Daling werkzoekenden Zuidschor Goes Sizzle Nailstudio Huidverzorging is nodig Junior Vakkanjers De Faam Excursies nieuw bezoekerscentrum Communicatie voor deze tijd Voetbalprogramma Maximaal uitgesteld Hoogst aantal werkzoekenden in Vlissingen Ulil Woensdag 6 februari 2008 - Pagina 31 Van Loon in Mooier Huidverzorging, foto: l janssens Margret Verdaasdonk in Sizzle Nailstudio. foto: l janssens KOUDEKERKE - Sizzle Nail studio, Ter Poortenweg 4, gaf 19 januari een gezellige her- openings- én Nieuwjaars borrel voor haar klanten. "Een nieuwe start met een nieuwe studio", aldus Mar gret Verdaasdonk, "Ik doe al les wat met handen te ma ken heeft van manicure tot gel-acryl nagels en nail-art. Van basis- onderhoud tot leuk versierd. Zomers speciale verzorging teennagels. Kijk, voeten ver zorgen doet de pedicure, verfraaien dat doe ik." Wim perverlenging kan ook. Mar gret geeft Reiki en wil dat in de toekomst uitbreiden. Af spraak 0118-636696. en www.sizzlenailstudio.nl MIDDELBURG - Lenny van Loon, al vijftien jaar schoonheidsspecialiste, opende 10 december schoonheidssalon Mooier Huidverzorging, Singel straat 43. "Voor huidverbe tering van acné huid, be schadigde huid en verou derde huid." Zij werkt met Dermalogica, werkzame producten zonder syntheti sche geur- of kleurstoffen of conserveringsmiddelen, maar wel plantenextracten en hoge concentratie vita minen. Niet op dieren ge test. Ook laser lichttherapie voor huidverbetering en huidanalyse face mapping. Alleen op afspraak 0118- 612440. KRABBENDIJKE - Het Cal- vijn College in Krabbendij- ke is één van de twaalf lo caties van de Junior Vak kanjer Wedstrijden voor aanstormende metaal- en elektrotalenten. Op 14 fe bruari strijden 56 derde en vierdejaars vmbo-leer- lingen om een plek in de landelijke finale Junior Vakkanjer 2008. De prijs uitreiking is op alle wed- strijdlocaties om 18.30 uur. De finale van de Junior Vakkanjer Wedstrijden 2008 is tijdens de Techni- Show, van 11 tot en met 15 maart in de Jaarbeurs Utrecht. Meer Informatie en gratis kaarten op www.vakkanjers.nl. MIDDELBURG - Op het werkplein van het Stadskan toor in Middelburg is sinds 2007 de arbeidsadviseur, Raymond Mohr, werk zaam. Bij hem kun nen werkzoeken den terecht voor een onafhankelijk, vrijblijvend en gra tis advies over werk en reïntegratie. De onafhankelijke arbeids adviseur is niet verbonden aan het CWI, UWV of gemeen te. Hij neemt geen beslissingen over uitkeringen of reïntegratie. Er zijn drie arbeidsadviseurs in Zeeland. Raymond is werkzaam voor de Walcherse regio. Ray mond: Werkzoekenden kun nen bij mij terecht met vragen over de mogelijkheden en kan sen op werk. Ze krijgen vrijblij vend advies over zaken rondom werk en inkomen. In een gesprek worden mogelijkheden geboden om de cliënt verder op weg te helpen." De arbeidsadviseur is niet gebonden aan wettelijke richtlijnen. Raymond:" Ik bied cliënten de ruimte om vrijuit te praten over hun persoonlijke si tuatie, wensen en behoeften. Het is mijn taak om te luisteren naar de cliënt, hem of haar advies te geven en te wijzen op de ver schillende mogelijkheden die er zijn om aan werk te komen. Het doel van het gesprek is om hen de regie terug in handen te ge ven" Bij de arbeidsadviseur is er Raymond Mohr is arbeidsadviseur voor de regio Walcheren, foto: jaap wolterbeek geen sprake van dossiervorming. De gesprekken zijn vertrouwe lijk. Raymond: Het hoofddoel van de arbeidsadviseur is om cliënten voor te lichten over de mogelijkheden in reïntegratie- land. "We bereiden ze voor in het selecteren van reïntegratiebu- reaus. Alle uitkeringsgerechtig den, langdurig zieken, startende zelfstandigen en mensen die in dienst zijn bij een werkgever kunnen bij me terecht. Ook jong gehandicapten, die gebruik ma ken van de Wajonguitkering. Daarnaast kunnen ook de niet uitkeringsgerechtigden een be roep op me doen." Dit advies kan ook voor werkgevers zijn. Raymond: Mensen kunnen vrijblijvend langskomen voor een afspraak. We brengen koste loos advies uit. Daarnaast zijn we snel bereikbaar. Vaak is het mo gelijk om binnen een paar dagen een afspraak te