E12ZS3303L De Faam Vijfentwintig jaar predikantschap levert voldoende stof op voor een boek Predikant ■■Pi - Tweede Zeeuwse Popkoren Festival Cursus Nordic Walking in Veere Palazzoli zoekt nieuwe vrijwilligers Groen College zet 'm op groen! Verhalen De Ramp vereeuwig door bo van scheyen OOST-SOUBURG - Terwijl buiten de wind over het land raast met een kracht van negen op de schaal van Beaufort, werd op donder dag 31 januari in het restau rant de Vierbannen in Ou- werkerk, vlakbij het Natio naal Museum 1953, het boek "Uit het Water Gered" gepresenteerd. Auteur Marga Haas en fotogra fe Corien Witte kregen het eer ste exemplaar uit handen van Manda Heddema van uitgever ij de Koperen Tuin. In het boek vertellen overleven den het verhaal over bezittin gen die ze uit het water hebben kunnen redden tijdens of na de Watersnoodramp. Er is het ver haal van de vulpen, het verhaal over het negerpopje dat voorbij komt drijven, elk verhaal is een dierbare herinnering gewor den. Marga en Corien hebben een jaar aan het boek gewerkt. Ze zijn ontzettend trots op wat ze gemaakt hebben. Marga ver- Een veelkleurig Woensdag 6 februari 2008 - Pagina 21 telt: "Meer dan 1200 kilometer hebben we kris kras door Zeeland gereisd,25 intieme verhalen hebben we opgetekend en op de gevoe lige plaat vastgelegd. Elk ver haal werd uniek. Op de te rugreis waren we vaak hele maal overdonderd en en thousiast over het verhaal." Corien vult aan: "Soms wer den we van de impact van een verhaal gewoon stil." Op het moment dat het water komt denk je nergens aan, ver tellen de geïnterviewden, er was geen tijd. Sommigen wil den nog snel de karbonaadjes uit de koelkast redden of de vol ledige administratie van een vereniging in veiligheid bren gen. Maar dat het water harder brult dan 1000 leeuwen dat ver geet niemand meer. Marga ver telt: "Ze hebben ons hun ver haal gegeven en nu zijn ze zo dankbaar om het in de vorm van dit boek terug te krijgen. De tranen in de ogen van sommi gen vertellen ons hoe bijzonder dat voor hun is". Over hoe een vulpen 39 jaar later een kostbaar ge schenk wordt. foto: jaap wolterbeek Tom Rijken heeft het boek Predikant, Mediator en Coach geschreven, foto: izaak verkeste door: karin ocké VUSSINGEN - Tom Rijken, doopsgezind predikant in Vlissingen, heeft naar aan leiding van zijn vijfentwin tigjarig predikantschap het boek Een veelkleurig palet geschreven. Hierin vertelt hij over zijn roeping en be roep als Predikant, Media tor en Coach. Rijken opent met het voor woord en vervolgens met zijn biografie. Hij legt uit wie hij is, wat hij doet en hoe hij ertoe is geko men dit boek te schrijven. Hij ziet in dankbaarheid terug op het verleden en zegt ja tegen het nu met haar toekomst. Predikant, Mediator en Coach Het boek is opgebouwd uit drie delen. In het eerste deel vertelt Rijken over het kleu renpalet van een predikant. Hij stelt, dat een mensenleven uit allerlei kleuren bestaat en dat ieder mens weer andere kleuren mengt in de vormge ving van zijn leven. Als predi kant legt Rijken uit over het werk dat hij doet. Mediator "Het is de eenvoud waaruit mediation is opgebouwd die mij persoonlijk aanspreekt", zegt Rijken. Dat is één van de redenen waarom hij zich in de mediationpraktijk heeft ver diept. Een andere reden is dat hij zelf als persoon een mens is, die streeft naar harmonie. Hij legt uit wat mediation precies in houdt en hoe hij dit beroep uitoefent. VLISSINGEN - Predikant, Mediator, Coach: een veel kleurig palet is de titel van het boek. Tom Rijken uit Vlissingen schrijft over zijn persoonlijke erva ringen. Hij verwijst re gelmatig naar bijbel teksten en gebruikt 'noten' om zijn tekst aan te vullen. Het kan voor iedereen een bron voor spirituele groei ofwel levens- groei zijn. Hét boek omvat hon derdvijfenvijftig pagi na's en wordt uitgege ven door Uitgeverij Veneberg te Ede. Prijs: 19,50 euro. Verdere informatie op www.tomrijken.nl of via tomrijken@planet.nl. Coach Als mediator bemiddel je in een conflict tussen twee partij en. Rijken ondervond, dat hierna vaak nog behoefte is aan een vorm van begeleiding. Als coach kan hij zijn cliënten verder op weg helpen. Een coach helpt mensen om een oplossing te vinden voor hun problemen, om te veranderen: coachen is de cliënt helpen zichzelf te helpen. door sharon notebaart KAMPERLAND - Het tweede Popkoren Festi val Zeeland is op zater dag 9 februari in Kam perland. Initiatief nemer en organisator is popkoor SEASIDE Rendez-Vous. De koren komen 's middags bijeen en zullen een aantal .workshops volgen. Deze zullen worden geleid door bekende namen uit de muziek wereld. Deelnemende Koren zijn: Eigenwijs (uit Terneuzen), X-stream (uit Middelburg), Popwa ve (uit Zierikzee) en SEAS IDE Rendez-vous (uit Goes). Tijdens het avond vullende programma zullen de deelnemers hun kunnen aan het publiek vertonen. Iedereen is uiteraard van harte welkom. Het festival begint om 20.00 uur, maar de zaal is open vanaf 19.00 uur. Het evenement is in Studio Zeelandnet, Het rip 9 in Kamperland.Kaarten zijn te bestellen via: 06- 52623007. OOSTKAPELLE - Wegens succes houdt Stichting Wel zijn Veere opnieuw een cur sus Nordic walking, mits er voldoende belangstelling voor bestaat. 55-plussers kunnen tegen betaling van twintig euro meedoen aan de cursus die bestaat uit vier lessen van elk één uur. De cursus start op maandag 31 maart om 13.30 uur van af het kantoor van de stich ting, Schoolstraat 4 in Oost- kapelle. Aanmelden kan voor 1 maart via: a.wis- se@welzijnveere.nl OOST-SOUBURG - Kanker is een onvermijdelijke ziek te waar veel mensen mee te maken hebben. Speciaal voor die mensen is er een steunpunt waar zij hun ver haal kwijt kunnen en hun ervaringen kunnen delen met anderen. Palazzoli in Oost-Souburg, Oranje plein 41, wil graag hun team uit breiden met vrijwilligers die het eerste jaar worden ge traind door een mentor. Voor interesse en meer in formatie: www.stichtingpa- lazzoli.nl. GOES - De AOC Raad hield op donderdag 24 januari 2008 in Den Haag de lande lijke manifestatie 'Zet 'm op groen!'. Dit evenement ging over wie 'het beste groene idee van Nederland' had. Tot de drie genomineerden behoorde "T land[t] in de stad', een project van stu denten aan het Groen Col lege Goes. Het project behaalde de eerste prijs, waarmee de deelnemers van de mini- onderneming een geheel verzorgde stage naar keuze wonnen ter waarde van 5000 euro!

de Faam | 2008 | | pagina 21