GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN WIJSHEID BEGINT MET VERWONDERING EERHERSTEL VOOR VLISSINGSE AMBTENAREN VERGADERINGEN GEMEEN T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen 1. plaatsen hekwerk Piet Heinkade 94 2. uitbreiden woning Brahmslaan 5 3. bouwen schuur Meiveld 8 4. bouwen garage Spoorstraat 22 5. herstellen fundering en uitbreiden werkruimten Van Dishoeckstraat 620 6. plaatsen 2e verdiepingsvloer Enge- landweg 33 7. verbouwen entree Walstraat 92 Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen 1. plaatsen tuinhuis Rammekensweg (tegenover huisnr 13) 18-02-2008 2. gebruiken kamerverhuurpand Dok ter Gallandatstraat 5 19-02-2008 3. plaatsen dakkapel Vesting 35 19-02-2008 4. vervangen kozijnen en maken ge velopeningen achtergevel Wester- zicht 486 19-02-2008 5. plaatsen garage Hendrick de Ke- ijserstraat 14 20-02-2008 Tegen deze besluiten kan binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending schriftelijk bezwaar wor den gemaakt. Vrijstelling Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combinatie met een ingediende bouwaanvragen voor het oprichten van een garage/ berging op het perceel kadastraal be kend sectie I 932 (behoort bij Koop mansvoetpad 33). Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voor dat wij een beslissing nemen, liggen de bouw- en situatietekeningen t/m 9 april 2008 ter inzage in het stadhuis. Gedurende deze termijn kan een ie der schriftelijk en/of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen. Welstandscommissie De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 6 en 20 maart 2008. Voor informatie: www.vlissin- gen.nl/welstandscommissie. Ontwerp Beleidsregel Vlissingen-Oost Zowel het college van gedeputeerde Staten van Zeeland als de colleges van Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Borsele, Middelburg en Vlissingen hebben ieder besloten een beleidsregel op te stellen voor het industrieterrein Vlissingen-Oost. De beleidsregel heeft betrekking op het zonebeheersysteem van Vlissingen- Oost en verdeling van de redelijke sommatie. Zowel de provincie als de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Borsele stellen ieder hun eigen be leidsregel vast. Middelburgs stelt de beleidsregel alleen vast voorzover het betrekking heeft op de verdeling van de als gevolg van de redelijke som matie beschikbare geluidruimte op het industrieterrein Vlissingen-Oost. Het opstellen vloeit voort uit de wij ziging van de Wet geluidhinder op 1 januari 2007. Gelijktijdig met het van kracht worden van de gewijzigde Wet geluidhinder is het Reken- en meetvoorschrift geluidhinder 2006 in werking getreden. In het meet- en rekenvoorschrift is het begrip rede lijke sommatie geïntroduceerd. Voor het industrieterrein Vlissingen-Oost betekent dit dat er 1 dB(A) geluid ruimte beschikbaar is gekomen. De ontwerpbeleidsregels van de provin cie en de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Borsele liggen van 28 februari 2008 tot en met 9 april 2008 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en wa ter, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren; -bij de gemeente Middelburg, vak balie dienst ruimte, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donder dagavond. - in het gemeentehuis van de ge meente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 9 april 2008, bij voorkeur schriftelijk, zienswij zen over de ontwerp beleidsregel indienen bij het coördinatiepunt: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij dit coör dinatiepunt u zienswijze aan zowel het college van Gedeputeerde Staten als de colleges van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Borsele in dienen. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot A. Scher- beijnO (tel. (0118) - 63 17 09 mail: asb@zeeland.nl). Inspraak nota subsidiebeleid Wij maken bekend dat in april 2008 de Nota Subsidiebeleid Gemeente Vlissingen aan de raad wordt aan geboden. Met deze nota worden de inhoudelijke kaders voor het subsi diebeleid geformuleerd. Dit nieuwe beleid is van toepassing voor structu rele subsidies vanaf het subsidie jaar 2009. Voor incidentele subsidieaan vragen is het beleid vanaf 2008 van kracht. Het proces om te komen tot een nieuw subsidiebeleid is opge splitst in twee delen (verordening en beleid). De nieuwe verordening subsi diebeleid is in december 2007 door de raad vastgesteld. Nu volgt de tweede fase met de Nota Subsidiebeleid. Wij nodigen u hierbij dan ook graag uit voor een informatieve/consulterende bijeenkomst over de Nota Subsidiebe leid. De bijeenkomst is op 11 maart om 19.30 uur in het stadhuis. De no tulen, waarin de algemene strekking van de reacties wordt verwoord, vor men onderdeel van de inspraakreac tie. Daarnaast zijn zowel op papier als via de website inspraakformulieren beschikbaar. De Nota Subsidiebeleid ligt ter inzage in het stadhuis van 28 februari t/m 26 maart 2008. De Nota Subsidiebeleid is ook via de volgende link op te vragen: www.vlissingen.nl/ inspraak. Tijdens genoemde periode Socrates Ik verwonder me... ...over het feit dat we zolang hebben moeten wachten op het Integis-rapport ...erover dat na al die tijd de conclusie nog steeds niet echt duidelijk is ...over de onwelwillendheid van sommige partijen om achter een raadsenquête te staan ...over de consternatie omtrent het rapport van Dijsselbloem ...over de twintig jaar die het heeft geduurd voor er wordt geluisterd ...over de anti-snelheid waarmee Generaal-Pardonners van huisvesting voorzien worden...over de toekomstige kraamzorg op Walcheren ...over de nog steeds bestaande armoede ...over het nog steeds niet aanwezig zijn van maatschappelijke opvang specifiek voor zwerfjongeren ...over de ongeïnteresseerdheid van een docent ...over het wangedrag van sommige weggebruikers ...over de manier waarop een journalist van een landelijk dagblad zijn werk denkt te kunnen doen Ik verwonder me ook over... ...de opkomende zon...de magie van de maan...het wonder van de geboorte...de schoonheid van de natuur...het geduld van een zus... de steun van een geloof...de liefde van een ouder voor een kind...de doortastendheid van een collega...de passie van een leerkracht voor het vak...de verbondenheid van een klas...de kracht van een mens Maar het meest verwonder ik me... ...over het feit dat ik de afgelopen maanden een heel stuk wijzer geworden ben! Raadslid Wilma van Antwerpen, fractie SP. Telefoon: 47 62 62. E-mail: wan@vlissingen.nlWebsite: www.vlissingen.sp.nl kunt u uw schriftelijke inspraakreac tie indienen bij ons college. Verplaatsing bushaltes Oost-Souburg Wij zijn voornemens de bestaande bushaltes op het Oranjeplein en de Karolingenbaan te Oost-Souburg sa men te voegen tot een volwaardige centrale haltevoorziening op de Ka rolingenbaan in het verlengde van het Oranjeplein ter hoogte van de Karolingenische burg. De aanleiding hiervoor is dat toegankelijkheid met name voor ouderen en mensen met een functiebeperking wordt voor geschreven in de Wet personenver voer en onderdeel uitmaakt van de regionale concessieverlening aan de vervoersmaat- schappijen. De aan bevelingen voor haltevoorzieningen zijn o.a een instaphoogte van 0,18 m en een perronlengte van plm 18 m. Deze aanbevelingen passen niet binnen de voorgestane herinrichting van-het Oranjeplein en de Karolin- genburg. De nieuwe haltevoorzie- nigen zijn bereikbaar via een nieuw aan te leggen looproute. Het voorstel is besproken met de klankbord groep voor de herinrichting van de kern van Oost-Souburg. Het voorstel met situatietekening ligt t/m 26 maart 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstaat 1. Reacties kunnen wor den gezonden aan ons college. Wijzigingen kinderopvang Het register Kinderopvang Gemeente Vlissingen is gewijzigd per 20 febru ari 2008. Het gewijzigde register is te rug te vinden op www.vlissingen.nl/ loket. Ontheffing geluidhinder ten behoeve van spoorwerkzaamheden Het college van burgemeester en wet houders heeft een ontheffing (artikel 4.1.7. lid 2 APV Vlissingen) verleend aan BAM Rail BV in Breda, voor het verrichten van onderhoudswerk zaamheden aan het spoor in de trein- vrije periode van 22 maart t/m 21 april 2008. Tijdens deze werkzaamhe den kan er mogelijk enige geluidhin der voor omwonenden plaatsvinden. Voor meer informatie en de moge lijkheid van bezwaar en voorlopige voorziening kunt u contact opnemen met de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen (0118 - 487000). Vlissingen, 27 februari 2008 B en W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen zien