De Meeuwen Onze Club Flirtende ara's hebben een feestje Check: Tweede seizoen bijgetekend Meeuwen viert zestigjarig bestaan mmvmmve Faam Woensdag 20 februari 2008 - Pagina 40 ZOUTELANDE - Voetbalvereni ging 'De Meeuwen' viert eind dit jaar haar zestigste verjaar dag. Voorzitter Kees Roelse kijkt terug in de historie. "De Meeu wen begon als een echte dorps club en is dat nog. Al snel kwa men er ook veel jongens uit de omringende dorpen (Westka- pelle, Biggekerke en Meliskerke) bij. In de jaren '60 steeg de ver eniging, onder leiding van (de inmiddels overleden) trainer en voetballeraar Cas Hubregtse als een raket op de ranglijsten. In het seizoen 1968/1969 promo veerde de hoofdmacht ongesla gen naar de 2e klasse, toen de hoogste klasse van het zater dagvoetbal. Meeuwen draaide zo acht seizoenen en duikelde toen naar een lager niveau. Ze beschikte destijds over een unieke lichting getalenteerde spelers zoals Leen Dingemanse, Daaf Faasse, Daaf Francke, Frans Janse, Jo Melis en Bram Pattenier. Daaf Francke haalde zelfs het Nederlandse amateur elftal. Noemenswaard en type rend voor onze vereniging is dat deze mensen nog steeds actief zijn voor de vereniging als lid, vrijwilliger of supporter. Meeu wen speelt ook een belangrijke rol in het sociale en maatschap pelijke leven van vooral Zoute- lande en Biggekerke. Er zijn weinig gezinnen in deze kernen die geen directe of indirecte re latie met De Meeuwen hebben. Zorgen zijn er ook. Bijvoorbeeld het vinden van goede trainers. Het voetbalcomplex D'n hoog- he Hilt' van De Meeuwen is uniek gelegen onder aan de dui nen. Toch willen wij deze loca tie best inruilen voor een nieuw complex in de directe omgeving van Zoutelande' aldus de voor zitter. „Inruilen voor een ander complex zou onze toekomst veilig stellen en bijzonder moti verend zijn voor onze leden en vrijwilligers". Meer informatie op www.wdemeeuwen.nl ARNEMUIDEN - Edwin Corpoolse heeft zijn trainer sloopbaan bij TOP verlengd. Corpoolse is aan zijn tweede seizoen bezig bij de midden moter in de tweede klasse en tekende vorige week voor een jaar bij. Brons bij NK KOUDEKERKE - Piëdro Schweertman heeft de hooggespannen verwach tingen bij het Nederlands Squashkampioenschap in Amsterdam waargemaakt. Dankzij een walk-over legde hij beslag op de derde plaats. Ge gedoodverfde kampioen Laurens Jan Anje- ma blokkeerde Schweert man de doorgang naar de fi nale. De squasher uit Koudekerke ontving ook een invitatie voor het Nederlands team, dat deel gaat nemen aan de Europese kampioenschap pen. Kansloos finaleverlies MIDDELBURG - Jeantien van den Dries was zondag kansloos bij de finale om het Zeeuwse indoortenniskam- pioenschap. Zij verloor de eindstrijd in de derde categorie kansloos van Mandy Wolfert, het werd tweemaal 1-6. Nieuw leven OOST KAPELLE - Arja Boog aard is de nieuwe trainster van de voetbaldames van Oost Kapelle. Zij volgt Hans Magnus op en het bestuur rekent erop, dat Boogaard het damesvoetbal weer nieuw leven in kan bla zen. Papegaaien bij elkaar op visite, foto: jmp wolterbeek door: marcel van der voort WOLPHAARTSDIJK Zo'n tachtig papegaaien bij el kaar op visite, beetje flirten en bijpraten. Gezellig sa men op een tak in de vrij heid. De kantine van cam ping Veerhoeve in Wolp- haartsdijk was zondag om gebouwd tot een jungle waar de diertjes net als hun vijftig baasjes elkaar kon den treffen. Kooien waren nergens te vin den, want dat druist in tegen het principe van Stichting Vrije Zeeuwse Papegaai uit Goes. "Wij zien onze papegaaien als een volwaardig gezinslid, dus die stop je niet in een kooi", al dus voorzitter Dorith van Ewijk, die even het lawaai ont vlucht. "Onze clubleden zijn met hun dieren te gast op de knutselmiddag. Ze maken pa pegaaienspeelgoed, zoals schommels. Ook bouwen we buggy's voor mensen met meer dan één vogel die graag buiten wandelen", vertelt Van Ewijk. "Wij vinden het belangrijk dat de papegaaien uit de kooi ko men en met de baas op stap gaan. Als iemand alleen wan delt is het leuk, maar zo'n tref fen is nog veel mooier", vindt ze. "De dieren gaan goed sa men. Een heleboel hebben het vaker meegemaakt. De nieu welingen vinden het bijzonder. Ze vechten niet met elkaar en er ontstaan vriendschappen. Gaan gezellig bij elkaar zitten en zeggen gedag", besluit de voorzitter. Informatie: www.vrijezeeuw- sepapegaai.nl. Meeuwen komt in de KNVB-competities uit met 16 teams. Vier herenteams, een damesteam, vijf juniorenteams en zes pupillenteams. Voor getalenteerde spelers worden er extra wedstrijden doordeweeks georganiseerd. FOTO: IZAAK VERKESTE. Slim: elke 3 jaar een ik-a.p.k. ik check.nl

de Faam | 2008 | | pagina 40