maken." Arbeidsadviseurs zijn te vinden op CWI-vestigingen, werkplei- nen of stadskantoren. Voor meer informatie: www.onafhankelijk- arbeidsadviseur.nl. De Walcher se arbeidsadviseur is te bereiken op: 0118751135 of via Ray- mond.Mohr@cwinet.nl VROUWENPOLDER - Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bezoekers centrum van Nationaal Park Oosterschelde op Neeltje Jans is er op zaterdag 9 fe bruari een extra excursie. Tij dens de excursie kan het pu bliek kennis maken met de binnenexpositie, het doe- pad en de getijdenpoelen. Er word om 14.00 uur verza meld bij het bezoekerscen trum in het Topshuis. VLISSINGEN - Marian Lijn- se, zelfstandig therapeut met een praktijk voor psychoso ciale therapie en counselling 'De Spiraal' in Koudekerke geeft een cursus 'Communi catie voor deze tijd'. Data: 14 februari, 13 maart, 10 apil, 8 mei, 12 juni. Van 19.45 tot 22.00 uur in het Centrum voor Integrale Gezondheid, Edisonweg 41a, Vlissingen. Kosten 100 euro. Informatie: www.despiraal.net of 0118 552135 Het nieuwe voetbalpro gramma dat Maximaal dit voorjaar zou gaan uitzenden is voorlopig uitgesteld tot na de zomerstop. De belang rijkste reden is het beperkte animo bij adverteerders en sponsors voor het Voetbal programma. Verder heeft de bouw van de nieuwe televisiestudio anderhalve maand vertraging opgelo pen. Helemaal zonder sport zit Maximaal dit voorjaar overigens niet, want aan staande maandag start wel een 26-delige serie over de Zeeuwse dressuurruiter Lau rens van Lieren, onder de naam "Laurens on the road to Beying?". Dit programma is maandagavond om 18.20 te bekijken en wordt op ieder even uur herhaald. Verder zal Maximaal TV in het actualiteitenprogramma Vandaag regelmatig aan dacht aan regionale sporten besteden, waarin ook zeker Hoek en Kloetinge aan bod zullen komen door merian kwakkelaar MIDDELBURG -In 2007 von den 1256 Zeeuwen een baan. Vergeleken met 2006 is het aantal werklozen in Zeeland gedaald met 13,5%. Dit blijkt uit cijfers van het CWI over de periode december 2006 tot en met december 2007. Van de Zeeuwen die kunnen werken is 3,3% werkloos. Het aantal werkzoekenden is het hoogst in de gemeente Vlissin gen. Hier staat 5,2% van de in woners van vijftien tot en met vierenzestig jaar geregistreerd als niet werkende werkzoeken de bij het CWI. Middelburg volgt met 4%. Bij 52% van de werkzoekenden vormt een la ge of afgebroken opleiding een belemmering. Het aantal jongeren tot drieën twintig jaar maakt gemiddeld maar 5% deel uit van het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden. Anders is het bij de groep vijfenveertig plussers. Deze is met een aandeel van 54% het hoogst. Marion:" Veel werkgevers vinden het een risi co om oudere werknemers aan te nemen. Ongegrond want ouderen zijn vaak flexibel, om dat ze al werkervaring hebben. Daarnaast maken ze weinig kans op het krijgen van een be drijfsongeval." Marion: Het CWI wil de daling van de werk loosheid bevorderen. Dit doen we met begeleiding en het ge ven van cursussen. Zo geven we sollicitatie trainingen. Daarnaast nemen we compe- tentietesten af. De testuitsla gen geven een goed beeld van iemands vaardigheden. Hier door kan gericht worden ge zocht." GOES - De Zuidschor opende vorige week op Koningstraat 2. Het bedrijf, dat ook een vesti ging heeft in Wolphaartsdijk, is volgens eigenaar John Sieme- rink en Petra Meijaard altijd wel op zoek naar 'het volgende pro ject'. "Watersportwinkels die groeien, gaan in de mode. Nau tische mode met een knipoog naar varen. Dit is een heel leuk punt aan de Goese haven en een goede mogelijkheid om ons seizoen wat te verlengen." De Zuidschor heeft Gaastra als be langrijke leverancier, die een komplete brengt, en verder vindt men Magie Marine, River- woods, L'Argentina, Pololand. Behalve mode is er een assorti ment watersport gebruiksarti kelen met ondermeer olie, touw, alles met dezelfde service schor.nl. telefoon 0113-222627. als de winkel in Wolphaartsdijk. Op maandag is de winkel geslo- Meer informatie op www.zuid- ten. John Siemerink en Ria Steenks. foto: leon janssens

de Faam | 2008 | | pagina 31