GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN EINDELIIK ORANIEPLEIN OP DE SCHOP VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERING COMMISSIE VERNIELINGEN JAARWISSELING GEMEENTE WOENSDAG 13 FEBRUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Voor Oost-Souburg wordt het weer een hectische tijd. Met name de opknapbeurt van het centrum. He.t Oranjeplein, Vlissingsestraat, Verlengde Kanaalstraat en Paspoortstraat gaan op de schop. Ik heb het plan mogen inzien en ik moet zeggen, het ziet er geweldig uit. Een stukje renovatie van de kern dat er zijn mag. Toch ben ik van 'mening en heb dit al vaker onder de aandacht gebracht, een gedeelte van de kern is men vergeten en wel de Burchtstraat en Ritthemsestraat (een rare bestuurlijke kronkel). Zeker de bewoners van de Ritthemsestraat hebben al vaak de noodklok geluid en terecht. Deze straten hebben wel op de nominatie gestaan voor onderhoud, maar zijn om financiële reden naar een later tijdstip verschoven. Ik durf geen jaartal meer de noemen, want in de politiek weet je het maar nooit. Toch is er nog een lichtpuntje: de Putwijkstraat is opgeknapt, maar dat is zeker niet voldoende. Nu de rest nog... Over het opknappen van de Bermweg is al genoeg gepubliceerd. Toch moet de Partij Souburg Ritthem het vizier voor de zoveelste keer nogmaals richten op de slechte straten, zoals de Kromwegesingel, Zeewijksingel etc. want deze straten zijn echt dramatisch, maar ja, Keulen en Aken zijn ook niet op een dag gebouwd. De PSR zal zich zoals beloofd blijven inzetten voor de straten. We weten dat er meer politieke partijen in de gemeente zijn die ook proberen hun punten naar voren te schuiven. Daarom, maar dan praat ik op persoonlijke titel, ben ik blij dat we weer terug zijn in de oppositie, waar we weer onze eigen zaken kunnen inbrengen en verdedigen, zonder handjeklap met andere partijen. Vanaf deze plaats wens ik het nieuwe college veel succes voor de komende twee jaar, maar de PSR houdt de vinger aan de pols. Met vriendelijke groet, Raadslid Ceerard Eckhardt, fractie Partij Souburg Ritthem Telefoon: 46 29 03 E-mail: gjeckhardt@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Donderdag 14 februari 2008 Stadhuis Vlissingen Raadzaal Aanvang:19.30 uur Agenda 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen: 3.1. Voorbereidingsbesluit Westduin. 3.2. Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier. 3.3. Budgetoverheve ling t.b.v. vervanging ondergrondse afvalcon tainers. 3.4. Overheveling budget Project Onderhoud Openbare Ruimte 3.5. Subsidieaanvraag Ope rationeel Programma INTERREG IV Grensregio Vlaanderen-Nederland 2007 - 2013 Duurzaam Strand- en Kustbeheer. 3.6. Rapportage ontwikke ling vermogenspositie Zeeland Seaports. 3.7. Algemene uitkering als uitgangspunt voor kadernota en program mabegroting. 3.8. Ie wijziging van de pro grammabegroting 2008. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Banken, afvalbakken, verkeersborden... Ze moesten het allemaal ontgelden tijdens de afgelopen jaarwisseling. Die ging niet alleen gepaard met vuurwerk maar ook met meer vandalisme dab anders... Het kost de gemeente Vlissingen ruim 100.000 om deze schade te herstellen. Schade door vuurwerk De schade aan afvalbakken bedroeg 24.600. Aan lichtmasten 5.100. En aan verkeersborden 11.500. Maar ook kunstwerken en banken moesten het ontgelden voor een bedrag van 8.550. De overige schade bedroeg aan ondergrondse afvalcontainers 2.500, aan het wegdek 10.500 en aan gebouwen 25.000. Voor manuren en extra materieel was 14.000 nodig. De jaarwisseling 2007/2008 kostte in totaal 101.750 aan vernielingen. Al deze schade is en wordt dit jaar hersteld. Kosten vandalisme Ruim een ton aan schade, dat is een heleboel geld. De gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie en hoopt een deel van de kosten op de daders te kunnen verhalen. Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen garage Hendrick de Keijserstraat 14 2. plaatsen dakkapel Vesting 35 3. verbouwen woning Dijkstraat 34 4. wijzigen kozijn in achtergevel Westerzicht 486 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. plaatsen 6 airco units Pablo Piccasoplein 73 2. uitbreiden sporthal Oosterha venweg 10 3. aanbouwen woning aan voor zijde Noorderbaan 25 4. aanbouwen woning aan voor zijde Noorderbaan 27 5. plaatsen tuinhuis Rammekens- weg t.o. nr 13 6. verbouwen berging Dorpsweg 14 7. uitbreiden opslagplaats Han delsweg 7 8. verbouwen bedrijfspand Spuistraat 61 9. verbouwen bedrijfspanden Spuistraat 63 en 65 10. aanbouwen woning Wester zicht 343 A C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. verbouwen bedrijfspand Spuist raat 61 2. verbouwen bedrijfspanden Spuistraat 63 en 65 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. gebruiken winkel