Enquete de Mortiere Woonboulevard TMwTa'ccfmilDe Faam Zangtalent Vrijwilligers Open Tafel in de Magistraatwijk Vaders en eieren bij Terra Maris 12 uur klaverjassen in De Schutse NS wil snelbussen inzetten in Zeeland Activiteiten in de bibliotheek Certificaat PAAZ-afdeling Drie wensen om de leefbaarheid in Middelburg te vergroten, komen binnenkort uit. Twaalf mensen reageerden op de oproep van Woongoed, Corry Akkermans uit Dau- wendaeie krijgt 2000 euro om een klimaatbosje aan te planten in haar buurt, be staande uit minimaal drie walnotenbomen. Saskia te Groen uit de Stromenwijk/'t Zand krijgt 2000 euro voor activiteiten voor verschillende doelgroepen in haar wijk. Ten slotte krijgt de heer Floresse van de bewonerscommissie Nieuwerkerckeplein 1000 euro voor een aantal picknicksets. foto. dirk jan gjeltema Bouwverkeer KSarenbeek Mortiere woonboulevard Woensdag 20 februari 2ÖÖ8 - Pagina 23 eindresultaat is dan te zien op het Straatfestival en een reprise in het najaar bij ons" verteld hij niet zonder trots. Ook een nieuwkomer is het oprichten van een jongerenkoor. "Dit is in samenwerking met Middelburg Vol-koren. De groep zal na een aantal workshops bij ons, optre den tijdens het festival op zater dag 31 mei en zondag 1 juni". Behalve de cursussen is ook de programmering ontwikkeld. "Er staan vanaf maart elke zaterdag concerten" legt de program meur uit. Zo zal onder andere de Middelburgse zangeres Alise in april optreden. "Alise werkt momenteel samen met de Amerikaanse producer Russel van Alicia Keys. Ik moest er dus snel bij zijn om haar nog even te kunnen strikken" grinnikt hij. Meer informatie via: info@de- spotmiddelburg.nl, of 0118- 633229. De Spot Middelburg is een onderdeel van Stichting Wel zijn Middelburg en wordt ge rund door vijf vaste mede werkers, bestaande uit een coördinator/programmeur, medewerker PR/werving en drie beheerders die activitei ten begeleiden met een team van dertig vrijwilligers. MIDDELBURG - Het Wijk Ondersteunings Punt (WOP) houdt elke dinsdag in het Palet in de Magi straatwijk in Middelburg een open tafel waar vanaf 11.45 uur kan worden aan geschoven voor een klein menu van 6,50 euro, of een drie-gangenmenu van 8,75 euro. Op aanvraag bestaat de mogelijkheid om 's avonds te dineren. Aanmelden kan van maan dag tot en met vrijdag via 06-38597032 of even langs komen in het Palet. OOSTKAPELLE - In het theater museum Terra Ma- ris in Oostkapelle speelt vandaag (woensdag 20 fe bruari) van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur het theaterstuk Vaders en eieren. Het verhaal gaat over een man en vrouw pin guïn. Ze zijn dol op hun ei en dan begint het wachten op het kleintje. De spanning neemt toe, waarom duurt het zo lang? De voorstelling is voor iedereen vanaf acht jaar. Deelname is 3,50 euro exclusief museumbezoek. Aanmelden is verplicht en kan via: 0118-582620 HAAMSTEDE - Klaverjas- club Haamstede houdt op zaterdag 1 maart in Dorps huis De Schutse, Julianas- traat 22, een twaalf uurs kla- verjastoernooi van 10.00- 22.00 uur. Het inschrijfgeld van 20 euro is inclusief een uitgebreide lunch en diner. Naast vele mooie prijzen voor de kaarters is er ook een grote loterij. Wie verze kerd wil zijn van deelname dient zich zo snel mogelijk aan te melden, want vol is vol. Inschrijven tot uiterlijk 28 februari bij Rinus Verseput, telefoon 0111-653628. VLISSINGEN - De Neder landse Spoorwegen wil tij dens de werkzaamheden aan de rails, van 22 maart tot 22 april, twee keer per uur Snelbussen laten rijden vanuit Vlissingen, Middel burg en Goes. Daarnaast wordt twee keer per uur een stopbus ingezet die ook de andere stations aan doet. Het alternatieve plan is vastgesteld na overleg met de provincie en de betrok ken gemeenten. De NS be gint deze week een campag ne om reizigers over het plan in te lichten. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg houdt van vrij dag 29 februari tot en met zaterdag 1 maart diverse ac tiviteiten. De Zeeuwse Bibli otheek verkoopt al vanaf één euro afschreven boe ken. Verder worden er bij zondere boeken verkocht; deze zijn apart geprijsd. De activiteiten zijn gratis en voor iedereen toegankelijk tijdens openingsuren op Het Plein op de begane grond. Meer informatie staat op de website: www.zebi.nl. door josie kneepkens MIDDELBURG - "Kunst- en cultuurcentrum De Spot in Middelburg is in bloei" zegt de 31-jarige coördinator en pro grammeur Tonnie Dieleman uit Middelburg. Naast de wekelijk se concerten op zaterdag, biedt het centrum in samenwerking met diverse organisaties uit Zeeland, nu ook een breed aan bod van cursussen en works hops. Van streetdance tot theaterimprovisatie, van jonge renkoor tot muziekimprovisa- tie. "Het doel is samenwerking en de muziekscène in Zeeland te stimuleren" legt Dieleman uit. "Zo hebben we samenwer king gezocht met bijvoorbeeld Southpark. Een aantal muzi kanten repeteert in De Spot om vervolgens op Southpark te kunnen optreden" legt hij uit. "Overigens doen we dat met al onze workshops. Het repetitie proces vindt plaats in De Spot, de uitvoeringen zijn niet alleen bij ons maar ook elders in de Provincie". Momenteel werkt De Spot al samen met Hooi koorts en 2nd InfluenZ onder de noemer Stage One. "Talen ten die zich op deze talenten jachten al bewezen hebben, krijgen bij ons een plaatsje om op te treden" zegt hij. "De jonge talenten krijgen niet alleen de kans podiumervaring op te doen, maar worden ook bege leidt bij het reilen en zeilen van een band". "Wat ook al loopt is MIDDELBURG - In samen werking met Stichting Mid delburg Vol-koren is kunst en cultuurcentrum De Spot in Middelburg op zoek naar verborgen zangtalenten. Onder professionele bege leiding worden de talenten in een aantal workshops klaargestoomd voor een op treden tijdens het weekend van Middelburg Vol-koren op 31 mei en 1 juni. "Zater dag 31 mei staat 's avonds het beroemde koor Scala in De Spot" zegt programmeur Tonnie Dieleman. "Een pro fessioneel meisjeskoor uit België. We zijn er trots op dat ze in De Spot staan. Kijk maar eens op youtube voor een voorproefje". Aanmel den voor het jongerenkoor: Emma Verduijn, 06- 15103666. de cursus theaterimprovisatie op dinsdag van MT&T uit Mid delburg. Deze groep geeft aan het eind van dit seizoen een presentatie in De Spot, maar zijn ook elders te boeken" ver volgt hij. Een nieuwe samen werking is die met De Werf uit Vlissingen van Rob Maaskant. "De Werf gaat workshops streetdance aangevuld met mo derne dans en muziekimprovi- satie bij ons neerzetten. Het Van links naar recht het vaste team Chris, Perry, Willemien, Lineke, Tonnie foto: koen gabriëlse VLISSINGEN - Binnen een aantal weken zal de Psychiatrische afdeling PAAZ van het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen het of ficiële HKZ-certificaat van het KEMA uitge reikt krijgen. Op de afdeling wordt een con tinu verbeterproces gehandhaafd dat zowel gericht is op de patiëntenzorg als op de in terne werkprocessen De winnaar is de heer R. Wildschut uit Middelburg. Op de foto is hij omringd door de overige prijswinnaars, foto: p.r. door ellen de vriend MIDDELBURG ".,^.7Woonboulevard De Mortiere in Middelburg hield onlangs een enquête De uitslag daarvan werd af gelopen donderdag bekend gemaakt bij GroenRijk. De uitslag was erg positief. "Een groot deel van de naams bekendheid van de Woonboule vard wordt verkregen door mond-tot-mond reclame, vooral vrouwen bezoeken de woon boulevard, vrouwen vormen dus een belangrijke doelgroep en de gemiddelde bezoeker bevindt zich in de leeftijdsgroep van 31 tot zestig jaar", somt woordvoer der Jéan van Oorschot op. "Ver der vinden de bezoekers de gra tis parkeermogelijkheid een pré en vinden de respondenten de diversiteit aan winkels belang rijk." Horeca Wanneer gekeken wordt naar de faciliteiten missen een flink aan tal bezoekers van de Woonbou levard een horecagelegenheid met toiletvoorziening. Van Oor schot vertelt dat het in de plan ning zit om vóór het voorjaar 2009 een horecavoorziening te realiseren bij de woonboulevard. "Daar zullen veel mensen blij mee zijn." MIDDELBURG - De bewoners van de Klaren- beeklaan, de Noordsingel en de Noordwegwaren het niet eens met de aanrijroute van het bouw- verkeer voor Hof ter Veste door hun buurt. De wegen zijn erg smal en er fietsen veel kinderen naar school. Dankzij het bewonersprotest heeft wethouder Albert de Vries van Middelburg snel voor een al ternatieve route, via de President Rooseveltlaan, gezorgd.

de Faam | 2008 | | pagina 23