De Klepperhoeve in bezit van keurmerk Ondersteuning mantelzorg op Walcheren dé Weekkrant De Faam Voorbereidingen groot onderhoud Zeeuwse lijn van start Woensdag 20 februari 2008 - Pagina 9 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vanaf begin volgend jaar zal het afval in de gehele binnenstad ondergronds worden ingeza meld. Vorig jaar is er in een deel van de binnenstad een proef geweest. Uit de evaluatie is gebleken dat de mensen er zeer tevreden over zijn. Daarom heeft de gemeenteraad besloten om met ingang van 2009 in de binnenstad over te schakelen op ondergrondse afvalcontainers. De gemeente heeft met veel aan dacht voor allerlei omstandigheden een indeling gemaakt van locaties. Uitgangspunten zijn dat: ongeveer veertig woningen gebruik maken van een container. de containers goed bereikbaar zijn voor de iets grotere vuilniswagens en dat het een veilige verkeerssitu atie is rondom de container. er zo min mogelijk parkeerruimte verloren gaat. de afstand tussen woning en con tainer zo kort mogelijk is. Voor de meeste containers is de afstand maximaal 75 meter. Voor een enkele container geldt dat mensen er maximaal 125 meter van verwij derd zijn. Pasjes en tarieven De containers zullen met behulp van een pasje alleen toegankelijk zijn voor bewoners en kleine bedrijven. Dit om misbruik door anderen te voorkomen. De gemeente is op dit moment aan het kijken naar het exac te systeem van het pasje. Er zijn ver schillende opties mogelijk en die worden nu tegen elkaar afgewogen. In het verlengde daarvan wordt ook gekeken naar de tarieven van de afvalstoffenheffing. Informatie en bezwaarmogelijkheden Nieuws over het project is te lezen op www.middelburg.nl milieu en afval ondergrondse afval en op de gemeentelijke pagina's in de Faam. In de periode maart - september wor den de bouwaanvragen in de Faam gepubliceerd (Informatie van de Overheid). Omdat de veranderingen in het straatbeeld van ondergeschikt be lang zijn is er geen sprake van in spraakrondes. Wel kan bezwaar gemaakt worden in het kader van de bouwvergunning. Mocht u nog vragen of ideeën over de locatie van de containers hebben, of heeft u de brief nog niet ontvan gen dan kunt u ook contact opnemen met Sjaak de Visser, e-mail: s.de. visser@middelburg.nl en telefoon nummer 67 53 72. Voor vragen over het afvalbeleid kunt contact opne men met Ad van de Pas, e-mail: a.van.de.pas@middelburg.nl of tele foonnummer 67 53 11. Foto: Jacqueline Pruijsers Vorige week heeft kinderboerde rij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad het keurmerk 'Er kende kinderboerderij - Goed voor elkaar' ontvangen. Voor de bezoekers de garantie dat op De Klepperhoeve volgens de wette lijke voorschriften wórdt ge werkt. Kinderboerderijen willen een aantrek kelijke, kwalitatief goede en een veili ge voorziening zijn. Om deze ambitie waar te maken hebben de betrokken belangenorganisaties Stichting Kin- derBoerderijen Nederland en Vak groep Medewerkers Kinderboerderij en het initiatief genomen tot een keurmerk. Kinderboerderij De Klepperhoeve heeft ook die ambitie en zij heeft aan getoond te voldoen aan de daar voor gestelde eisen op het gebied van dierverzorging, arbeidsomstandighe den en hygiëne. Het resultaat is dat zij het keurmerk als eerste kinder boerderij in Zeeland mogen ontvan gen. Gemeenten zijn onder de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) verantwoordelijk voor de ondersteuning van mantelzor- gers en vrijwilligers. Scoop houdt op 20 maart een bijeenkomst voor organisaties die ondersteu ning bieden aan mantelzorgers. Belangrijk onderdeel van het pro gramma is het totale aanbod op Walcheren in kaart te brengen. Op Walcheren financieren gemeentes gezamenlijk het