Walcheren Arbeidsgehandicapte Blinkend schoon de weg op rrawsf «De Faam De Aanbouw is ideaal 'Dat doet de deur dicht' Style-Wijs voor advies Uit het Zakenhart van... DEMOdag weerbaarheid Risico bij aannemen gehandicapte 9 nieuwe kamers bij Westduin Ayurvedische massagepraktijk Woensdag 20 februari 2008 - Pagina 28 Een aanbouw door De Aanbouw, foto l janssens. KOUDEKERKE - Ooit wel eens gedacht aan een gro tere woning maar verhui zing en bijkomende kosten houden U tegen? De Aan bouw, Middelburgsestraat 6Ög, biedt de ideale oplos sing: de woning vergroten met een aanbouw. Niet met de klassieke manier van bouwen, maar snel bou wen. Prijstechnisch en kwalitatief goed. Roy van Keulen, commercieel me dewerker: "Vergroten van de woonkamer, een keuken of slaapkamer erbij, wij ver zorgen het complete tra ject. De maximale bouwtijd is vier weken." Informatie: www.deaanbouw.nu of 0118-650874 VLISSINGEN - ShiranSport geeft een DEMOdag in weer baarheid, zelfverdediging en karate op zaterdag 23 febru ari en 1 maart in de gymzaal van de Frans Naerebout- school, Grote Markt 1. (Van af 11.00 tot 13.00 uur zijn er demonstraties, door leden van ShiranSport en Karate JKA Zeeland, die laten zien dat men op een bewuste ef fectieve manier meer zelf vertrouwen kan ontwikke len. Start cursus zelfverdedi ging vrouwen dinsdag 4 maart van 19.00 tot 20.00 uur in de gymzaal van de F.Nae- reboutschool in Vlissingen. www.shiransport.nl VLISSINGEN - Style-Wijs is het bedrijf van Mieke de Wijs, kleur- en stijlconsu- lente, Schaepmanstraat 81. Komt u er tijdens het win kelen niet uit, past de laat ste mode kleur wel bij uw uitstraling? Een kleuradvies biedt uitkomst: bespaar tijd, geld en frustratie wan neer u hebt geleerd te zien welke kleuren het beste bij uw specifieke uiterlijk pas sen. Mieke de Wijs bezit kennis en ervaring om tij dens een kleuranalyse, te demonstreren wat kleuren voor uw imago kunnen doen. Alleen op afspraak, telefoon 06-42247711 of ht- tp: /stylewijs.googlepa- ges.com/home door karin ocke MIDDELBURG- Zeeuwse en West-Brabantse werkgevers vinden het vaakst de financiële risico's die zij lopen bij het aannemen van arbeidsgehan dicapten groot ten opzichte van hun collega's in de rest van Nederland. Daarnaast hebben ondernemers uit deze regio's vaker dan gemiddeld de in druk, dat aanvraagprocedures voor subsidies hen in de weg staan bij het aannemen van ar beidsgehandicapten. Dit zijn de meest opvallende conclu sies die UWV trekt na de acht regionale congressen. Tijdens deze drukke bijeenkomsten werd gesproken over de reïnte gratie van arbeidsgehandicap ten. Ruim 2.500 organisaties en bedrijven, waarvan onge veer 300 uit Zeeland en West- Brabant zochten - op uitnodi ging van UWV- naar een ant woord op de vraag hoe de deelname van deze groep kan worden bevorderd. Nederland telt nog altijd ruim 850.000 ge deeltelijk arbeidsgeschikten, waaronder een groeiend aan tal Wajong-jongeren. Er is een groot tekort aan arbeidskrach ten in allerlei sectoren. Ar beidsgehandicapten moeten weer aan de slag kunnen. De meeste werkgevers zeggen het van ondergeschikt belang te vinden of iemand wel of niet een arbeidsbeperking heeft. De persoonlijke motivatie en de vraag of iemand geschikt is voor de functie zijn veel be langrijker. Maar de helft van de werkgevers beschouwt het niet als zijn morele plicht arbeids gehandicapten aan te nemen en sommigen vrezen dat als deze werknemers ziek worden, zij alsnog opdraaien voor de kosten. De heer Stapper met de beiaardiers, foto: pr. RITTHEM - Kuzee B.V., Marie Curieweg 5, heeft zijn uitgebrei de wasstraat in gebruik geno men. Uniek in Zeeland, twee zeer snelle wasstraten. "Snel be tekent dat de auto binnen twee minuten gewassen en gedroogd is", weet eigenaar Ruud Kuzee. "Van wassen en drogen tot en met een complete hardwax be handeling. Speciale behande ling voor de wielen en de onder kant wordt met hogedruk ge wassen. Tegenwoordig wassen wij met een viltmateriaal dat ab soluut krassenvrij is." De was beurten kunnen middels abon nementen en gewoon een kaartje per wasbeurt. De auto wordt op de lastige plekken voorgewassen. "Dat geeft een optimaal resultaat", zegt Ruud. De uitgebreide wasstraat van Kuzee B.V. foto