Week van de procestechniek Een boekhandel plus Wel eens aan een loopbaan in de zorg gedacht Studenten willen meer dan alleen maar boeken Voor extra informatie zie www.zorgstroom.nl dé Weekkrant De Faam Meisjes Imoeten techniek kiezen Cursus universiteit voor Scheldemond Zielstra nieuwe directeur PABO Dresscode van het feest is carnaval Studeren aan de Zeeuwse kust! Zaterdag 2 februari 1Q.3Q - 15.uur Hogeschool UTZ Zeeland Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 50 VLISSINGEN - Meer meisjes moeten zich aanmelden voor een technische beroepsopleiding, vindt het ROC Zeeland. Daarom is de school deze week een traject begonnen in Vlissingen om meisjes met een vmbo-vooropleiding kennis te laten maken met de wereld van iet en techniek. MIDDELBURG - De Week van de Procestechniek is van 21 tot en met 25 janu ari. Vmbo-scholieren uit het hele land worden bij na burige ROC's en bedrijven uitgenodigd om werkzaam heden van een Operator of laborant uit te voeren. Vervolgens krijgen zij een rond leiding door een bedrijf. Op de ze manier ontdekken de scho lieren wat hun beroepsmoge lijkheden in de procesindustrie zijn. De Zeeuwse activiteiten zijn van 22 tot en met 24 januari en een initiatief van de Stichting Plat form Procestechniek Zeeland- West Brabant. De Stichting Plat form Procestechniek Zeeland- West Brabant is een samenwer kingsverband van procestech- nische bedrijven en onderwijs instituten in de regio Zeeland en West Brabant. In de regio Zeeland en West Brabant gaan de komende jaren honderden operators met pensioen. Veel jongeren zijn dan nodig om de ze lege plaatsen in te nemen. PZW informeert en interesseert jongeren over deze boeiende en kansrijke industrie. De stichting richt zich op jon geren uit het vmbo; vooral schoolverlaters uit de theoreti sche-, gemengde- en kader-be roepsgerichte leerweg. VLISSINGEN - Leerlingen uit 5 vwo van het Schelde mond College in Vlissingen kunnen aan het project Academie Experience van de Open Universiteit mee doen. Dit project moet de over gang tussen het VWO en het hoger onderwijs een voudiger maken. De studie bestaat uit honderd uren en wordt afgesloten met een tentamen. VLISSINGEN - Henk Ziels tra is vanaf 1 januari direc teurvan de opleiding PABO bij Hogeschool Zeeland. Met zijn benoeming is Ho geschool Zeeland erin ge slaagd iemand aan te trek ken die alle mogelijke facet ten van het primair onder wijs kent. Hij vindt boeiend en uitdagend onderwijs heel belangrijk. Tot voor kort runde Zielstra als di recteur de Louise de Colig- nyschool (basisschool) in Vlissingen. KOUDEKERKE - In het eet café De Oude Smidse aan het Dorpsplein 39 in Kou- dekerke is zaterdag 26 janu ari een pre-carnaval. Het feest begint om 21.00 uur. De dresscode is carnaval. Er zijn prijzen te winnen voor de personen die het leukst, gekst en mooist zijn verkleed. door karin 0cke VLISSINGEN - Boeken, kaarten, leuke cadeautjes, een koffiebar, een vleugel, een, ontmoetingsplek voor studenten en gezelligheid: dit zijn de belangrijkste kenmerken van de boek handel in het gebouw van Hogeschool Zeeland. "In de eerste plaats zijn we een campusboekhandel," zegt Mar- greet de Haan. Zij staat samen met collega Jeanette Zoutman in de winkel. "Net zoals in de grote steden," voegt ze er trots aan toe, "maar dan wel vertaalt naar de locatie hier in Vlissin gen." Naast het leveren en ver kopen van studieboeken en an dere boeken bleek er onder de studenten behoefte te zijn aan meer. Het boekenassortiment werd uitgebreid. Er kwam een koffiebar en een vleugel. Het werd een gezellige ontmoe tingsplek voor studenten. Eén van hen nam op een keer plaats achter de vleugel. Dat was het begin van de HZ-schoolband, nu met een budget van het col lege van bestuur. Er is zelfs een kapsalon. Hier kunnen studen ten in tussenuren terecht, tegen aantrekkelijke prijzen. Afgelo pen zomer is er flink verbouwd en dit benadrukt de prima sfeer. Primeur is de HZ-boekenbon met eigen logo en in te leveren bij iedere boekhandel in Neder land. De van oorsprong Zeeuw se modeontwerpster Rianne de Witte is bezig met een kleding lijn voor studenten. Hier wordt duurzaam en maatschappelijk verantwoord materiaal, bekend onder de naam fair trade, voor gebruikt onder het HZ-logo. Open dag Voor studenten een ontmoetingsplek, maar ook de medewerkers fungeren vaak als aanspreek punt De boekhandel van Hogeschool Zeeland blijft in beweging! foto: izaak verkeste Jaarlijks stromen er bij Zorgstroom 20 leerling verzorgenden (niveau 3IG) via de Beroeps Begeleidende Leerweg in. Ook voor het komende schooljaar zijn wij weer op zoek naar gemotiveerde leerlingen! Tijdens de opleiding ontvang je een leerlingsalaris en loop je verschillende stages in een van onze zorg- of verpleegcentra en in de thuiszorg. We zoeken kandidaten met minimaal de volgende voorop leiding: VMBO (kaderberoepsgerichte, gemengde en theo retische leerweg) VBO-C of MAVO (met één sectorrelevant vak (wiskunde, biologie, maatschappijleer, geschiedenis of aardrijkskunde) een overgangsbewijs naar HAVO 4 VWO 4 of een MBO diploma niveau 2. Ben je geïnteresseerd, bel dan op maandag, dinsdag of donderdag met onze opleidingscoördinator Ellen Verheul, telefoonnummer (0118) 63 03 25. Je kunt haar ook een brief sturen, postbus 323, 4330 AH Middelburg. Als je de juiste vooropleiding hebt zullen we je uitnodigen voor een infor matiebijeenkomst op 12 of 13 maart! We kunnen je ook informeren op 25 en 26 januari. Dan staan we in Goes met een stand op de open dagen van het ROC Zeeland. Kom langs en ontvang een kleine attentie! up aeze open aag nun je inrormaiie Krijgen over onze vomja- en aeemjaopieiamgen Communicatie (Bedrijfskundige) Informatica* Algemene Operationele Technologie** Elektrotechniek* Werktuigbouwkunde* Bouwkunde Civiele techniek Chemie Et Life Sciences Aquatische Ecotechnqlogie Maritiem: Officier Logistiek Et Technische Vervoerskunde Leraar Basisonderwijs* Verpleegkunde/Vroedkunde Personeel Arbeid* Maatschappelijk Werk en Dienstverlening* Sociaal Pedagogische Hulpverlening* Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* International Business and Languages - Toerisme International Business and Management Studies Management, Economie en Recht* Alleen Deeltijd Management in de Zorg Sociaal Pedagogisch Werker (MBO) Sociaal Dienstverlener (MBO) Sociaal Juridisch Medewerker (MBO) Meer weten? Telefoon: 0118 - 48 91 70 of e-mail: info@hz.nl zowel voltijd als deeltijd zowel voltijd als duaal

de Faam | 2008 | | pagina 50