Scheldemond maakt tuinobjecten Meer erfeni^ minder belas Officiële Mededelingen Cursus Praktische Psychologie voor vrouwen Sociale vaardigheidstraining Jaarvergadering fietsersbond Lezing groenblauwe deltawerken Jaarlijks concert Muziekkorps van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Wegens enorme belangstelling Geeft meer inzicht in denken en handelen van mensen Schenken is gunstig voor een ieder die zijn toekomstige erfgenamen successierecht (eenmalige erfenisbelasting) wil besparen. Wij denken en rekenen graag met u mee. Neem contact met ons op voor de mogelijkheden. iBiv/J3WNifeii>lDe Faam Woensdag 30 januari 2008 - Pagina 16 Vijftien groepjes brugklassers van het Scheldemond College in Vlissingen presenteren de tuinobjecten, die in "de nieuwe tuin van het verpleegtehuis Ter Reede worden geplaatst. Locatie manager De Bruin hoopt, dat de objecten de demente bewoners tot activiteit zullen stimuleren, foto: p.r. VLISSINGEN - Speciaal voor volwassenen wordt er op 5 februari een sociale vaardig heidstraining gegeven in Vlissjngeninet verschillende onderwerpen. Deze training in de Leliënlaan 1 gegeven door twee maatschappelijk werksters. Vooraf is er een kennismakingsgesprek. Aanmelden: 0118-684000. MIDDELBURG - De fiet sersbond Zeeland houdt ook dit jaar weer een jaar vergadering. Deze is open baar en wordt vandaag (woensdag 30 januari) ge houden in de Zeeuwse bibli otheek in Middelburg. Na het informele gedeelte volgt er een bezoek van de Zeeuwse wereldfietser Sa muel Jobse, die over zijn ve le fietsreizen vertelt: Aan melden: 0118-614848. MIDDELBURG - De 'Thijs Kramerlezing' in de Groen markt in Middelburg staat in het teken van de inspireren de visies van Thijs Kramer. De lezing wordt tweejaarlijks gehouden. Dit jaar staat in het teken van de Groenblau we Deltawerken: een eeuw verder. Het wordt een bij eenkomst vol inspiratie, die wordt afgesloten in een aan genaam Zeeuws-Vlaams sfeertje. Aanmelden: wwwDetfiijskramerlezing.ni MIDDELBURG - Het Mid delburgs Muziekkorps houdt op 1 februari hun jaarlijkse uitvoering. Het is in de ver nieuwde Zeeuwse Concert zaal aan de Verwerijstraat in Middelburg. Er wordt een ge varieerd programma ge speeld. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 7,50 euro. door karin ocke VLISSINGEN - Vorig jaar augustus ging het Techna- siumproject Zuidwest Ne derland van start. Het Scheldemond College is één van de deelnemende scholen. Op donderdag, 24 januari werd het eerste project gepresenteerd. Tien weken lang hebben de leerlingen van twee brugklas sen gewerkt aan hun eerste Technasiumwerkstuk in op dracht van locatiemanager De Bruin van verpleegtehuis Ter Reede. Het doel was een tui- nobject maken, dat de zintui gen prikkelt van de demente bewoners. Verpleegtehuis Het project begon met een be zoek van de leerlingen aan de bewoners van het verpleegte huis, nieuwbouwlocatië Weye- vliet. Het Scheldemond Colle ge wilde deze opdracht graag uitvoeren in het kader van het Technasium, een -nieuwe lan delijke stimulans voor havo vwo-leerlingen met een na tuurwetenschappelijke be langstelling. Brugklassers Projectmatig leren is de kern van het onderwijskundig con cept, waarbij de projecten een externe opdrachtgever moeten hebben. Het tweede Technasi- umproject wordt dit jaar na de voorjaarsvakantie door brug klassers uitgevoerd in op dracht van Science Center Ne mo te Amsterdam. De leerlin gen moeten dan een natuur wetenschappelijke attractie bedenken voor het museum. Ontheffing Flora- en fauna wet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 4 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende onthef fing heeft verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan J. Kodde te Arnemuiden voor het doden van smient en daarbij gebruik te maken van het hagel- geweer van een half uur voor zonsopkomst tot 12.00 uur, voor de periode van 22 januari 2008 t/m 31 maart 2008. De ontheffing heeft betrekking op een peTcéDl .gras land gelegen aan de Veerseweg te Arnemuiden, gemeente Middelburg, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangege ven. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 8-17 uur en:de.sgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de 'ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Provincie Zeeland Op woensdagavond 6 februari start drs. Maja Jeffkins in Middelburg een cursus praktische psychologie voor vrouwen. Deze cursus biedt inzicht in het denken en handelen van mensen. Waarom reageren mensen zoals ze doen tijdens een gesprek of als ze kwaad zijn? Wat zijn hun beweegrede nen en motieven? Waardoor ontstaan ruzies en conflicten en wat kun je er aan doen? Welke technieken gebruiken mensen om hun zin te krijgen en om anderen te manipuleren? In deze cursus krijg je antwoord op deze en vele andere vragen. Onderwerpen: Een klein greep uit de onderwerpen. Uitgangspunten van de hedendaagse psychologie. Wat motiveert de mensen en waarom, gedragsleer, de vijf lief- destalen, welke emoties zijn er en hoe kan je daar het beste mee om gaan, positieve en negatieve faalangst en wat er aan te doen is, zelfvertrouwen, communicatie op de werkvloer en in relaties en het verschil in communi catie tussen mannen en vrouwen, met handige tips om gesprekken soepeler V^e 'aten verlopen. Maja Jeffkins: "Het is een blije cursus waarin je veel inzicht krijgt in het denken en handelen van mensen!" De cursus be staat uit 8 bij eenkomsten en kost 205,- incl. materiaal. Data: Woensdagavond 6 februari, 12 en 19 maart, 2 en 16 april, 14 en 28 mei en 4 juni 2008 Tijden: 20.00 tot 22.00 uur Locatie: Hotel Arnevile Buitenruststraat 22 Middelburg Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met: Maja Jeffkins, tel.: 010-2344554 of www.PraktischePsychologie.nl Janse de Jonge Et Van Wouwe Netwerk Notarissen Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburg@jmwnotarissen.com www.jmwnotarissen.com

de Faam | 2008 | | pagina 16