GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN TWEE JAAR RAADSLIDMAATSCHAP VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERING COMMISSIE BIJZONDERE FOTOBOEKEN OVERGEDRAGEN AAN MUZEEUM CE M E E N T E WOENSDAG 6 FEBRUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Eén van de redenen dat ik me beschikbaar heb gesteld voor de politiek is o.a. omdat het onderwijs in Vlissingen mij zeer aan het hart gaat. Ik ben er van overtuigd dat Vlissingen hoog moet inzetten als het om de Kennniswerf gaat. We zullen er alles aan moeten doen om goed kwalitatief hoger onderwijs in Zeeland waar te maken. Wij, als raad, moeten de faciliteiten hiervoor beschikbaar stellen. Goed onderwijs zijn we leren en kleinkinderen. Willen we onze jeugd jan is alleen goed onderwijs niet voldoende, portvoorzieningen, uitgaansmogelijkheden i rol. Al deze onderwerpen zijn met elkaar i hierin staan nooit op zichzelf. Het is soms ver i even gemakkelijk voor een gemeente waar i omgedraaid. Blij was ik toen de begroting iet Scheldeterrein van het college door een aad werden aangenomen. Groot was mijn linuten later ditzelfde college naar huis werd U weet het inmiddels allemaal; "gebrék aan vertrouwen" was (is) het argument van de meerderheid van de raad. Ik heb inmiddels begrepen dat dit politiek is, maar laat ik duidelijk zijn, niet de mijne. Voor mij is het nog steeds niet duidelijk waarom er niet gewacht kon worden op de uitslag van het rapport van Integis, waarom bij voorbaat vijf personen naar huis sturen. Vijf nieuwe aanstellingen. De burger betaalt, zullen we maar zeggen. Maar het heeft in elk geval wel stof doen opwaaien. De dagelijkse soap in de PZC over de PvdA heeft iedereen kunnen volgen, jammer genoeg nooit op feiten gebaseerd, bekvechtende raadsleden bij Omroep Zeeland. Ik ben bestookt met nachtelijke scheidtelefoontjes, haatmail en smerige brieven, helaas altijd zonder afzender. Maar zoals eerder gezecjd, dit is politiek!? Ook in Vlissingen blijken de poppetjes belangrijker te zijn dan het gemeenschappelijke doel: "Wat is het beste voor Vlissingen, hoe krijgen we onze stad goed op de kaart". Raadslid Ellen Lubig, fractie PvdA Tel: 41 86 77, E-mail: elubig@zeelandnet.nl www.vlissingen.pvda.nl Donderdag 14 februari 2008 Stadhuis Vlissingen Raadzaal Aanvang:19.30 uur AGENDA 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen: 3.1. Voorbereidingsbesluit Westduin. 3.2. Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier. 3.3. Budgetoverheveling t.b.v. vervanging onder grondse afvalcontainers. 3.4. Overheveling budget Project Onderhoud Openbare Ruimte 3.5. Subsidieaanvraag Ope rationeel Programma INTERREG IV Grensregio Vlaanderen-Nederland 2007 - 2013 Duurzaam Strand- en Kustbeheer. 3.6. Rapportage ontwikke ling vermogenspositie Zeeland Seaports. 3.7. Algemene uitkering als uitgangspunt voor kadernota en program mabegroting. 3.8. Ie wijziging van de pro grammabegroting 2008. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Het bekende Vlissingse bergingsbedrijf Van den Akker heeft onlangs fraai beeldmateriaal overgedragen aan het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen. De fotoboeken van de firma Van den Akkera werden overgedragen door de heer Peter Vierstraete, directeur van het Belgische bedrijf URS. Bergingsbedrijf Van den Akker was in Vlissingen zeer bekend. De Westerschelde, een gevaarlijk vaarwater, leverde het bedrijf veel werk. Die bekendheid kwam niet alleen door het bergen van gezonken en vastgelopen schepen, maar vanuit het station 'Vlissingen' lagen diverse sleepboten van deze firma gereed om indien nodig assistentie te verlenen. Daarmee werd de firma Van den Akker een begrip in Zeeland en in Vlissingen. Scheepsrampen spreken de mensen aan de wal aan. Ze ademen de sfeer van 'avontuur' en de mensen van dit bedrijf konden dan ook boeiende en soms sterke verhalen vertellen. Het verwijderen van resten van scheepswrakken was een constante bron van inkomsten voor het bedrijf. De bergen schroot in de omgeving van het station van Vlissingen waren voor velen een bekend herkenningspunt, maar inspireerde ook kunstenaars en schrijvers als Wim Hofman en Leendert van der Pool. Veel Vlissingers en Zeeuwen voelden zich dan ook betrokken met dit bedrijf. In 2002 werd de firma Van den Akker overgenomen door het Belgische URS (Unie van Redding en Sleepdiensten) en werd het kantoor in Vlissingen gesloten; Daarmee verdween het beeld van bergingschepen en het schroot uit de binnenstad van Vlissingen. Het muZEEum is het hele jaar geopend van: Maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur. Zaterdag, zondag en feestdagen 13.00-1 7.00 uur. U vindt het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen, telefoon 0118 - 41 24 98. www.muzeeum.nl Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. het vernieuwen van de voor deur Leeghwaterstraat 71 2. het verbouwen van de voorge vel Scheldestraat 15 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1het vernieuwen van een kelder vloer Bellamypark 27 2. het uitbreiden van een kantoor pand Badhuisstraat 181 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1het vernieuwen van een kelder vloer Bellamypark 27 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. het gebruiken van een kamer verhuurpand Glacisstraat 46 25-01-2008 2. het gebruiken van een kamer verhuurpand Scheldestraat 47 25-01-2008 3. het gebruiken van een winkel Lange Zelke 8 25-01-2008 4. het gebruiken van een lunchca- fe Lange Zelke 19 25-01-2008 5. het gebruiken van een kamer verhuurpand Hobeinsteeg 2 25-01-2008 6. het gebruiken vaneen restaurant Bellamypark 32 25-01-2008 7. 