www.middelburg.nl Archipelschool de Vossenburch in actie Het woord aan raadslid Krijn Hamelink VOOr Gewoon 30 Raadsvergadering in stadskantoor Nieuwe folder over kleurenbeleid Faam Woensdag 13 februari 2008 - Pagina Foto: Mieke Wijnen Voor de derde keer dit jaar is vorige week dinsdag een staan- dehoudactie gehouden. Dit keer kwamen de kinderen van Archi pelschool de Vossenburch in actie. Pal tegenover hun school stonden Ricardo, Gabriela, Ralph en Frederique in weer en wind opgesteld in de Roozenburglaan. De staandehoudacties die Gemeente Middelburg, Politie en Veilig Verkeer Nederland momenteel houden in de 30 km zones, zijn geen overbodige luxe. Tijdens de twee eerder gehou den acties bleek bijna tweederde van de bestuurders harder te rijden dan de toegestane 30 kilometer per uur. Resultaten van de staandehoudactie in de Roozenburglaan: - Aantal groene kaarten: 20 stuks - Aantal gele kaarten: 16 stuks - Aantal procesverbalen: 5 stuks Alle auto's zijn aan de kant gezet en afhankelijk van het rijgedrag werd een groene kaart (goede snelheid), gele kaart (iets te hard) en waar nodig een procesverbaal uitgedeeld. Bestuurders met een groene kaart kregen van de schoolkinderen ook een felgekleurde oranje fleecesjaal als blijk van waardering. De gele kaart is bedoeld als waarschuwing en werd uitgedeeld samen met een 'boetekaart', om thuis nog eens na te lezen hoe de verkeersregels zijn. Regelmatig gingen de kinderen in gesprek met de automobilisten. Zij stelden vragen over bijvoorbeeld de reden van het te hard rijden. Ook interviewden journalisten de kinderen over het verloop van de staandehou dactie. Wilt u meer informatie over de acties? Bel of mail dan met Anja Jonkman van de gemeente Middel burg. Telefoonnummer: (0118) 67 50 00. De gemeenteraad komt op maandag 25 februari bij eikaar voor haar maandelijkse raads vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 21 januari 2008 3. Ingekomen stukken 4. Instemmen met notitie Welzijns- ruimten in woonservicezones 5. Instemmen met exploitatiebereke ning Boekweitstraat, Arnemuiden 6. Vaststellen herziene exploitatieop- zet Hazenburg 7. Vaststellen beslispuntennotitie actualisatie bestemmingsplannen Buitengebied 8. Voorstel tot het wijzigen van de begroting 2008 9. Zienswijze op de le begrotings wijziging 2008 gemeenschappe lijke regeling Sociale Dienst Walcheren 10. Vaststellen. Verordening Straat- naamgeving en Fluisnummering 11. (Fler)benoemen leden Welstands- en Monumentencommissie Extra commissie Ruimte Aansluitend op deze raadsvergade ring is er een extra vergadering van de commissie Ruimte. De commissie behandelt één punt: de stand van zaken van locatiekeuzes in de kwali teitsatlas. Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads- en commissievergadering aanwezig om verslag te doen. In het program ma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsverga dering en de commissie Ruimte van 25 februari en reacties van bestuur ders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 29 februari om 20.00 uur. Herhaling maandag 3 maart om 20.00 uur Voor woensdag 27 februari staat er een informatiemarkt gepland. Op deze avond wordt de Tegen- licht-documentaire 'Afval is voed sel' over het Cradle to Cradle ontwerp concept van chemicus Michael Braungart en architect William Mc Donough vertoond. De bijeenkomst is in het stads kantoor en begint om 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Cradle to Cradle houdt in dat je alles volledig recyclet; van wieg tot wieg (van weer een nieuw product). Daar houd je vanaf het eerste ontwerp rekening mee. Na het vertonen van de documentai re is er discussie over dit onderwerp tussen vertegenwoordigers van ver schillende (milieu)organisaties en bedrijven, lokale politici en inwoners. Doel van de discussie is om tot con clusies te komen over draagvlak voor en praktische toepasbaarheid van het concept. Deze discussiea vond staat onder leiding van Nico Out. De organisatie is in handen van MICMEC en de gemeente Middel burg. De Middelburgse binnenstad en de Noordweg zijn bijzondere stadsdelen. Daarom zijn er speci ale voorschriften voor kleurge bruik. In een nieuwe gemeentelijke brochu re over kleurenbeleid staat wat er wel en niet kan als het gaat om schilder werk binnen het beschermd stadsge zicht. De folder is verkrijgbaar op het stadskantoor. Daar is ook een aparte, vernieuwde folder over wonen in het beschermd stadsgezicht op te halen. Een stille liefde? Verras hem of haar met een Middelburgs valentijnskaart- je. U vindt ze op middelburg.nl onder de knop e-cards. Daar staan nog meer mooie Middelburgse afbeeldin gen die u als kaart kunt versturen. Tijd voor een opknapbeurt Middelburg is volop in beweging. Op tal van plaatsen staan bouwkranen en verrijzen er nieuwe wijken, woon zorglocaties en winkels. Dat is goed en ook noodzakelijk voor een stad met een visie op de toekomst. Daarbij moet er wel spaarzaam met de ruimte van het landelijk gebied worden omgegaan. Dat betekent dat er creatief met ruimte moet worden omgegaan. Bijvoorbeeld voor de gebieden Arnestein en Ramsburg. Voor een stad met kwaliteit hoog in het vaan del verdienen deze gebieden een ver regaande opknapbeurt. Dat spaart het landelijk gebied omdat je geen nieuwe terreinen moet ontwikkelen en tevens wordt verpaupering van gebieden tegen gegaan. Ook de wegen in de stad zijn toe aan een opknapbeurt. Nieuwbouw is prachtig maar als je het oude verwaarloosd is dat op ter mijn ook een dure aangelegenheid. De pleinen in de stad bieden nog volop kansen op een kwaliteitsverbe tering. Maak er gezellige en deels rustige plekken van met een aantrek kingskracht voor de gasten van de stad. We missen in deze stad een mooi stadspark. Een uitstekende kans biedt zich aan als straks Miniatuur Walcheren gaat verhuizen naar de Mortiere. Midden in de stad een groe ne oase waar mensen kunnen wan delen, ouderen kunnen zitten en kin deren kunnen spelen. Aan veilige fietsroutes kan ook nog wel wat verbeteren. Veel kinderen verplaatsen zich op de fiets en dat is prachtig maar soms ook gevaarlijk. De fiets zou wat meer aandacht moe ten krijgen boven de auto. En veilig heid zeker. Middelburg is aantrekkelijk voor bezoekers door zijn monumenten en winkels. Ook het religieus erfgoed dient onderhouden te worden en hier en daar opgeknapt. Er zijn straten en gebouwen in de mooie binnenstad waar nog wel het een en ander aan opgeknapt kan worden. Op de Vlasmarkt bijvoor beeld. Prachtige panden en uitste kende horecagelegenheden worden afgewisseld met monumenten die staan te verpauperen. Gelukkig is er af en toe een ondernemer die zelf het initiatief neemt om de stad daar wat mooier te maken. Zulke initiatieven verdienen de steun van de gemeen te. Laten we met z'n allen zorgen dat ons mooie stad zijn uitstraling blijft behouden. Uw suggesties daarbij zijn ons heel welkom. Namens de Christenunie, Krijn Hamelink hamelinkj@zeelandnet.nl

de Faam | 2008 | | pagina 8