STICHTING PALLADIUM GEMEENTE VLISSINGEN DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG BUURTCOMITÉ BOSSENBURGH INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN VLISSINGEN CHEQUE VOOR JONGE MOEDERS NIEUWE CURSUSSEN VOOR JONG EN OUD GE M E N T E Stadhuisplein 12, Postbus 51 4380 AB Vlissingen, telefoon (0118) 420460 www.stichtingpalladium.nl STICHTING PALLADIUM WOENSDAG 6 FEBRUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Op 12 februari houden we onze eerste openbare vergadering van 2008. Deze vergadering begint om 19.30 uur in "De Zwaan". Vanuit het college van burgemeester en wethouders is in elk geval de burge meester; dhr. Dijkstra, aanwezig. Een mooie gelegenheid voor u en ons om kennis met hem te kunnen maken. Naast alle gebruikelijke agenda punten, zoals verslag vorige vergade ring en benoeming van leden, komt ook de nieuwe indeling van het Oranjeplein aan de orde. Deze indeling heeft inmiddels de inspraak termijn achter zich liggen, maar toch is het altijd nuttig nog een keer een uitleg te krijgen aan de hand van tekeningen. Ook zal gespro ken worden over het terug brengen van het aantal bushaltes in het dorp. Wij denken dat de nu geplande haltes logischer verdeeld zijn en horen graag van u of u er ook zo over denkt. We krijgen een toelichting over het nieuwe gezondheidscentrum waar onze huisartsen en fysiotherapie praktijk in gehuisvest zullen worden over niet al te lange termijn. We willen ook graag nog een keer met u van gedachten wisselen over een mogelijke kermis op het dorp. En mocht er nog tijd over zijn, dan horen we graag van u hoe we de stroom van vernielingen en overlast kunnen stoppen. Of misschien wilt u gewoon uw hart eens luchten en dat mag ook. Kortom het is een volle agenda en we hopen dat u aanwezig bent. Voor actuele informatie is onze website altijd up-to-date. www.platformsouburg.nt In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben het Dorpsplatform Oost-Souburg en het buurtco- mité Bossenburgh daar gebruik van gemaakt. Het gaat om een proef van een jaar. Wanneer blijkt dat een halve pagina per maand niet genoeg is, kan deze worden uitgebreid naar een hele pagina. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. Programma activiteitencommis sie Bossenburgh 2008 Net als in voorgaande jaren wil de werkgroep activiteiten Bos senburgh in 2008 een groot aan tal leuke activiteiten in en voor de wijk organiseren. Noteert u de volgende data -ondervoorbehoud- maar vast in uw agenda: 1. Paas-activiteit op maandag 24 maart (2e paasdag) locatie gym zaal v/d o.b.s. de Houtuyn; 2. Koninginnedag voor jong en oud, woensdag 30 april loca tie schoolplein en gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn; 3. Jongensactiviteit op zaterdag 7 juni locatie schoolplein en gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn; 4. Wijkdag voor alle bewoners, op zaterdag 19 juli locatie school plein en gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn. Deze dag staat in het teken van een Hawaï - feest; 5. Meidendag op zaterdag 13 sep tember locatie gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn Dit is een beautydag voor moeder en dochter; 6. Kindercircus op zaterdag 4 okto ber, locatie gymzaal v/d o.b.s de Houtuyn. Het instuderen van circus kunsten en attracties. Kinderen geven aansluitend een voorstelling voor hun ouders en andere geïnteresseerde; 7. Halloween-party voor kinderen op zaterdag 1 november, locatie gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn; 8. Sinterklaasfeest, op zondag 23 november, locatie gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn. Sinterklaas- show met muziek en dans Pie ten en Sinterklaas; 9. Kerstfeest voor jong en oud, op zaterdag 20 december, locatie gymzaal v/d o.b.s. de Houtuyn. Drive-in met kerstmuziek. Deze activiteiten worden mogelijk gemaakt door financiële onder steuning van de gemeente Vlissin gen en l'escaut woonservice. Prijzen onderzoek jongeren In december werd reeds aangekon digd dat er een onderzoek onder jongeren zal worden gehouden. Dit onderzoek zal deze maand plaats vinden. De directeuren van alle basisscholen zijn gevraagd mede werking te verlenen aan het klas sikaal en digitaal invullen van de formulieren door de kinderen van groep 7 en 8. Dit zijn kinderen in de leeftijdsgroep van 10-12 jaar. Ditzelfde geldt voor de directeuren van de scholen voor het voortge zet onderwijs in Vlissingen. Hier gaat het om de leeftijdsgroep 12-18 jaar. De leeftijdsgroep 18-23 jaar zal schriftelijk worden