Walcheren Opleidingen voor haven Training reumapatiënten Blankenburgh is nieuw Uit het Zakenhart van... Kapsalon in Veersche Poort Slager Nieuwenhuijse sluit Opleidingscentrum voor de havens Zeeland Seaports Fabius start weeropleidingen Fusie van Zeefront en Polderhuis 1000 dagen zonder verzuim bij Total Ondernemer krijgt heffing terug TT^WaJ'cfftlïilDe Faam Woensdag 30 januari 2008 - Pagina 35 MIDDELBURG - Kapsalon Ik en Jij wordt vrijdag 1 fe bruari officieel geopend in het nieuwe woonzorgcom plex, Oranjelaan 15, in Mid delburg. Met een aparte in gang. Eigenaren Linda en Rody Niemeijer staan vanaf 5 februari klaar in de da mes-, heren- en kinderkap salon. Er zijn vijf kapplaat- sen en twee comfortabele wasunits. "Wij werken met Blend, een nieuw product van Keune, in de salon en verkoop voor thuisge bruik", zegt Linda, "Wij doen alle behandelingen. Speciaal bruidskapsels en ik ben ook visagiste." Maandag gesloten. Tel: 0118-474499 Zeeuwse superplatzen Kapsalon Ik en Jij. Wilma en slager Thijs Weststrate sluiten na 22 jaar. OOST-SOUBURG - Slage rij Nieuwenhuijse aan de Kanaalstraat 74 in Oost- Souburg houdt het na 22 jaar voor gezien en sluit op 29 februari de deur. Slager Thijs Weststrate: "Het pand is verkocht. Zelf heb ik er vijftien jaar in ge zeten. Van de zomer wordt ik 67 en ga ikprobe- ren om nog wat van het le ven te genieten. Het is een mooi bedrijf, ik had het goed naar mijn zin met al le klanten. Je merkt nu dat je echt gewaardeerd wordt. Mensen zeggen "Het is jammer voor ons maar ik geef je groot ge lijk". Telefoon 0118-463091 Blankenburgh Homestyle Bedding, unieke formule MIDDELBURG - Blanken burgh Homestyle Bed ding is dé nieuwe formule van Blankenburgh aan de Lange Viele 56-64 in Mid delburg. Na een jaar van verbouwing en vernieu wing is Blankenburgh Ho mestyle Bedding klaar om haar klanten het nieuw ste op woon- en slaapcom fort te bieden. Donderdag 7 februari opent de unieke stijl in wonen. Aan de ope ning zijn speciale kortings- aktie's en aanbiedingen verbonden. Men levert alles op het gebied van zonwe ring, gordijnen en vloeren; in eigen beheer met eigen atelier en stoffeerders. Tele foon: 0118-633592 door merian kwakkelaar BAARLAND - Comfort Camping Scheldeoord in Baarland en Camping Roompot Beach Resort in Kamperland zijn op vrijdag 11 januari onderscheiden met de Superplatz titel. Dit is een onderscheiding van de Duitse ADAC, één van de meest toonaangevende Eu ropese toeristenorganisa ties. De campingeigenaren ontvin gen de eervolle oorkonde tij dens de internationale beurs voor caravans, motors en toeris me in Stuttgart. Elk jaar worden tien Nederlandse campings on derscheiden met de Superplatz- titel. Scheldeoord en Roompot Beach Resort, mogen een jaar de titel dragen. Deze hoge pres tatie is vergelijkbaar met een Michelinster in de horeca. Di recteur Bart van Hoof van Roompot Beach Resort vindt de onderscheiding zeer belangrijk voor de camping. "We hebben de Superplatztitel al acht jaar. Dat betekent dat we een hoge kwaliteit leveren. We hebben de titel gekregen, omdat we uit gaan van de beleving van onze gasten. Het Beach Resort heeft een groot aanbod en we leveren goede kwaliteit." Scheldeoord Miranda de Vries van Comfort- camping Scheldeoord: "We dra gen de Superplatztitel nu al der tien jaar. De reden dat we hem weer hebben is, omdat onze Comfort camping Scheldeoord is één van de twee Zeeuwse supercampings, foto: feuce buonadonna camping kwaliteit levert. Zo hebben we goede voorzienin gen en wordt de camping keurig verzorgd. Daarnaast is er veel te doen op het gebied van sport en spel. Zo is er tijdens de school vakanties elke dag een anima tieteam voor de kinderen. Te vens heeft Scheldeoord een ideale ligging. Het is vlakbij de Westerschelde en het strand is goed bereikbaar." Frank van Gerven, directeur van recreatiepark Breebronne in Maasbree, was nauw betrokken bij de organisatie rondom de onderscheidingen. Frank:" De campings zijn gewaardeerd met sterren in de categorieën sani tair, accommodatieplaatsen, verzorging, vrijetijdsvoorzienin- gen en sport en spel. Vier ster ren is de minimale score en vijf sterren het maximum. ADAC venneldt de