Vijf optredens in De Spot voor Namibië Feyenoord SoccerCamps Eerste vergadering van de Jeugdraad Veere Cultuurfondsprijs Atelier Arduin doet mee flMW/SEMiffilUlPe Faam Starters op de woningmarkt kunnen de nieuwbouwhuizen niet betalen Opknappers Woonwijk Leefstijlprogramma voor diabeten Leeskringleider worden? Kinderatelier in Oostkapelle Cursus praktische psychologie GirlZzZ Night Huilen en boosheid Bingo in De Zwaan ;el nieuwe Idol? Woensdag 30 januari 2008 - Pagina 18 Te veel duren huizen door marcel van der voort MIDDELBURG - Nieuw bouwprojecten zijn er in overvloed op Walcheren. Het gaat vooral om duurde re koopwoningen. "Voor mensen met een modaal in komen is er onvoldoende keus. Ik vind het jammer dat er veel te weinig star- terswoningen zijn", aldus Zeeuwse Makelaar Roland de Wit. "Als een alleenstaande 25.000 euro per jaar verdient kan hij tot een bedrag van 125.000 euro een huis kopen. Daar is op Wal cheren niets nieuws voor te krij gen", vertelt de makelaar som ber. Dat heeft volgens hem ge volgen. "Als die mensen nu niet kunnen starten komt er geen doorgroei. Ik ben ervan over tuigd dat er een markt is voor goedkopere woningen. Jonge mensen willen graag op zichzelf wonen", vult hij aan. Spaans Kwartier Vlissingen bouwt aan het Spaans Kwartier. Daar verrijst een compleet woonwijk. In de Hogeweg zijn de starterswonin- gen Juventud nagenoeg klaar. Ze zijn in de verkoop tot 180.000 euro. "Dat noem ik geen star- terswoningen", concludeert de Wit. "Voor zo'n huis moet je goed verdienen en met z'n tweeën zijn. Met een starters- MIDDELBURG - "Huizen staan tegenwoordig veel lan ger te koop dan voorheen. Ik ken woningen die na ander half jaar nog niet verkocht zijn", zegt Zeeuwse Make laar Roland de Wit. "Ik zie wel dat de goed onderhou den woningen sneller gaan dan opknappers. Tegen woordig willen de mensen snel en zorgeloos in hun huis", gaat hij verder. De Wit merkt ook dat er snel huizen op Walcheren bij komen. "Ik vind dat ze veel bouwen. Dat zou best in een rustiger tem po kunnen", adviseert de makelaar. "Het Middelburg se bouwplan De Veersche Poort is amper klaar en nu wordt de Mortiere alweer uit de grond gestampt. Dat is al lemaal wel erg veel en groot." woning bedoel ik maximaal 120.000 euro. Iets verderop in de wijk Vredehof zijn bouwvak kers druk bezig met De Zaai- hoek. Het is een regenachtige dag en het werk gaat achter el kaar door. Een deel van de wo ningen is inmiddels opgeleverd en bewoond. Hier zijn en ko men woningen vanaf 210.000 euro. Verder tien vrijstaande vil la's van 410.000 euro en veer tien moderne monumenten die te koop zijn vanaf 308.000 euro. "Veel mensen uit de Randstad denken dat ze op Walcheren veel goedkoper uit zijn. Dat klopt niet. Er is weliswaar een verschil, maar niet meer zo groot. De kopers van de duurde woningen zijn vooral Zeeuwen met minstens tien jaar een ei gen woning. Een rijtjeshuis of twee onder één kap. En hebben een goede baan, plus eigen geld", legt De Wit uit. Middel burg kent de nieuwbouwpro jecten Veersche Poort en De Mortiere. In de eerste buurt zijn 6 villa's Ostrea. Te koop vanaf 557.700 euro. De Mortiere biedt nieuwe huizen van het type Zeilkoot Vanaf 229.000 euro. Voor een 'Peilvliet' moet min stens 385.000 .euro op tafel wor den gelegd. Wie in de Kapelle- straat van Veere een nieuw dak boven het hoofd wil, betaalt cir ca 350.000 euro. Oostkapelle bereidt zich voor op de komst van een nieuw woonwijk. Het dorp krijgt zoals het er nu uitziet de Zeeduinse Poort met ze stig woningen. Gemeente Veere heeft hiervoor een mondelinge afspraak ge maakt met Heijmans/WBU. MIDDELBURG - De Heemkundige Kring Walcheren reikt woensdag 23 april de HKW- Cultuurfondsprijs uit. Het is voor personen, groepen of instellingen die zich vrijwillig in zetten voor het Walcherse cultuurgoed. Aanmelden met een korte beschrijving voor 27 februari: Heemkundige Kring Walcheren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middelburg. MIDDELBURG - Er was onduidelijkheid en commotie ontstaan over het wel of niet deelne men aan de Kunst- en Cultuurroute door Ate lier Arduin in Middelburg. De directeur van Arduin Piet van den Beemt en de voorzitter van de Kunst- en Cultuurroute Jan Kiewiet zijn het eens geworden en maken bekend dat vanaf zondag 2 maart Atelier Ar duin een deelnemer wordt in de kunstroute. MIDDELBURG - De Roos evelt Academy houdt op dinsdag 5 februari samen met kunst- en cultuurpodi um de Spot in Middelburg een benefietconcert voor internationale studenten die zich gaan inzetten in Na mibië. Met optredens van Danny Vera, Voices of Africa, Red over Black, VEERE - Ongeveer twaalf jongeren uit Veere gaan de kar trekken voor de Jeugd raad Veere. Een startgroepje met deelnemers tussen de 12 en 24 jaar uit Biggekerke, Serooskerke, Meliskerke, Aagtekerke en Oostkapelle is al met een opzet en ideeën aan de slag gegaan. The Polaroids en Dj