benaderd. Zij Activiteiten februari zaterdag 9 februari bingo in wijkcentrum De Regen boog; aanvang 20.00 uur; kosten 5 woensdag 13 februari crea tieve middag voor 50 plus sers in Atrium Ter Reede; aanvang 14.30 uur; gratis zondag 17 februari line dance in wijkcentrum De Regenboog; aanvang 13.30 uur; kosten 2 vrijdag 22 februari spel- middag voor 50 plussers in wijkcentrum De Kwik staart; aanvang 14.00 uur; gratis zaterdag 23 februari après- ski avond in wijkcentrum De Regenboog; aanvang 19.30 uur; kosten 2 Zie voor meer informatie www.stichtingpalladium.nl kunnen schriftelijk of digitaal reage ren. Per leeftijdsgroep wordt onder de deelnemers en iPod verloot. Voor de winnaar van alle deelnemers is de hoofdprijs een Wii. Het onderzoek wordt in opdracht van de stichting uitgevoerd door de StadsMonitor Vlissingen, de afdeling onderzoek en statistiek van Bibliotheek Vlissingen. Talenten gezocht We hebben allemaal een talent, een bepaalde kwaliteit. De één kan lezen en schrijven met de computer, de ander weet alles af van de natuur. Er zijn mensen die scooters en moto ren van binnen en van buiten ken nen en personen die een heel koor of orkest kunnen dirigeren. Zo heeft ieder mens wel kennis en ervaring op een bepaald gebied.Het is jammer dat veel van die talenten verborgen of onbenut blijven, terwijl ze succesvol ingezet kunnen worden ten behoeve van maatschappelijke activiteiten. Stichting Palladium is op zoek naar mensen, die bereid zijn hun talent uit de kast te halen en te benutten. Mensen die de tijd en de bereidheid hebben om dat talent in te zetten voor de samenleving. Met name 50 plussers worden verzocht hun nooit gedachte talenten of vergrijsde talen ten in te zetten in nieuwe situaties ten dienste van de samenleving. Wilt u meer weten over het inzetten van uw talent in de samenleving neem dan contact op met de stichting. Meer Bewegen voor Ouderen Onder de verzamelnaam "Meer Bewe gen voor Ouderen" (MBvO) vinden in Nederland bewegingsactiviteiten plaats. Wekelijks doen daar meer dan 300.000 mensen van 55 jaar en ouder aan mee. Ook Stichting Palladium organiseert bewegingsactiviteiten onder deze noemer. Aan de docenten die deze bewegingsactiviteiten bege leiden, worden hoge eisen gesteld. Voor het geven van bewegingslessen aan ouderen is een specifieke deskun digheid vereist. De stichting huurt alleen gekwalificeerde beroepskrach ten in, in het belang van de veilig heid, continuïteit en kwaliteit van het Meer Bewegen voor Ouderen. Op verschillende locaties wordt wekelijks seniorengymnastiek, volks dansen en line-dance voor ouderen georganiseerd. Als u hierover meer wilt weten, kunt u onze brochure aanvragen of bellen naar de stichting. Zelfverdediging voor meiden, vrouwen en ouderen Voelt u zich wel eens onveilig of onzeker, Stichting Palladium biedt in wijkcentrum De Zwaan zelfver dediging/weerbaarheid training aan voor ouderen, vrouwen en meiden. In deze training van 8 lessen wordt geleerd hoe een bedreigende situatie is te herkennen en hoe hierop gerea geerd kan worden. In de cursus worden mentale- en fysieke technieken aangeleerd. Het is geen vechtsport en er is veel aandacht voor de veiligheid van de cursisten. Ook voor mensen met een gewelds- ervaring is de training geschikt, start: 26 februari 2008 cursusdata: 26 februari, 1/25 maart, 8/22 april, 6/20 mei, 3 juni tijd: ouderen: 10.00-11.00 uur meiden: 18.45 - 19.45 uur vrouwen: 20.00-21.00 uur kosten: 25, - voor 8 lessen docente: Monique Jankowski Vertegenwoordigers Junior Kamer Walcheren temidden van de jonge moeders. Op vrijdag 25 januari overhan digde voorzitter Hend Schen- kenberg van Mierop van de Junior Kamer Walcheren (JKW) een cheque ter waarde van 18.841 aan directeur Peter Gillissen van Stichting Palladium. Vervolgens overhandigde Peter Gillissen deze cheque aan Theresa Ngombo Joao die deel neemt aan het project Jonge (alleenstaande) moeders. In dit project wordt samengewerkt met Maatschappelijk Werk Walcheren en de Jeugdgezondheidszorg. De moeders gaven aan dat ze met het geld graag een week endje weg willen gaan om ondermeer met de kinderen een dierentuin te bezoeken en andere jonge moeders elders in het land te ontmoeten. Verder willen ze het geld besteden aan zaken, zoals een training op het gebied van weerbaarheid, werk en scholing. Onlangs is de brochure "nieuwe cursussen voor jong en oud" huis-aan-huis verspreid in Vlissingen, Souburg en Ritthem. Indien u deze brochure niet hebt ontvangen kunt u die telefo nisch aanvragen.

de Faam | 2008 | | pagina 16