Superplatz- tifels in haar campinggids, Der Camperbibel. Communicatie medewerkster Bianca Fransen van de Vereniging van Recre atieondernemers Nederland: "Veel Duitse toeristen maken gebruik van deze gids. Het is voor hen een leidraad om een camping uit te zoeken." door bo van scheyen VLISSINGEN-OOST - Zeeland Seaports, de havenautoriteit die de Zeeuwse havens be heert en ontwikkelt, is met het initiatief gekomen om in Ter- neuzen van start te gaan met een nieuw opleidingscentrum. In dit centrum zullen mensen worden opgeleid voor verschil lende functies in de logistieke sector bij havenbedrijven. De intentieovereenkomst Oprich ting Centrum Logistiek Zee land is ondertekend tijdens het jaarlijkse havendiner van Zee land Seaports. Het initiatief wordt mede mogelijk gemaakt door samen te werken met de ROC's Zeeland en Wester schelde en de opleidingsbe- drijven Jonkman en TSA. Ver der zullen ook een aantal ha venbedrijven hun medewer- king verlenen. De logistieke sector bij havenbedrijven kampt met een lastige arbeids markt. Er stromen teveel men sen uit. Tegelijkertijd is het aanbod van gekwalificeerd personeel erg mager. Er zijn wel mensen te vinden maar vaak zijn die niet voldoende gekwalificeerd om alle werk zaamheden bij verschillende havenbedrijven te verlichten. In het logistiek centrum wor den opleidingen verzorgd in verschillende disciplines. Tot 1 april zullen de betrokken par tijen onderzoeken of het cen trum daadwerkelijk van start kan gaan. Zeeland Seaports di recteur Elans van de Hart gaat in op de uitstekende overslag- cijfers van het afgelopen jaar. "Ik verwacht dat als gevolg van een groot aantal investeringen de overslag in de komende ja ren verder groeit. Daardoor zullen er meer banen nodig zijn", aldus de directeur. MIDDELBURG - Binnenkort start Fabius Opleidingen weer met de succesvolle op leidingen voor administra tieve beroepen. Het betreft hier korte overzichtelijke op leidingen waarbij er per week één avond of één och tend les wordt gegeven. De opleiding duurt zes tot ne gen maanden. Er wordt op geleid voor landelijke IVIO erkende diploma's Fabius Opleidingen start: receptio niste/telefoniste, adminis tratief medewerkster, finan cieel administratief mede werkster en secretaresse. Brochure: 0800-4464464. Lesplaatsen: Hulst, Terneu- zen, Goes en Middelburg. WESTKAPELLE - De Stich ting Zeefront (Koestraat 34) en Stichting Polderhuis (Ko ningin Julianastraat 19) uit Westkapelle zijn sinds begin dit jaar gefuseerd. Beide stichtingen zijn betrokken bij het opzetten en de exploi tatie van het museum Het Polderhuis. Zij gaan verder als Stichting Polderhuis Mu seum in Westkapelle. NIEUWDORP - Afgelopen maand bereikte Total Raffi naderij Nederland een bij zondere mijlpaal op het ge bied van veilig werken: 1000 dagen werken zonder ver- zuimongeval. Om dit te vie ren kregen alle medewer kers een feestelijk lunch- buffet aangeboden. Bij To tal is er een uitgebreid pro gramma van veiligheidsin spanningen uitgevoerd. De ze veiligheidsprestatie be hoort bij de top van de Ne derlandse olie-industrie. MIDDELBURG - Een onder nemer die zich in de eerste drie kwartalen van het jaar uitschrijft bij de Kamer van Koophandel krijgt een deel van de jaarlijkse heffingen terug. MIDDELBURG - Zeeland Ge zond, Schenge 4 in Middelburg heeft vanaf 1 februari praktijk voor fysiotherapie en praktijk voor psychologie. Mensen met fysieke klachten kunnen direct naar de fysiotherapeut en wie psychische klachten heeft be zoekt de psycholoog. Beiden zit ten in het basispakket ziektekos tenverzekering. In verlenging van de fysiotherapiepraktijk wordt gestart met doelgroep training voor mensen met reumatische aandoeningen door Marleen van Wijngaar den, cesar-therapeute. Trainin gen zijn op dinsdag- en woens dag van 10.00 tot 1.00 uur. Na een intake gesprek krijgt men een individueel afgestemd trai ningsprogramma. Voor doel- Marleen van Wijngaarden geeft training, foto: leon janssens groeptraining is wel verwijzing betici, mensen met longaandoe- van een specialist nodig. Op ter- ningen, hart- en vaatziekten of mijn volgen trainingen voor dia- parkinson. Info: 0118-632050 m

de Faam | 2008 | | pagina 35