Funky Ro hopen de studenten genoeg geld binnen te halen om in Afri ka vrijwilligerswerk te verrich ten én om onderzoek te doen. Kaarten kosten 7,50 euro. De opbrengst van de avond is voor het project. Met deze interna tionale stage willen de negen in ternationale studenten een bij drage leveren aan de weten schap met observaties en on- Het resultaat is een eigen kort en duidelijk reglement en een officiële verordening waardoor er een garantie ligt dat de Jeugdraad Veere door de ge meente serieus genomen kan en gaat worden. Dat betekent zelfs dat de Jeugdraad officieel geinstalleerd wordt door de gemeenteraad op donderdag derzoeken op het gebied van antropologie, sociale geografie en ontwikkelingsstudies. Issues als watervoorziening, traditie, religie en politiek worden ge analyseerd. De bevindingen worden in een paper nader hand gepresenteerd. Maar bo venal wil de groep een bijdrage aan Namibië leveren met vrij willigerswerk, zoals lesgeven en wederopbouw. 31 januari in het gemeentehuis in Domburg. Niet alleen officieel maar ook feestelijk met een hapje en een drankje, vanaf 16.30 uur. De jeugdraad Veere kan en moet nog groeien. Meer leden dus.... en het liefst uit de dorpen die nog niet zijn vertegenwoor digd. door tara de vriend VLISSINGEN - Oud-Feye- noorder en oud-interna tional Ben Wijnstekers komt maandag 18 en dins dag 19 februari naar Vliss ingen om jonge voetballief hebbers een echte profes sionele voetbaltraining te laten ervaren. Op het com plex van Zeeland Sport zal hij twee dagen lang samen met zijn assistenten en thousiaste kinderen de fijne kneepjes van het voetbal bijbrengen. Dit unieke voetbalkamp is be stemd voor jongens en meisjes van zes tot en met veertien jaar. Zij krijgen twee keer per dag training, waarbij de oefeningen zich richten op de sleutelele menten van het voetbal, maar met de nadruk op plezier. Er wordt getraind op de echte Feyenoord-manier met Feye- noord-trainingsmiddelen. Ben Wijnstekers traint de deelne mers samen met zijn assisten ten volgens de nieuwste inzich ten en technieken. Het Feye- noord SoccerCamp team zorgt er verder niet alleen voor dat de kinderen beter worden, maar ook dat zij het voetballen nog leuker gaan vinden. Aanmelden via www.feyenoord.nl/ontour. VLISSINGEN - Nigel Brown (23)uit Vlissingen dingt mee naar de felbegeerde eerste plaats bij Idols. Nigel, geboren op Aruba, op gegroeid in Vlissingen, studeert nu aan het conservatorium in Alkmaar. De finale is op 1 maart, foto: wiluam rutten VLISSINGEN - Diabetesver pleegkundigen en gespecia liseerde fitnessinstructeurs presenteren vandaag (woensdag 30 januari) een leefstijlprogramma speciaal voor mensen met diabetes. Dit programma, genaamd Vief Diabetes, richt zich op fitness, voedingsadviezen en informatie. VIEF Diabetes is voor mensen met diabetes type 1 of type 2. Door testen worden vorderingen bijge houden. De introductie is van 10 tot 11 uur in woon zorgcentrum Ter Reede. MIDDELBURG - De Zeeuw se Volksuniversiteit start op dinsdag 5 februari met de cursus Leeskringleider wor den. Het is voor mensen die een leesgroep willen oprich ten of al deelnemen aan een leeskring en als gesprekslei der willen fungeren. Het is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelden: 0118- 634800. OOSTKAPELLE - In de Halve Maan in Oostkapelle start Kunsteducatie Walcheren op dinsdag 5 februari met de cursus kinderatelier voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Het is van 16.00 tot 17.15 uur aan de School straat 2. Aanmelden: 0118- 414928. MIDDELBURG - In Hotel Ameville in Middelburg start op woensdag 6 febmari de cursus praktische psycholo gie voor vrouwen van drs. Maja Jeffkins. Tijdens acht bijeenkomsten wordt ge leerd om inzicht te krijgen in het denken en handelen van mensen. Het is van 20.00 tot 22.00 uur aan de Buitenrust straat 22. Aanmelden: 010- 2344554 MIDDELBURG - Speciaal voor meiden van 11 tot en met 16 jaar houdt Stichting Welzijn Middelburg vrijdag 1 februari een GirlZzZ Night. Tijdens deze avond kunnen meiden tegen betaling deel nemen aan een programma aanbod gericht op het be wust maken van hun positie in de samenleving. De GirlZzZ Night is in Het Palet, aan de Johan van Reiger bergstraat 2, van 19.00 uur tot 23.00 uur. GOES - In Goes is op woens dag 30 januari, 13 en 27 fe bmari, 12 en 26 maart en vrij dag 11 april de cursus 'hui len boos zijn ruzie'. Hierbij wordt inzicht gegeven in de achtergrond en betekenis van huilen en boosheid bij kinderen. Info: 0113-223590. OOST-SOUBURG - In het wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg wordt dins dag 5 februari bingo ge speeld. Er worden acht ron des gespeeld en drie super rondes. Meedoen kost 6,00 euro en het begint om 19.30 uur. De organisatie is in han den van Stichting Palladium. Deze mannen bouwen in rap tempo het bouwproject De Zaaihoek vol. foto: jaap wolterbeek.

de Faam | 2008 | | pagina 18