Arnemuiden maand zonder klok |De Faam Sporten in de voorjaarsvakantie Scholieren maken kunstwerk voor rotonde Mortiere Woensdag 13 februari 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Elke vakantieweek kunnen Mid delburgse scholieren meedoen aan sportactiviteiten. De vorige sportdagen in vakanties .zijn prima bezocht en waren gezellig en sportief. Ook de voorjaarsva kantie zit vol met leuke en uitda gende sporten. Alle activiteiten zijn gratis. Maandag 18 februari Ha-Tref is een leuk spel. Het is een mix van handbal en trefbal en staat garant voor spektakel. Het spel wordt gespeeld in tweetallen. Gymzaal Palet in Middelburg Zuid, Rentmeesterlaan 241 14.00 tot 16.00 uur Voor 6 tot 12 jaar Dinsdag 19 februari Op de tennisbanen van MLTC kunnen kinderen deze middag een potje ten nissen. Naast de basistechnieken wordt er natuurlijk ook geprobeerd om een wedstrijd te spelen. Tennisaccommodatie MLTC, Park Overwater 9 14.00 tot 16.00 uur Voor 6 tot 12 jaar Woensdag 20 februari Badmintonvereniging Sinar' 75 legt uit wat badminton precies is. Natuurlijk worden er ook wedstrijdjes gespeeld. Wel eigen sportieve kle ding meenemen. Rackets en shuttles zijn aanwezig. Sporthal de Kruit- molen, Kruitmolenlaan 14.00 tot 15.00 uur van 6 tot 9 jaar 15.00 tot 16.00 uur van 10 tot 14 jaar Donderdag 21 februari Breakdance! Deze middag laat David McGee zien wat breakdance precies is. Kinderen mogen eigen muziek meenemen en ervaren wat breakdan- cen is. Gymzaal naast basisschool 'de Beverburch' in Stromenwijk. 14.00 tot 15.00 uur van 6 tot 9 jaar 15.00 tot 16.00 uur van 10 en 14 jaar Vrijdag 22 februari De spetterende skatehal van Stichting Meker zet de deuren wijd open voor de jeugd van Middelburg. Kom op tijd, want er kunnen maxi maal 25 kinderen per uur naar binnen. Neem zelf skates en beschermma- teriaal mee. Skatehal Meker, Sportlaan 25 14.00 tot 15.00 uur van 6 tot 9 jaar 15.00 tot 16.00 uur van 10 tot 14 jaar Voor meer informatie kun je bellen met Patrick de Guchteneire, telefoon 67 57 97 of 06 464 06 496 of met Christiaan Boon, 67 57 61 of 06 464 06 497. Mailen kan ook: p.de.guchteneire@ middelburg.nl of c.boon@middel- burg.nl Foto: Jan Koole Foto: Mieke Wijnen Een groot rood hart, een dikke oranje Middelburg-M, een statige zilveren kroon of gewoon veel vrolijke verlichting. Leerlingen van de Stedelijke Scholenge meenschap Nehalennia hebben volop ideeën over hoe je de rotonde bij de Mortiere veilig kunt maken en als visitekaartje kunt laten dienen. Voor de CKV-les hebben de scholie ren hun ideeën omgezet in maquet tes. Die staan tot en met 25 maart tentoongesteld in de hal van het stadskantoor. Vandaag geven de leerlingen aan verkeerswethouder Frank Streng een toelichting op de expositie. Het is even wennen: de klok van Arnemuiden zonder wijzers. De Arnemuidse bevolking moet het nog een dikke maand doen zon der het uurwerk van de Neder lands Hervormde kerk op de Markt. De klokken en het carillon zijn toe aan een onderhouds beurt. Klokkenspecialist Konink lijke Eijsbouts uit Asten klaart de klus. Eijsbouts heeft de wijzers en wijzer platen maandagochtend verwijderd. Die krijgen in de werkplaats in Asten nieuwe verlichting. In de tweede week van maart hangt de klokken specialist het geheel weer terug. Ook het carillon wordt onder handen genomen. Zo is het ijzerwerk van de twee grote luidklokken in goede staat, alleen zijn de stalen klepels in de loop der jaren platgeslagen. Die worden vernieuwd. Ook zijn de assen die de vier uurwerken aandrijven roestig en krom. Ook die worden ver vangen. Voor de stadsbeiaardier wordt het makkelijker om de melodieën van het carillon te veranderen. Hij kan vanaf zijn thuiscomputer de muziek door sturen naar de computer in de kerk. Die zet de noten automatisch om naar carillonmuziek. In 1505 stond er al een kerk in Arnemuiden, maar die is vanwege bouwvalligheid gesloopt. Op 31 maart 1858 werd de eerste steen gelegd voor een nieuwe kerk, naar een ontwerp van J. Boudrez. Het is een recht gesloten zaalkerk, met een geveltoren met openge werkte houten lantaarn en naaldspits. Binnen liggen de grafstenen uit de oude kerk. De klokken en het carillon van de kerk op de Arnemuidse Markt krijgen een onderhoudsbeurt. Maandagochtend zijn de klokken verwijderd. foto's: Aart van Belzen

de Faam | 2008 | | pagina 9