De Zeeuwse rockers Ron en Sarah Bruijnzee maken een album in Canada Canada Welkomdienst in de Oostkerk High Tea Intratuin Reis door de natuur Soosmiddag SAB inlv/'j'i'v/iiiilDe Faam Woensdag 30 januari 2008 - Pagina 33 Loodshuizen worden snel opgeknapt door marcel van der voort VLISSINGEN - "In grote lij nen hebben wij voor alle loodshuizen in de Vlissing- se Spuistraat kandidaten", zegt Arjen de Pagter van De Pagter Vastgoed uit Mid delburg optimistisch. Met het nieuwe winkelcentrum Fonteyne voor de deur valt het goed op dat de monu menten aan een nieuw le ven toe zijn. "Het plein van de Fonteyne ziet er netjes uit. En nu gillen de vier huizen: Let eens op ons", zegt De Pagter lachend. Hij vervolgt: "De kandidaten willen ze netjes maken. Als omwonenden niet vervelend gaan doen en meedenken komt het goed. Ik denk dat twee panden naar mensen gaan die er zelf in willen gaan wonen. De bestemming van één pand is niet helemaal dui delijk. Waarschijnlijk komt er beneden een kantoor en ko men er boven appartementen. Het vierde huis staat op de no minatie om een specialiteiten restaurant te worden." lugendstil De vier Jugendstil huizen zijn gebouwd in 1910. Villa Blan che, Yvonne, Louise en Mario zijn genoemd naar kinderen van de Belgische loodsen die er in het begin van de vorige eeuw woonden. Nu staan de huizen er al een flink aantal ja ren verloederd en vervallen bij. Ze zien eruit als vergane glorie, terwijl het toch monumenten zijn. "De wil om ze zo snel mo gelijk op te knappen is er. Ook de (kandidaat) kopers zijn erg gemotiveerd om er iets moois van te gaan maken. Momen teel is het echter buiten te koud om te schilderen. Wel wordt alle rommel uit de ge bouwen gehaald. Zo wordt de vieze vloerbedekking verwij derd zodat de vloer te zien is. dat oogt stukken beter. Verder worden de oude keukens eruit gesloopt", aldus Arjen de Pag ter. Het nieuwe Vlissingen is dichtbij de oude loodsenhuizen gekomen. Die krijgen een opknapbeurt, foto jaap wolterbeek. Black Hole naar Canada door josie kneepkens OOST-SOUBURG - Veel muzikanten dromen ervan. Een muzikale carrière in Amerika. Het overkomt de 51-jarige zanger van de Zeeuwse rockband Black Hole, Ron Bruijnzeel uit Oost-Souburg en de 31-jari ge bassiste Sarah Bruijn zeel. Ze tekende een con tract met Universal Re cords. Zij vertrekken in februari met hun 9-jarige dochter naar Cana da voor de opname van het al bum 'Partners in Time'. Tim Gr- eencom (Bryan Adams) is de hoofdproducer, co-producer Frankie Biggz (van o.a. Britney Spears, Madonna en 50Cent) zal tevens zorg dragen voor de drumpartijen. "Ron is een door zetter" zegt de 30-jarige Michael Hoogenboom, manager van de band. "In de jaren tachtig zat hij in de band Trigger, was stand-in bassist bij Herman Brood en speelde onder andere met Adje van den Berg. Dat het hem op deze leeftijd lukt om alsnog door te breken is natuurlijk te gek" zegt hij enthousiast. "Nou, ik voel me soms net een jaar of achttien" zegt Ron. "Als je een beetje op jezelf let, kan je nog ja ren mee hoor!" lacht hij. "Maar dat ik dit mag meemaken als oude man vind ik natuurlijk ontzettend fijn. Het is het hoog ste wat je als muzikant bereiken wilt". "Natuurlijk krijgen we het Sarah en Ron Bruijnzeel van Black Hole. foto: paul polfuet razend druk" vervolgt hij. "De kans is groot dat we definitief in Canada blijven. In aanloop op het album zal namelijk een tournee door de States en Cana da