Lange Zelke 10, 01-02-2008 2. gebruiken kamerverhuur en horecagelegenheid Badhuis straat 72, 01-02-2008 3. bouwen vrijstaande woning Palts 16, 01-02-2008 4. plaatsen erfafscheiding Van Hogendorpweg 182, 04-02-2008 5. plaatsen tijdelijk bouwwerk voor een termijn van een jaar Dynamo weg 10, 04-02-2008 6. uitbreiden woning Zuidwate- ringstraat 9, 04-02-2008 Verleende monumentenvergun ning In de afgelopen periode is de vol gende vergunning verleend: 1restaureren en verbouwen van Timmerfabriek Glacisstraat 165, 01-02-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Pu- bliekszaken (487339) worden in gezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis- singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 21 februari en 8 rr;aart 2008. Wet milieubeheer Ter inzage legging melding van veranderingen inrichting artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de volgende melding van veranderin gen (uitbreiding) is ontvangen: Van DLH Nordisk (Holland) BV te Ritthem met betrekking tot de inrichting gelegen aan de De- nemarkenweg 1 te Ritthem. De verandering betreft het vervangen van de oude breekinstallatie en de oude houtgestookte installatie die technisch op is. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot andere of grotere nadelige gevol gen voor het milieu en de veran deringen moeten, krachtens de geldende wettelijke bepalingen binnen 3 jaar gerealiseerd worden. De voorgenomen veranderingen geven gelet op de inhoud van de meldingen geen aanleiding tot wijzigingen van de vergunningen. Om die reden hebben wij besloten akkoord te gaan met de genoemde meldingen. Ter inzage De melding het besluit en de bij behorende stukken liggen van 14 februari tot en met 26 maart 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortij den door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven worden op de voornoemde stuk ken. Bezwaar Tegen ons besluit kan iedere be langhebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de beschikking, schriftelijk bezwaar aantekenen op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Het be zwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het be zwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Beroep en voorziening Na onze eventuele beslissing op bezwaar is beroep door belangheb benden mogelijk bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscollege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening. Belang hebbenden kunnen een gemoti veerd verzoek, indienen mits zij tevens een bezwaarschrift hebben ingediend. Een verzoek om schor sing dan wel een voorlopige voor ziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de betrokken belangen. U moet een afschrift van uw be zwaarschrift dan wel beroepschrift bij het verzoekschrift om een voor lopige voorziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaar schrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een verzoek om voorlopige voorziening. In formatie hierover kunt u verkrij gen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). Bekendmaking verordeningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 31 ja nuari 2008 heeft besloten tot het vaststellen, wijzigen of intrekken van de volgende verordeningen en regelingen: 1. Minimaregelingen 2008: Sociaal culturele bijdragere geling voor kinderen 2008; Bijdrageregeling voor chro nisch zieken en gehandicap ten 2008; Sociaal culturele bijdragere geling voor ouderen 2008. 2. Wijziging van artikel 5 (belas tingtarieven) van de Verorde ning onroerende zaakbelastin gen 2008 3. Wijzing van hoofdstuk 9.1.3 van de Legesverordening 2008 (tarief verstrekken van een Nederlandse identiteitskaart). 4. Intrekken van de Afschrijvings verordening activa gemeente Vlissingen. 5. Intrekken van de Bibliotheek verordening Vlissingen 1990. Ons college heeft, eveneens op 31 januari 2008, besloten tot het vaststellen van de Regeling be stuurscommissie openbare biblio theek Vlissingen 2008. Deze verordeningen en regelingen liggen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Kapvergunningen We hebben kapvergunningen ver leend voor het vellen van: 1 eik Bizetlaan 6, 2 leylandii's Julia- nastraat 2,1 kastanje Loudonstraat 22, 1 els Ruys de Beerenbrouck- straat 6, 3 populieren Anjelieren laan, 1 es Rembrandtlaan, 2 iepen Batenburg, 6 iepen Vrijdomweg, 18 populieren Paauwenburgweg, 32 populieren Sloeweg, 1 esdoorn Vredehoflaan, 3 esdoornen Oran- jeplein, 3 iepen Paspoortstraat, 2 iepen Verlengde Kanaalstraat en 10 iepen Karolingische Burg. Tegen de verleende kapvergunnin gen kan binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie) schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving te lefoon 487373. Vlissingen, 13 februari 2008 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2008 | | pagina 10