Sanitair megadump! V INTERSPORT www.interspqrterik.nl PRUIMING W aaimen tot ERIK Bankstellen vanaf 895,- Matrassen vanaf 99,- Ledikanten en linnenkasten Relaxfauteuils vanaf 995,- Eetkamerstoelen vanaf 75,- Laminaat/parket vanaf 13,50 Coupons tapijt van groot tot klein Wandmeubelen/Dressoirs Karpetten vanaf 99,- Inbetweens kamerhoog gemaakt vanaf 29,50 www.moensstoffering.nl Nog maar een paar weken! Wastafels en kranen Douchebakken Douchewanden Douchecombinaties Douchekoppen SKIDAGEN BIJ INTERSPORT ERIK 24 t/m 26 januari Start uitverkoop ski's, skischoenen en -kleding met kortingen tot 70%. Gratis hoes of servicebeurt (t.w.v. 19.95) bij aankoop van een paar ski's. Gratis schoenentas bij aankoop van een paar skischoenen. Workshop: Hoe wax ik mijn ski's op vakantie. Gratis bindingcontrole. Gratis glühwein en chocolademelk LEVENSLANG door OVERGEWICHT? Brullende motoren in de Zeelandhallen Zeelandbrug uit Vlissingen bediend Aantal vleermuizen loopt terug door bo van scheyen MIDDELBURG - De vleer- muizenpopulatie in Zee land loopt sterk terug. Dat heeft Zoogdierenwerk groep Zeeland geconclu deerd. Er zijn ongeveer der tien soorten vleermuizen. De meest voorkomende soorten zijn de dwerg-, de grootoor- en de baardvleer- muis. Sommige soorten, zo als de mopsvleer muis, zijn al tien jaar niet meer gezien. Lucien Kalle, medewerker Stichting Landschapsbeheer Zeeland, wil het sterk teruglo pen van de populatie toch enigszins nuanceren. Hij vertelt: "Hoeveel vleermuizen er hon derd jaar geleden leefden weten we niet. We zijn nog maar kort geleden gestart met meetmo menten. Maar dat er een gelei delijke achteruitgang is is abso luut juist". De vleermuis is ont staan tijdens het Eoceen tijd perk, meer dan 100 miljoen jaar geleden. Het zijn zoogdieren die echt kunnen vliegen. Vleermui zen hebben altijd al tot de ver beelding van de mens gespro ken. Vaak wordt er dan gerefe reerd aan de legendes over vampiers. "Allemaal fabels", zegt Kalle. "Maar wel begrijpe lijk. De vleermuis is een nacht dier en voedt zich voornamelijk met insecten." Lucien wil bena drukken dat de vleermuis de mens geen schade berokkent, integendeel, ze eten namelijk erg graag muggen. Oorzaken waardoor de populatie achter uit gaat zijn veranderingen in onze leefomgeving. Lucien: "Er worden steeds meer nieuwe huizen gebouwd die te goed geï soleerd zijn. Vleermuizen over winteren graag op zolders of in spouwen van oude huizen. Ook nachtlicht is niet alleen schade lijk voor de mens, maar ook voor de vleermuis, hij vindt daardoor niet meer zo makke lijk een slaapplaats, denk maar aan verlichte torens en gebou wen." De vleermuis vliegt vol gens echolocatie; bomen, hagen en heggen die verdwijnen "ver storen zijn verbindingslijnen. Dus, woont er zo'n bijzonder dier bij je op zolder dan moet je eigenlijk trots zijn en hem met rust laten, volgens Kalle. Moens STOFFERING vanaf 195,- en nog veel meer! Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax (0118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij Alles van gerenommeerde merken! Zolang de voorraad strekt. 