Schaakvereniging 16 teams in de Stortemelkrace Kampioenschap bij Ganze Regatta bureau T Schrijftalent gezocht freelancer die wij zoeken! Heb je een vlotte pen, ben je nieuwsgierig naar wat er in de omgeving gebeurt en wil je die kennis wekelijks met vele duizenden delen? Dan ben jij misschien de Wegener Huis-aan-huismedia heeft plaats voor jong en oud talent. Interesse? Mail naar red.faam@whk.wegener.nl WGGGNGR huis-aan-huiskranten dé Weekkrant kftliWWilis een combinatie van plezier en denkwerk Piet Boone (92) kan niet zonder het schaakbord Kort Sport op Walcheren Ticket voor Beijing De Ridders zijn geridderd Geschorst Geslagen Gepensioneerd technisch talent gezocht als vrijwilliger actief op de basisschool De Faam Woensdag 30 januari 2008 - Pagina 42 Sinds schaken nauwelijks nog aandacht krijgt op televisie, neemt het ledental van Schaakvereni ging Koudekerke niet meer toe. Fanatiek schaken wordt afgewisseld met lol en aardigheid, foto: izaak verkste. door peter vrancken KOUDEKERKE - Hij maakte in 1935 de oprichting van de Schaakvereniging Koudekerke nog mee: Piet Boone, inmiddels 92 jaren oud, maar nog elke week te vinden achter een schaakbord bij Schaakvereni ging Koudekerke. Boone en de overige leden hopen over twee jaar het 75-jarig bestaan van de vereniging mee te maken. "Het ledental is stabiel", zegt se cretaris Groenenberg, zelf af komstig uit Middelburg. "Een aantal leden komt uit Koude kerke zelf, maar ook uit Middel burg, Vlissingen en Veere. Zo'n beetje verspreid over geheel Walcheren. Iedere donderdag avond spelen ze een partijtje schaak. Daarnaast neemt een zestal nog deel aan de competi tie van de Zeeuwse schaak bond. Maar de resultaten zijn tot dusverre niet geweldig." Le- denaanwas is moeilijk. "We proberen ons wel op de jeugd te richten, maar er is zoveel voor die groep te doen. Bovendien kun je thuis met en tegen de computer schaken. Daarnaast heeft de jeugd allemaal andere bezigheden en liefhebberijen. De binding met een vereniging wordt er ook minder door. Het wordt allemaal te vluchtig". Bo vendien hebben we geen aan sprekende schakers meer in Ne derland. De tijd van Max Euwe is voorbij en Jan Timman is nog wel steeds een prima chaker, maar komt toch ook niet meer zo vaak in de publiciteit. Maar het is een probleem binnen de gehele Nederlandse schaakwe reld. We proberen het nog wel eens op scholen, maar dan ben je toch weer afhankelijk van de goedwillendheid en de betrok kenheid van de leerkrachten". De schaakvereniging komt ie dere donderdagavond in De Klimop aan de Kerkstraat 2 bij een. Informatie; 0118-612849. MIDDELBURG - De vijfde wereldbekerzege op rij, nu in Sofia, leverde Elisabeth Wil- leboordse het felbegeerde ticket voor de Olympische Spelen op. De judoka was al genomineerd, maar moest nog vormbehoud tonen. ARNEMUIDEN - Burge meester koos Schouwenaar van Middelburg had na af loop van de korfbalwedstrijd tussen Top en Swift (8-15) voor het echtpaar Blaas en Ria de Ridder een verrassing in petto. Beiden werden be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau vanwege hun vele verdiensten voor onder meer de korfbalsport. OOST SOUBURG - Gérard de Nooijer ontbrak zondag in de door koploper RCS ge wonnen uitwedstrijd bij HW '24 (0-3). Gele kaarten, opgelopen bij een wedstrijd van het Zeeuws elftal, lever den hem een competitie schorsing op. Een goed woordje van voorzitter Piet Koster van het Zeeuws elftal mocht niet baten. GOES - Omdat Rinus van de Ven tijdens de tijdtraining een andere coureur sloeg, werd hij gediskwalificeerd voor de finale van de Dutch Open in de Zeelandhallen in Goes. VEERE - De eerste tortemelk Race wordt zaterdag 9 febru ari gehouden. Dit is een sloe- proeirace voor alle enthou siaste sloeproeiteams die in de winter een leuke wedstrijd wil len roeien. Er hebben zich zestien sloe pen ingeschreven. De race wordt op het Veerse Meer ge roeid en zal ongeveer tien tot dertien kilometer lang zijn. De afstand is afhankelijk van het weer. Na de race is er een kop hete erwtensoep voor de roei ers. De band J&J Company zorgt voor een muzikaal spek takel. De Stortemelk Race wordt georganiseerd door de Zeeuwse Deernen in samen werking met het zeilschip Stortemelk. De Stortemelk is in de zomer een zeilend passa gierschip in de Oostzee. In de wintermaanden ligt ze in de haven van Middelburg. De Stortemelk zal als start- en fi- nishschip voor de Campveerse Toren liggen op het Veerse Meer. De start is om 12.00 uur. Tij dens deze race doet de sloep "De Kaapse Vreugd" voor het eerst mee. Deze sloep gaat op 1 februari te water. GOES - Op de eerste maart wordt dit jaar voor de vierde keer de Ganze Regatta gehou den op het Kanaal van Goes naar het Goese Sas. De organi satie van dit evenement, de nieuwe traditie in het voorsei zoen van het langebaan roei en, is in handen van Goese Roeivereniging Scaldis.De Ganze Regatta is een tijdsrace over 4,3 kilometer. De start is in de stadshaven van Goes en de finish bij de Oosterschelde. Er wordt in vijftien verschil lende klassen geroeid. Tevens wordt er twee kilometer ge roeid in klasse C2 en C4 roei- validatie. Bovendien wordt de ze dag om het Zeeuws Kam pioenschap gevaren in de 4, 4C en 4+ in categorie heren, dames, jongens, meisjes. Voorwaarde om aan het Zeeuws Kampioenschap deel te nemen zijn: Alle roeiers van één boot moeten lid zijn van een Zeeuwse vereniging of alle roeiers, inclusief stuurman, moeten in Zeeland geboren zijn. Inschrijven kan via email ganzeregatta@zeelandnet.nl Wedstrijdcommissaris Scaldis Peter Dousma: "Het kan een laatste test zijn voor Head of the River twee weken later in Amsterdam. Wij roepen Zeeu wen op om mee te dingen naar de titel." Bureau TOP is op zoek naar actieve (vroeg)gepensioneerden die Techniek Coach willen worden. Als Techniek Coach (vrijwilligerswerk) verzorgt u gemiddeld 2 a 3 gastlessen per week op basisscholen bij u in de regio en laat u kinderen van 8 tot en met 12 jaar kennismaken met techniek. U bent technisch opgeleid en heeft gewerkt in de metaal/metalektro. Ook bent u zo'n 12 uur per week beschikbaar. Aan de slag als Techniek Coach? Vraag een informatiepakket aan bij Bureau TOP in Hazerswoude-Dorp, telnr. 0172-236600 of e-mail info@bureautop.nl. Kijk voor meer informatie ook op www.techniekcoach.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 42