geen enkele aanleiding om maatregelen te nemen tegen ambtenaren in de sfeer van het strafrecht of de rechtspositie naar aanleiding van de inhoud van het rapport van het forensisch accountantsbureau Integis. Uit het rapport blijkt geen enkel strafrechtelijk of ambtelijk vergrijp. B en w zijn van mening dat de uitkomsten van het rapport voor alle betrokkenen eerherstel en rehabilitatie betekenen. Wel constateren b en w dat de bedrijfscultuur bij de gemeente de nodige aandacht vereist. Onderzoek Vanaf 3 juli 2007 deed forensisch accountantbureau Integis in opdracht van het toenmalige college van burgemeester en wethouders onderzoek naar de feiten en omstandigheden die hebben geleid tot het besluitde gunning van deelplan 1 van het project Scheldekwartier uit te stellen. Het ging het toenmalige college met name om het veiligstellen van gegevens. In het onderzoek waren (ambtelijke) medewerkers, bestuurders en andere personen betrokken. B en w benadrukken dat Integis BV verantwoordelijk is voor de inhoud van het rapport. Het college heeft het rapport ter kennisneming aangeboden aan de gemeenteraad. Scheldekwartier Het nu verschenen Integis-rapport doet verslag van de ambtelijke en bestuurlijke werkwijze bij de gemeente Vlissingen ten tijde van de voorbereidingen van ontwikkeling van het plan Scheldekwartier. B en w van Vlissingen zijn van mening dat het altijd mogelijk moet zijn om gegevens veilig te stellen als daar aanleiding toe is, maar dat aan de hand van het rapport - vanwege de vele nuanceringen - nu niet meer is vast te stellen of er op dat moment voldoende aanleiding was om de wijze van onderzoek op 3 juli 2007 te hanteren. Bedrijfscultuur B en w concluderen wel dat de bedrijfscultuur bij de gemeente Vlissingen de nodige aandacht vereist en kondigen aan daar iets aan te gaan doen. Het uitgangspunt daarbij is de juiste verdeling van ambtelijke en bestuurlijke verantwoordelijkheid met het daarbij behorende gedrag en de gewenste houding, aldus b en w. Het college staat nadrukkelijk een nieuwe bedrijfscultuur voor en kondigt een plan van aanpak aan naar de juiste invoering van de reorganisatie bij de gemeente zoals die per 1 januari 2007 is doorgevoerd. Daarbij wordt ook gekeken naar de wijze van organisatie van het projectmanagement. Het college gaat overleggen met de betrokken ambtenaren over de lopende rechtzaken tegen de werkgever en bekijkt hoe zij hen kunnen steunen bij een goede voortzetting van hun loopbaan. Het Integis-rapport ligt ter inzage in de hal van het stadhuis en in de bibliotheek in de Spuistraat Het Integis-rapport is tegen betaling van 98,- (legeskosten) verkrijgbaar bij de gemeente. De gemeenteraad wil het rapport in maart bespreken. Stadhuis Vlissingen 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 28 februari 2008 AGENDA 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 31 januari 2008. 6. Schriftelijke vragen 6.1 Van de SP over bouw kosten 6.2Van de LPV over het eindrapport forensisch onderzoek bureau Integis 7. Over te leggen stuk 7.1 Motie van de gemeente St. Oedenrode over sluitingstijden horeca 8. Te behandelen punten 8.1 Ontheffing vereiste van ingezetenschap. 8.2 Rapportage ontwikke ling vermogenspositie Zeeland Seaports 8.3 Voorbereidingsbesluit Westduin. 8.4 Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier. 8.5 Budgetoverheveling t.b.v. vervanging on dergrondse afvalcon tainers. 8.6 Subsidieaanvraag Ope rationeel Programma INTERREG IV Grens regio Vlaanderen- Nederland 2007 - 2013 Duurzaam Strand- en Kustbeheer. 8.7 1e wijziging van de programmabegroting 2008 8.8 Algemene uitkering als uitgangspunt voor kadernota en program mabegroting 8.9 Benoeming leden college in besturen gemeenschappelijke regelingen. 8.10 Deelname onderzoek ziekenhuis. 8.11 Burgerinitiatief met als onderwerp Oiko- credit. 9. Moties 10. Rondvraag Commissie welzijn en onderwijs Dinsdag 4 maart 2008 AGENDA 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstel Derde en vierde kwartaalrapportage 2007 Sociale Dienst Wal cheren 4. Presentatie Subsidiebeleid gemeente Vlissingen 5. Presentatie Zeeuws Kom pas 6. Rondvraag 7. Sluiting De commissievergadering op 6 maart gaat niet door. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad

de Faam | 2008 | | pagina 18