l janssens. "Iedere schoonmaakbeurt wor- op basis van nano-techniek, den drie tot vijf producten toe- Autowassen is belangrijk, pro- gevoegd aan het water, glans, ducten ook." www.kuzeé.com Mieke de Wijs, voor de juiste kleur en stijl, foto: l janssens. MIDDELBURG - De heer C.M. Stapper uit Zaamslag is de prijswinnaar van de eerste geschiedenisprijs vraag van het webportaal www.geschiedeniszee- land.nl 'Dat doet de deur dicht'. Hij wist welke voordeur de favoriet was van de stads- beiaardiers van de Lange Jan in Middelburg. Dat is de deur naar de krui dentuin van het Abdijcom plex met zicht op de Lange Jan. Bij de prijsvraag kon den deelnemers tips vinden in het webportaal. De heer Stapper ontving als prijs een Zeeuws geschen kenpakket ter waarde van 150 euro. MIDDELBURG - De Stich ting Voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) heeft on langs een nieuw wervings- en selectieconcept gelan ceerd. Een doorbraak in het traditioneel werven van personeel. Binnen de P&O- structuur van de tie is de afdeling opgericht. JobCare heeft als doelstelling om de juiste medewerkers te matchen met de juiste werkplek. Met 2200 werknemers behoort de SVRZ tot de grootste werk gevers van Zeeland. "Begin oktober werd gestart met het opzetten van de nieuwe afdeling", vertelt Ans Vleugel, teamleider van JobCare. "Het idee bestond al. Voorheen moesten mensen wachten tot er een vacature werd vrijgege ven om er op te kunnen sollici teren. Nu is het niet langer no dig om te wachten tot er ergens een functie vrijkomt. Iedereen kan zich bij ons aanmelden, of het nu interne medewerkers zijn of mensen die van buitenaf komen." De afdeling JobCare krijgt hierdoor een volledig overzicht van de medewerkers die eventueel naar een nieuwe uitdaging op zoek zijn. JobCare begeleidt deze medewerkers of werkzoekenden naar een func tie die past bij hun talenten, mogelijkheden en wensen." Teamleider van de afdeling werving en selectie Ans Vleugel feliciteert Ellen de Rijk met het win nen van de wedstrijdverzin een nieuwe naam voor onze afdeling'. Haar inzending "JobCare" kwam als winnaar uit de bus. foto: pr De werving en selectie wordt gedaan voor alle acht grote zorglocaties en tal van klein schalige woonvormen van de SVRZ. De locaties zijn: De Vlied berg in Koudekerke, 't Gasthuis in Middelburg, Simnia in Dom burg, Ter Valcke in Goes, Ten Anker op Tholen, Ter Schorre in Terneuzen, De Vurssche in Axel en De Molenhof in Axel. Vanuit het servicecentrum in Middelburg wordt dagelijks vorm gegeven aan de verzor ging van ouderen in de provin cie. Er wordt gestreefd naar kleinschalige zorgverlening en daar zijn altijd veel mensen voor nodig, vertelt Ans Vleugel. "We zijn altijd op zoek naar zorgverleners zowel op niveau 2 (helpenden) als op niveau 3 (verzorgenden). Niet alleen ver zorgenden of verpleegkundigen kunnen bij ons terecht. Doordat we een breed zorgpakket leve ren, kunnen we zeer uiteenlo pend werk aanbieden, van huis houdelijke diensttaken tot aan managementsfuncties en ver pleeghuisartsen. Er is een con stante vraag naar zorgverlening van cliënten, en die willen we geven op hoog niveau". KOUDEKERKE - Golden Tu lip Westduin in Koudekerke heeft er weer negen com pleet gerenoveerde kamers, bij. Mooie eigentijdse twee persoonskamers met zicht op de duinen of de sfeervolle Olive garden. Deze moderne frisse kamers zijn voorzien van flatscreen-tv's en luxe badkamers met o.a. een re gendouche. Vanaf nu zijn al le 114 kamers rookvrij. Ook is een geheel vernieuwd, apart gedeelte genaamd Flavours in het restaurant gecreëerd, om rustig te kunnen dine ren. BRUGH-HAAMSTEDE - Co- rine van Vliet is begin dit jaar een ayurvedische massage praktijk gestart, dit is een li chaamsmassage met warme kruidenoliën, uit India af komstig. Voor elke kwaal is er een speciale kruidenolie. De massage is toepasbaar ter ontspanning maar vooral ook bij psychische klachten. Corine vanVliet heeft in de praktijk ervaren dat mensen geholpen zijn met de behan deling. Ze combineert de massage met Sjamaanse in zichten, die ze in Norod- Amerika heeft opgedaan. Van Vliet is geregistreerd ayurvedisch therapeut. Christinastraat 27, tel: 06 29092048.

de Faam | 2008 | | pagina 28