www.middelburg.nl Commissievergaderingen februari Wijktafel Stromenwijk/'t Zand Het woord aan raadslid Piet Kraan dé Weekkrant De Faam Arnemuiden maand zonder klok Woensdag 6 februari 2008 - Pagina 8 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkter rein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commis sie aan de gemeenteraad vastge steld. De raadsvergadering staat op voor 25 februari. Op woensdag 6 februari worden de agendapunten van de commissie Maatschappelijke Zaken en de com missie Algemeen Bestuur samenge voegd voor een gezamenlijke com missievergadering. Aan de orde komen de notitie welzijnsruimten in woonservicezones en de verordening Straatnaamgeving en Huisnumme ring. Maandag 11 februari komt de com missie Ruimte bij elkaar. Zij gaat het onder andere hebben over de beslis puntennotitie actualisatie bestem mingsplannen Buitengebied en over de brief van de dorpsverenjging Sint Laurens betreffende de zienswijze over woningbouw en daarmee samenhangend, de aanleg en aan sluiting van de N57. Tevens is er een presentatie 'Plan van aanpak voor reductie fijn stof emissies in Middelburg'. Informatiemarkt Voor woensdag 27 februari staat er een informatiemarkt gepland. Op deze avond wordt de documentaire over het Cradle to Cradle ontwerp concept van de chemicus Michael Braungart en de architect William Mc Donough vertoond. In deze film komen de makers tot een concept 'Afval is voedsel', waarin elk product meegaat niet van de wieg tot het graf, maar van de wieg tot de wieg (van weer een nieuw product). Na het vertonen van de documentai re wordt er over dit onderwerp gedis cussieerd tussen MicMec, onderne mers en raadsleden. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agen da. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onder werp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoe ming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen be zwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeen te Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op woensdag 13 februari verga dert wijktafel Stromenwijk/'t Zand in "de Vergulde Baars" aan de Baarsjesstraat. De bijeen komst begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Op de agenda staan: naamgeving Brede School en prioriteren op de wijktafel. De vergadering heeft bij het. prioriteren een keuze uit zestien voorstellen om daar de volgorde van belangrijkheid aan te geven. Zo zijn er voorstellen ingediend voor het oprichten van een werkgroep die mensen helpt met het onderhouden van de tuin, uitbreiden speeltoestel len op de speelplaats achter de Kerksteeg/Vogelstraat en aanpakken van de onveilige verkeerssituatie in de Banckertstraat. Een wijktafel vormt het overleg tus sen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woon- goed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijk tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. De wijktafels zijn vrij toe gankelijk. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekij ken op www.middelburg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels". Hoe zit het in Middelburg? Gaat het nu goed of gaat het nu slecht Ik doe zo maar eens kris-kras een greepje, groot en klein (en goed en slecht) door elkaar. Oordeelt u zelf. Als raadslid zit je er niet alleen voor de mensen die je gekozen hebben maar voor alle burgers van Middel burg en verreweg het grootste ge deelte van de huidige Raad snapt dat. Dat heeft er toe bijgedragen dat de bestuurlijke verhoudingen in Middelburg sterk verbeterd zijn. Financieel staan we er niet al te sterk voor. We kunnen alles net betalen maar houden niet veel over. Het Stationsgebied gaat ons nog meer geld kosten en is wel zo belabberd ontwikkeld dat we o.a. de voetgan gersspoorbrug node lieten vertrek ken naar het spoorwegmuseum in Goes. De put (u weet wel) is financieel afge dekt. Dit jaar nog wordt die gedempt en kan er begonnen worden met bou wen. De ontwikkeling van Ramsburg is belangrijk. Maar de gelden om die ontwikkeling te kunnen betalen zijn er nog niet. Parkeren in de binnenstad blijft een probleem. Er zijn veel mogelijkheden maar bij elke daarvan zullen de par keerkelders toch een stuk langer open moeten (zo geen 7/24). De wijktafels zouden meer zeggen schap moeten krijgen: dat is simpel te regelen (maar het gebeurt niet). Het ontwikkelen van een nieuw hart in de Stromenwijk begint op stoom te komen. In Griffioen een bomenbos. Veeg die binnenstad nou eens extra op zondag na festiviteiten. Er komt een pleinenvisie, ook en vooral voor Plein 1940. En dan: het is niet actueel maar van mij mag het; één gemeente Walche ren. Het nieuwe ziekenhuis tenslotte houdt de gemoederen nogal bezig. Voor mij staat voorop: een nieuw zie kenhuis moet én acceptabele aanrij- tijden hebben én een kwalitatief zeer goede zorg bieden. Het mag verder in Middelburg komen en dat zou ik ook best willen maar het moet niet. Zijn we nu bijgepraat? Welnee. Bovendien, al was dat wel zo ge weest, dan zijn er na vandaag toch weer nieuwe ontwikkelingen. Zo gaat dat in Middelburg en elders. Besturen blijft in die zin dweilen met de kraan open. Nu ik er over nadenk; kiezen ook! Dat het ons allen dit jaar maar goed moge gaan. Piet Kraan Raadslid Politieke Partij Middelburg ptkrn@zeelandnet.nl De klokken en het carillon van de kerk onderhoudsbeurt. De Arnemuidse bevolking moet het een dikke maand doen zon der het uurwerk van de Neder lands Hervormde kerk op de Markt. De klokken en het carillon zijn toe aan een onderhouds beurt. Klokkenspecialist Konink lijke Eijsbouts uit Asten gaat de klus klaren. Eijsbouts haalt de wijzers en wijzer platen weg op maandag 11 februari. Die krijgen in de werkplaats in Asten nieuwe verlichting. In de tweede week van maart hangt de klokkenspecialist het geheel weer terug. Ook het carillon wordt onder handen genomen. Zo is het ijzerwerk van de twee grote luidklokken in goede staat, alleen zijn de stalen klepels in de loop der jaren platgeslagen. Die op de Arnemuidse Markt krijgen een worden vernieuwd. Ook zijn de assen die de vier uurwerken aandrijven roestig en krom. Ook die worden ver vangen. Voor de stadsbeiaardier wordt het makkelijker om de melodieën van het carillon te veranderen. Hij kan vanaf zijn thuiscomputer de muziek door sturen naar de computer in de kerk. Die zet de noten automatisch om naar carillonmuziek. In 1505 stond er al een kerk in Arnemuiden, maar die is vanwege bouwvalligheid gesloopt. Op 31 maart 1858 werd de eerste steen gelegd voor een nieuwe kerk, naar een ontwerp van J. Boudrez. Het is een recht gesloten zaalkerk, met een geveltoren met opengewerkte hou ten lantaarn en naaldspits. Binnen lig gen de grafstenen uit de oude kerk.

de Faam | 2008 | | pagina 8