70%. GOES Nobelweg 2-28b, T: 0113 - 24.95 31 (Gelegen tegenover Gévier) Openingstijden: donderdag en vrijdag 13.00 -17.00 uur, zaterdag 11.00 - 14.30 uur voor meer informatie over onze aanbiedingen en openingstijden, kijk op www.gevier.nl Beste klant, Bijna 25 jaar hebben wij met zeer veel plezier films ingekocht, om die weer aan u door te verhuren. En daar is nu een einde aan gekomen. Met ingang van 1 januari 2008 heeft Viduet een nieuwe eigenaar, namelijk de twee broers Colak. Zij willen Viduet op dezelfde voet, met dezelfde naam voortzetten. Ik wens hun daarmee veel succes en ik hoop en verwacht dat u ook met veel plezier zult blijven komen. Met vriendelijke groet, Jan Et man Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, tel. (0118) 61 17 41 (advertorial) - Vele mensen vinden januari bij uitstek de maand om gezonder te gaan leven, meer te bewegen en af te vallen. Dit alles om zich fitter te voelen. Achteraf blijkt toch vaak dat dit moeizamer gaat dan oorspron kelijk gedacht. Veelal vervalt men al snel in het oude stramien en beklemt het gevoel "levenslang" te heb ben. Dit is echter niet nodig. Persoonlijke begeleiding is vaak waar het aan schort. Vitaliteitscentrum Zuid heeft grote erva ring met het begeleiden van cliënten die een gezonde re levensstijl willen ontwikkelen, middels de VP3- methode. Deze methode is in Zwitserland door artsen en voedingswetenschappers ontwikkeld en heeft reeds bij duizenden mensen tot blijvend resultaat geleid. 3 fasen is waar het om draait bij het VP3 voedings programma: de motivatiefase, de reductiefase en tot slot de stabilisatiefase. In hel kort komt het erop neer dat men tijdens de reductiefase ieder uur een kleine maaltijd van VP3-producten nuttigt, die de juiste verhou ding aan vet, koolhydraten en eiwitten bevat, zodat de verbranding hoog blijft en de bloedsuikerspiegel con stant gehouden wordt. Hierdoor wordt voorkomen dat er een hongergevoel ontstaat en men voelt zich energieker. Daarnaast wordt de stofwisseling geregenereerd en het lichaam wordt volledig ontdaan van afvalstoffen met een grote gewichtsafname als resultaat (8-10 kg vet per maand). Daardoor is het vaak voldoende het program ma enkele weken intensief te volgen. De VP3-produc- ten bestaan uit vaste en vloeibare voeding, zowel in hartige als zoete smaken. Het is gemakkelijk uit te voe ren, zowel thuis als onderweg. Ook mensen met diabetes (type 2) en hoog cholesterol vinden vaak baat bij het VP3-programma. Voor meer informatie of het-maken van een afspraak kunt u ons bereiken op het algemene telefoonnr. 010-5011106. of kijk op www.vp3.nl De praktijk in Den Haag is gevestigd in het pand van stichting Padma, Vënverijstraat 51a 4331 TB MIDDELBURG Tel.nr. 010-5011106 Vitaliteitscentrum Zuid lioudt praktijk in Den Haag, Rotterdam en Middelburg. Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 5 Een baardvleermuis op de foto gezet tijdens de laatste monitoringsronde van 8 januari, foto: sandra dobbelaar GOES - In de Zeelandhallen in Goes brandt tijdens het laatste weekend van januari het In- door Motorcrossspektakel weer los. Het evenement wordt voor de zestiende keer gehouden. De Stichting Mo torsport Zeeland verwacht veel deelnemers uit ver schillende landen om mee te doen aan de Europese Internationale Super cross in de Zeelandhal len te Goes. Tevens wordt er voor het Zeeuws Supercross Kampioenschap ge streden. De Zeeland hallen worden voor die dagen compleet als een stadion ingericht. Er wordt zo'n 1500 kuub Limburgse leem naar binnen gereden, waarvan een schitte rend circuit wordt gemaakt. Verder komt er een tribune met circa drieduizend zitplaatsen. Nieuw is dat de 65cc klasse aan het wedstrijdprogram ma is toegevoegd. Vrij dag 25 januari begint het evenement om 15.00 uur en zaterdag om 9.00 uur. Meer informatie: www.smz.nl. VLISSINGEN - Sinds vorige week woensdag wordt de Zee landbrug vanuit de centrale post in Vlissingen bediend. Computers houden het func tioneren de brug dag en nacht in de gaten. Een aantal brug wachters van de Zeelandbrug is naai- Vlissingen verhuisd.

de Faam | 2008 | | pagina 5