plaatsvinden. Er moet veel geregeld worden, vooral wat onze schoolgaande dochter Anouk betreft. We nemen bij voorbeeld een Nanny mee, de vrouw van de manager en Anouk zal in Canada een paar dagen naar school gaan. Kan ze alvast aan de taal wennen" zegt Ron. "Verder moeten we veel formulieren invullen en zijn Sa- artje en ik alweer druk bezig met het schrijven van nieuw materi aal voor het volgende album. Allemaal erg leuk dat me veel muzikale energie geeft". Last Supper Manager Michael legt uit hoe het zover is gekomen: "Novem ber 2007 speelde Black Hole in het voorprogramma van de Ca nadese band Last Supper in Café 't Schuttershof te Middel burg. De Canadese producer OOST-SOUBURG - Sarah en Ron Bruijnzeel uit Oost-Sou burg vertrekken 14 februari tot en met 16 maart naar Ot tawa Canada met hun 9-jari- ge dochter Anouk, manager Michael Hoogeboom en diens vrouw. Na die periode zal Tim Greencorn en co producent Frankie Biggz het album afmixen in Little Chi cago Studios, de studio waar velen groten als Alanis Mo- risette hun voorgingen. Frankie Biggz zal daarna het album bij Universal Records onderbrengen. Voor be roemde Zeeuwen in spé weggaan zijn ze nog één keer live te zien in Zeeland. Donderdag 7 februari speelt Black Hole in Strandpavil joen Panta Rhei in Vlissin gen. Aanvang; 21.00 uur. En tree: gratis. Informatie: zie: www.blackholemusic.com proces van de plaat is in goede samenwerking met de produ cers. Wel is USA Rock anders dan de Nederlandse, wat har der, wat meer tomwerk" zegt hij. "Het is dus goed mogelijk dat Frankie Bigzz ook mee gaat toeren door de States of dat et ter plekke gezocht wordt naar mensen die live goed bij het plaatje passen. Er staan wat dat betreft nog wel wat zaken open. Eerst maar het album afmaken, dan zien we wel verder" besluit hij nuchter. Tim Greencorn van Little Chi cago Studios was hierbij aanwe zig en was direct ontzettend en thousiast over Black Hole" zegt hij. "In december kwamen we weer samen met Tim en heb ben een deel van 'Partners in Ti me' opgenomen. De producer Frankie Bigzz van Universal Re cords was hierbij. Het contract is toen getekend". Het genre waarin Black Hole speelt is rock. "Op zich veran dert er niet veel aan onze num mers" legt Ron uit. "Het maak- MIDDELBURG - Ad Drie sprong leidt de welkomdienst die aanstaande zondag in de de Middelburgse Oostkerk is. Het thema is Haal eruit wat er inzit! Het koor Together en het combo De Shelter zorgen voor de muzikale begeleiding. Het begint om 19.00 uur. KOUDEKERKE - Wil je niet al leen trends spotten bij Intra tuin maar ook weer eens bij kletsen met een vriend of vriendin? Kom dan zaterdag 9 februari naar Intratuin voor een heerlijke high tea. Koffie, thee en veel lekkers, voor 12,95 euro. Reserveren kan tot en met 6 februari bij de klan tenservice. OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle houdt op zon dag 3 februari een rondlei ding door het museum en de tuin onder begeleiding van een deskundige gids. Het is van 13.00 tot 14.30 uur en kost 6,75/4,50 euro. Aanmelden: 0118-582620. VLISSINGEN - De Senioren Activiteiten Bank, SAB, van Stichting Palladium houdt op woensdag 30 januari een soosmiddag voor hun leden. Het is in het Theo van Does burgcentrum in Vlissingen. Het doel van de SAB is om ou deren met dezelfde interesses en hobby's bij elkaar te bren gen. De soosmiddag is vanaf 14.00 uur en deelname is gra tis.

de Faam | 2008 | | pagina 33