Subsidieaanvragen voor 2009 Boom zoekt kind op Boomfeestdag Het woord aan raadslid Chris Dekker Thuis in Middelburg Schermen als tijdelijke maatregel op rotonde Discussie over afval Wijktafels Zuid en Nieuw Middelburg iT^Y/'a'rilMillDe Faam Woensdag 27 februari 2008 - Pagina 10 De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2009 ge start. Aanvragen moeten voor 1 april 2008 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidierela tie met de gemeente Middelburg heb ben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2009 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidie relatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2009 een aan vraag indienen. Het indienen van een subsidiever zoek geeft geen garantie op subsi die, maar betekent dat deze opgeno men wordt in de subsidieprocedure 2009. Tijdens de procedure zal wor den bekeken of er al dan niet subsi die wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvra gen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagfor mulier subsidie 2009, de Algemene 'Subsidieverordening Middelburg en de (financiële) richtlijnen opvragen; deze kunt u ook vinden op www. middelburg.nl onder de knop Zorg en Welzijn/subsidie. Komende vrijdag of zaterdag valt de gemeentegids 'Thuis in Mid delburg 2008' bij u op de mat. Een handig boekje waarin alle gemeentelijke informatie staat ver meld, maar ook niet gemeentelijke informatie zoals de adressen van scholen, sportverenigingen en adres sen van gezondheidszorg. Heeft u de gids eind deze week niet ontvangen dan is deze vanaf volgen de week af te halen op het stadskan toor. Ook kunt u bellen naar 67 54 49, dan sturen wij de gemeentegids graag naar u toe. Op Boomplantdag planten leerlingen veertig essen aan de Torenweg. Foto: Aart van Belzen Op woensdag 19 maart is het weer Nationale Boomfeestdag. Ook dit jaar doet Middelburg weer mee. Deze keer worden bomen geplant op de groen strook langs de Torenweg, voor de penitentiaire open inrich ting. Het thema is 'Boom zoekt kind'. Dit thema is gekozen om aandacht te besteden aan het belang van bomen en natuur in de directe omgeving van de kinderen. Leerlingen van de Franciscusschool gaan samen met wethouder Huub van Klinken op de groenstrook aan de Torenweg veer tig essen planten. Via de hoge brug, over 't padje naar 't Oliekot! Die fietsroute leeft alleen nog voort in mijn herinnering. Ik zal het uitleggen. Mijn grootouders bewoonden het boerderijtje dat lag aan de afslag van A58 naar de Nieuwlandseweg; tegen aan de Westelijk Oude Havendijk. Van oudsher was dat boerderijtje bekend als het Oliekot. Vanuit mijn kinderja ren herinner ik me de route naar het Oliekot vanuit Middelburg op de fiets. Vanuit de stad gingen we via de Hoge Brug over het spoor, en het onver harde paadje over de Westelijk Oude Havendijk naar 't Oliekot. Maar dat is allemaal verleden tijd. De Hoge Brug ligt niet meer over het spoor. In plaats daarvan is de fiets- tunnel gekomen. Natuurlijk een ver betering, maar de nostalgie is weg. Onlangs is ook het boerderijtje 't Oliekot gesloopt omdat het plaats moest maken voor de nieuwe aan- takking van N57 op de A58. Was nodig, maar helaas is weer een stuk je historie opgeofferd voor nieuwe infrastructuur. En binnenkort verdwijnt ook 't padje, het enkele jaren geleden geasfalteer- Foto: Mieke Wijnen de (fiets)pad over Westelijk Oude Havendijk. Het moet plaats maken voor de golfbaan in Mortiere. Jammer, want dit oude paadje is ook een stukje van het karakteristieke Walcherse landschap. Grenzen aan de groei Ik ben niet iemand die alleen alles bij Om de zichtbaarheid van de rotonde op de Schroeweg te ver beteren heeft de gemeente Mid delburg deze week twee scher men van spandoek geplaatst. De schermen zijn zeven meter breed en twee meter hoog en wórden op de noord- en zuidzijde van de rotonde neer gezet. Op deze schermen staan afbeeldin gen, die betrekking hebben op Middelburg. In de decembervergadering heeft de gemeenteraad ingestemd met aan passing van de rotonde bij de Mortiere. De spandoeken zijn een tij delijke voorziening voor de periode tot dat het beelbepalend object, waarschijnlijk een kunstwerk, er staat. Productie zonder afval. Volgens de Tegenlichtdocumentaire 'Cradle to cradle' is dat echt mogelijk als we maar willen. Het is het thema van de Informatie markt, woensdag 27 februari in het stadskantoor. De film start om 19.30 uur. Alleen maar volledig afbreekbare of compleet herbruikbare materialen gebruiken in productieprocessen. Hoe krijg je de maatschappij zover dat dit wordt gezien als de enige ver antwoorde wijze van produceren en met afval omgaan? Welke conse quenties zou dit hebben? Wat kun je ermee als bedrijf, gemeente, politie ke partij en consument? De gemeenteraad van Middelburg bekijkt' de documentaire. Daarna is er onder leiding van Nico Out met deskundigen discussie over het onderwerp en wordt bekeken of er draagvlak is om het thema verder uit te werken. Ook u'bent van harte wel kom om mee te denken. De organi satie van de avond is in handen van de gemeente en MICMEC Walcheren. het oude wil laten. Zo moet mijn ver haal niet opgevat worden. Een gezon de stad is een stad die groeit. En door de enorm toegenomen ver keersstroom zijn er meer en betere wegen nodig. Er is ook in de toe komst ruimte nodig voor woning bouw en bedrijfsterrein. Het is goed dat er een Kwaliteitsatlas is, waarin een visie is gemaakt voor de ontwik keling op lange termijn. Maar Middelburg groeit bijna uit haar jas! Binnen de gemeentegrenzen zijn niet zoveel gebieden meer waar nog gebouwd kan worden. Het wordt woekeren met de ruimte. Een groot deel van het buitengebied is waarde vol landschap en moet groen blijven. Dat vinden we als SGPers helemaal niet erg. Groeien is voor ons geen doel op zich. Er zijn grenzen aan de groei. De SGP in Middelburg vindt het heel belangrijk dat zoveel mogelijk het cul tuur- en natuurhistorisch erfgoed bewaard blijft. Chris Dekker fractievoorzitter SGP chr-dekker@kpnplanet.nl Donderdag 28 februari vergadert wijktafel Zuid in het Palet en op dinsdag 4 maart komt wijktafel Nieuw Middelburg in de unit SWM aan de Sportlaan bijeen. De wijktafels vormen het overleg tus sen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkverenigingen. Een wijktafel geeft haar wijkbewo ners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk Zuid De wijktafel Zuid gaat het onder andere hebben over een kunstwerk in de wijk. Tijdens deze wijktafel komt een medewerker van de Stichting Beeldende Kunst Middelburg inventa riseren wat de wensen van de wijk bewoners zijn. Verder kunnen de bewoners kiezen uit een dertiental voorstellen om de leefbaarheid in hun wijk te verbeteren, zoals verkeers- remmende maatregel in de Boreelstraat, realisatie van een jeu de boulesbaan en een buurtvader project opzetten om daarmee de jon- gerenoverlast te verminderen. Nieuw Middelburg Op de agenda van wijktafel Nieuw Middelburg staat onder andere de wensen van de wijkbewoners voor het wijkplan 2008. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl, via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'.

de Faam | 2008 | | pagina 10