Steunpunt Mantel zorg, ondergebracht bij de Stichting Vrijwillige Zorg Walcheren. Bij deze Stichting zijn vrijwilligersorganisaties aangesloten die steun aan mantel zorgers geven. Verschillende maat schappelijke organisaties nemen taken voor hun rekening om met inzet van vrijwilligers mantelzorgers te ondersteunen. Ook Welzijns organisaties vervullen taken die man telzorgers tot steun zijn en zetten daarvoor vrijwilligers in. Zorginstellingen hebben niet alleen met zorgvragers te maken maar ook met de naast betrokkenen die de eer ste zorg opvangen: de mantelzor gers. Meer en meer komt er aan dacht voor hun positie en ondersteu ning. Dit alles gebeurt vanuit het besef van het maatschappelijk be lang dat mantelzorgers hun taak kun nen volhouden en kunnen blijven deel nemen op alle maatschappelijke ter reinen. Een keten van ondersteunen de diensten is dan een voorwaarde. Op verzoek van de drie Walcherse gemeentes heeft Scoop een traject uitgezet om de organisaties die betrokken zijn bij ondersteuning van mantelzorgers en vrijwillige inzet in beeld te krijgen en onderlinge samenwerking te versterken. Het doel van het traject is een sluitend netwerk tot stand brengen door samenwerking en afstemming met alle betrokkenen. In de tweede stap in het traject is het doel om te bereiken dat iedere orga nisatie gekend en erkend is in het aandeel dat zij biedt in de ondersteu ning van mantelzorgers. Ook mogelijke leemtes moeten gesignaleerd worden. Belangrijk on derdeel van het programma is het totale aanbod op Walcheren in kaart te brengen. Graag nodigen de drie gemeenten Walcherse organisaties uit deel te nemen aan deze stap van het traject. Veel organisaties hebben al een voor aankondiging ontvangen, maar orga nisaties die bij ons nog niet bekend zijn nodigen we uit voor deze bijeen komst. Als deelnemers nodigen wij nadruk kelijk zowel vrijwilligers als beroeps halve betrokkenen bij de ondersteu ning van mantelzorgers uit. De bijeenkomst is op donderdag 20 maart van 10.00 tot 13.00 uur in Scoopera, Achter de Houttuinen 8, Middelburg. Aansluitend vindt een informele lunch plaats. Uw aanmelding met vermel ding van naam van de deelnemer, organisatie en e-mailadres ontvangen wij graag voor 13 maart 2008 op cverburg@scoopzld.nl of Scoop, ter attentie van Corry Verburg, Postbus 407, 4330 AK Middelburg. Wilt u ook aangeven of u deelneemt aan de lunch? De deelnemer krijgt dan het pro gramma voor 20 maart toegestuurd op het eigen e-mail adres of post adres. ProRail is gestart met de voorbe reidingen voor de werkzaam heden aan de Zeeuwse lijn, die plaatsvinden van 22 maart tot 22 april. Hoofdaannemer BAM Rail vernieuwt hier in 31 dagen vijftig van de zeven tig kilometer spoor. Hiervoor richt de aannemer zeven depots langs het spoor in, waar voornamelijk nieuwe en oude ballast wordt opgeslagen. Ook worden de komende weken dwarsliggers langs het spoor klaar gelegd. Deze gaan de oude, houten dwarsliggers vervangen. De zeven depots liggen in de buurt van het spoor. In Middelburg richt de aannemer één depot in aan de Keet- weg, vlakbij het Arnekanaal. Omwonenden moeten rekening hou den met extra vrachtverkeer gedu rende de voorbereidingen en de werkzaamheden. Voordat de materia len opgeslagen kunnen worden, wor den de onverharde opslagterreinen voorzien van een laag zand van ongeveer een meter waarop beton nen platen komen. Na de werkzaamheden brengt de aannemer de plaatsen van de depots weer in oude staat. De oude ballast wordt afgevoerd naar verwerkingsinstallaties, waar de ballast onder andere wordt verwerkt in asfalt. Meer informatie over de werkzaam heden en luchtfoto's van de depots zijn te vinden op: www.prorail.nl/zeeuwselijn

de Faam | 2008 | | pagina 9