www.middelburg.nl f Stand van zaken rioleringswerken Wet GBA en de rechten van de burger Stichting Recreatiesport zoekt bestuursleden Gemeente verstuurt belastingaanslagen 2008 De Faam Woensdag 27 februari 2008 - Pagina 11 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 A Foto: Mieke Wijnen Sportverenigingen hebben over het algemeen veel aandacht voor prestatieve sport. Maar er is ook een grote groep mensen die op een andere manier sport wil beoefenen. Voor deze groep sporters is vorig jaar de stichting Recreatiesport opgericht. De stichting heeft nog plaats voor enkele bestuursleden. De stichting Recreatiesport organi seert zelf activiteiten en stimuleert sportverenigingen in de gemeente Middelburg en Vlissingen om het re creatieve aanbod te vergroten. Hoe wel de stichting geheel zelfstandig opereert, blijft er een link bestaan met beide gemeentes. De stichting is naarstig op zoek naar belangstellenden voor de functie(s) van voorzitter, penningmeester, be stuurslid Evenementen en Sportken nismaking en voor de functie be stuurslid Ledenwerving. In de overige functies is de stichting voorzien. Voor aanmeldingen of meer informa tie kan er contact worden opgeno men met M. Eman, telefoonnummer 46 82 54. Het werk aan de riolering in de Adriaen Lauwereijszstraat gaat voorspoedig. Foto: Aart van Belzen Op diverse plaatsen in Middel burg zijn er rioleringswerkzaam heden. De riolering wordt ver vangen en de wegen op nieuw verhard. Hoe is de stand van zaken? De werkzaamheden op de Lange- vielesingel, Park de Moucheron en de Arnelaan liggen op schema. De werkzaamheden aan het riool in de A. Lauwereijszstraat zullen, zoals het er nu uit ziet, eerder klaar zijn. Deze maand zouden ook de werken aan de Noordweg 'worden afgerond. Echter tijdens graafwerkzaamheden kwam de aannemer onverwachte din gen in de grond tegen zoals oude kabels en leidingen. Dat geeft enige vertraging. De Noordweg blijft nu afgesloten tot 14 maart. Elke gemeente in Nederland beheert de gemeentelijke basis administratie persoonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plichten, bijvoorbeeld het melden van een verhuizing. Maar daartegenover staan ook rechten. Deze rechten zijn geheimhouding, correctie recht, protocollering gegevens verstrekking en inzagerecht. Geheimhouding Het recht op. geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan bepaalde instanties zoals politie, justitie en de belastingdienst uw gegevens te verstrekken. Aan sommige instanties, zoals pensioen fondsen en zorgverzekeraars, wor den niet zondermeer gegevens over u verstrekt. Als u om geheimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het ver zoek waarop u dan uw zienswijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afwe ging maken of door verstrekking van gegevens uw persoonlijke levens sfeer onevenredig wordt geschaad. Voor commerciële doeleinden en par ticulieren zijn uw persoonsgegevens nooit beschikbaar. Een verzoek tot geheimhouding leidt niet automatisch tot geheimhouding van uw gegevens in eventuele voor gaande gemeenten waar u gewoond heeft. Als u ook geheimhouding van deze gegevens wilt moet u een ver zoek, vergezeld van een kopie identi teitsbewijs, naar de betrokken gemeente sturen. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gege vens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze te laten corrigeren. U moet hiervoor bewijs stukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Protocollering gegevensverstrekking De gemeente legt vast welke gege vens over burgers verstrekt worden en aan wie, tenzij de gegevensver strekking herleidbaar is, zoals bij voorbeeld aan de Belastingdienst en het Waterschap. U kunt schriftelijk verzoeken of in het jaar voorafgaande aan uw verzoek gegevens zijn verstrekt. Inzagerecht U kunt als burger de gemeente vra gen om u mee te delen welke per soonsgegevens van u zijn opgeno men in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door het bekijken van uw persoonsgegevens aan de balie. Ook kunt u vragen om hiervan schriftelijk een bewijs te krij gen. Dit kost 14,20. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rech ten krijgt u binnen vier weken ant woord. U kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afdeling Publieks- zaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Binnenkort verzendt de gemeen te Middelburg het aanslag-/ beschikkingsbiljet gemeentelijke belastingen 2008. Via de meegestuurde belastingwijzer wordt u geïnformeerd over de aan slagen die u moet betalen. Welke gemeentelijke belastingen er zijn, welke tarieven er gehanteerd wor den, waarom u moet betalen, en wan neer u dat niet hoeft. De gemeente combineert de diverse belastingsoorten zoveel mogelijk op één aanslag-/beschikkingsbiljet. Op dit biljet vindt u: onroerendezaakbe- lasting, afvalstoffenheffing, reini gingsrecht, rioolrecht, hondenbe lasting, precariobelasting, reclame belasting en de forensenbelasting. We combineren deze belastingaan slagen, omdat u dan ook in één oog opslag kunt zien wat u aan de gemeente moet betalen. Taxatieverslag via website Een nadere onderbouwing van de waardebepaling van uw pand staat in het taxatieverslag. Nieuw is dat u dit taxatieverslag nu kunt opvragen via onze website. Uiteraard is het mogelijk om uw taxa tieverslag aan te vragen met het bij de aanslag bijgevoegde reactiefor mulier. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaal- weg 3. U kunt ook bellen: 67 54 75 of 67 57 73. Of kijk op www.middelburg.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 11