'het gebruiken van een ka merverhuurpand Singel 28 25-01-2008 8. het gebruiken van een winkel Papegaaienburg 5 25-01-2008 9. het plaatsen van een dakkapel Vesting 49 29-01-2008 10.het plaatsen van een kweekkas Volkstuinvereniging Levenslust tuinnr 28. Vlissingsestraat (K) 27 29-01-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Pu- bliekszaken (487339) worden in gezien. Vrijstellingenn (Wet op de Ruimtelijke Orde ning) Wij willen positief beslissen op het volgende verzoek om vrijstel ling in combinatie met ingedien de bouwaanvragen: het plaatsen van een opbouw op de bestaande garage Wilhelmina Druckerlaan 27. Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voor dat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen de bouw- en situatietekeningen ge durende zes weken, ingaande 7 februari 2008 t/m 19 maart 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter at tentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 7, 21 februari, en 6 maart 2008. Algemene plaatselijke verorde ning voor Vlissingen Terinzagelegging concept-evene mentenkalender 2008 Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben aanvragen om vergunning voor evenementen, op grond van de Algemene plaat selijke verordening voor Vlissin gen ontvangen. De onderhavige aanvragen zijn samengevat in de concept-evene mentenkalender 2008. Het college heeft de concept-evenementen kalender 2008 vastgesteld en is voornemens de gevraagde vergun ningen, als vermeld op de con ceptkalender, onder voorschriften te verlenen. Ter inzage De concept-evenementenkalender 2008 ligt van donderdag 07 febru ari tot en met 19 maart 2008 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kan de concept-evenementenkalender 2008 ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlis- singen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afde ling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de concept evenementenkalender 2008. Zienswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen schriftelijk of monde ling zijn of haar zienswijze(n) in brengen over de concept-evene mentenkalender 2008. Wanneer u een schriftelijk verzoek om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw per soonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mondelinge inbreng of ge dachtewisseling kunt u contact opnemen met de afdeling Veilig heid, Vergunningen en Handha ving (0118-487575 of e-mail woa@ vlissingen.nl). Voorkeursrecht structuurplan Edisongebied Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 4 van de Wet voorkeurs recht gemeenten, bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 31 januari 2008 heeft besloten het bij raadsbesluit van 23 februari 2006 gevestigde voorkeursrecht te verlengen met één jaar. Artikel 2, lid 4, van de Wet voorkeursrecht gemeenten vormt voor de verlen ging de wettelijke basis. Dit ver verplicht aan onze kir in Vlissingen houden, Behuizing, werk, enz. spelen hierin ee verbonden, beslissing* vooruitkijken. Niet alti elke cent moet word* en de plannen t.a.v. meerderheid van de verbijstering toen vijf gestuurd. lengingsbesluit treedt in werking op de dag na publicatie, dus op 7 februari 2008 en geldt t/m 30 ja nuari 2009. Het door de gemeenteraad geves tigde voorkeursrecht vindt zijn grondslag in het door de gemeen teraad in zijn vergadering van 23 februari 2006 vastgestelde 'Struc tuurplan Edisongebied'. De verlen ging van het voorkeursrecht met één jaar betreft de in het struc tuurplan gelegen percelen aan de westzijde van de Edisonweg, zoals aangegeven op de bij het raadsbe sluit behorende tekening. Het raadsbesluit, met de daarbij behorende tekening en de lijst van kadastrale percelen, ligt gedu rende een termijn van zes weken, ingaande 7 februari 2008 (t/m 19 maart 2008) ter inzage op het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlis singen. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan gedurende deze termijn een bezwaarschrift wor den ingediend tegen voornoemd verlengingsbesluit. Een bezwaar schrift moet worden gericht aan de Gemeenteraad van Vlissin gen, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit en de gronden van hert bezwaar. Voorts kan de Voorzieningenrech- ter van de Rechtbank Middelburg, indien beroep is ingesteld, op ver zoek een voorlopige voorziening treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Een afschrift van het bezwaarschrift dient bij het ver zoek om voorlopige voorziening te worden overlegd. Voor het in dienen van een verzoek om voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Verordeningen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de raad in haar vergadering van 31 januari 2008 de volgende veror deningen heeft vastgesteld: De verordening tot wijziging van de verordening op de hef fing en invordering van onroe- rende-zaken Vlissingen 2008. De verordening tot wijziging van de legesverordening 2008. De verordeningen liggen kosteloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesvergoe ding kan een afschrift van de ver ordeningen worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de belastingsectie van de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487200. Vlissingen, 6 februari 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2008 | | pagina 14