lAUtO LBiIJ Feyenoord verdedigt reputatie toDClubs_i&. Ssakertoemooi Licht door De Volder en Vos SIGNALEMENT Test: Saab 9-3 Sport Sedan 1.8t Bio Power Linear Fittest in centrum van Vlissingen n Feyenoord is als enige van de Nederlandse topclubs nog actief in het KNVB- be kertoernooi. De Rotterdammers versloe gen vorige week dinsdag Zondaghoofd klasser SV Deurne (04, op de foto Gio vanni van Bronckhorst en Michael Mols) en spelen nu in de kwartfinale thuis tegen FC Zwolle, dat voor een stunt zorgde door NEC te verslaan: 0-2. NAC Breda verraste voor de tweede keer dit seizoen Ajax, dit maal in eigen huis: 4-2. De Brabanders gaan in de volgende ronde op bezoek bi] Zaterdaghoofdklasser Quick Boys (winst na strafschoppen tegen Jong SC Heeren veen). FC Dordrecht (4-3 zege op AGOW Apeldoorn na verlenging) ontvangt Roda JC, dat Excelsior met 3-0 versloeg. heeft met minimaal 425 liter een zeer bruikbare inhoud, ter wijl we in het interieur zowel voorin als op de achterbank pri ma zitten. De Saab 9-3 is het le vende bewijs dat ook auto's die al een paar jaar op de markt zijn nog uitermate goed kunnen concurreren. De BioPower uitvoering vergt een extra uitgave van duizend euro, zodat de Linear beschik baar is vanaf 34.990 euro. Saab levert de 9-3 Linear In een donkere en lichte interieurtint. De laatste is uitermate besmettelijk, maar de vormen worden hiermee goed geaccentu eerd. Vorig jaar wijzigde Saab al het dashboard van de 9-3, maar het Is jammer dat de aluminium strip rond het instrumen tarium en de console zo spiegelt in de voorruit. Ook in de basis Linear-uit- voering is de 9-3 Sport Sedan al een lekker com plete auto zonder dat het dashboard overloopt van de knoppen. L X B X H: 4.647 x 1.802 x 1.450 mm Wielbasis: 2.675 mm Kentekengewicht: 1.395 kg Trekgewicht geremd: 1.600 kg Motor: viercilinder benzinemotor Cilinderinhoud: 1.988 cm3 Max. vermogen: 129 kW/175 pk bij 5.500 tpm. Max. koppel: 265 Nm bij 2.500 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 8,7 sec. Topsnelheid: 210 km/u Gem. verbruik: 1 op 13,3 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 34.990 euro (Linear) VLISSINGEN - Vlissingen in beweging en SportZeeland nemen dinsdag 5 februari weer een Galmtest af in Sporthal Baskensburg. Deze keer zijn de inwoners tussen 55 en 65 jaar uit'de wijk Cen trum/Binnenstad uitgeno digd. Voor het eerst kunnen ook andere inwoners uit de ze leeftijdscategorie zich aanmelden. De test en ver volgproject bieden deelne mers de gelegenheid om kennis te maken met allerlei sporten, die worden aange past aan hun niveau en mo gelijkheden. In de wijk Cen trum/Binnenstad hebben alle inwoners tussen de 55 en 65 jaar een brief ontvan gen. Iedereen die wil mee doen, wordt eerst uitgeno digd voor een fittest. Hierbij is ook een arts aanwezig, die zonodig medisch advies kan geven. Tijdens de testdag staat er een bus op de par keerplaats van de sporthal, waar belangstellenden in formatie kunt verkrijgen over gezonde voeding en een juist beweegpatroon. Ook als zij niet deelnemen aan de test kunnen ze hier een keer een kijkje nemen. Vervolgens wordt een sport programma van 12 weken aangeboden. Hierin worden in elke week gedurende een uur verschillende sport- en spelactiviteiten gegeven door een speciaal opgeleide lesgever. Waar nodig wordt gewerkt met aangepast ma teriaal en spelregels. Het be langrijkste is dat de deelne mers plezier in het (samen) sporten krijgen en ontdek ken wat allemaal mogelijk is. MIDDELBURG - Lunchroom/Restaurant De Groene Papagaay (Lange Viele 61 te Middelburg) sponsort Dames 2 EMM. Staand v.I.n.n Rene Verhilst (eigenaar), Lotte Cujé, Aletta Baan, Caro line Davidse, Lisa Cujé, Renate Hendrikse en Sofie Felius. zit tend: Xaira Nijsen, Melanie Wegman, Yolanda Veldhuizen en Ay- la Engels. Foto: Wiliam Wagenaar. Wo'ensdaj* 23 januari' 2008Pagina 47 Plus: Sierlijk gelijnde sedan met behoorlijk wat ruimte voor passagiers en bagage, zeer vlotte turbomotor, uitgebalanceerd onderstel, fij ne stoelen Min: Op dit moment is bio-ethanol nog geen alternatief in verband slechte verkrijgbaarheid en hoge prijs SINT-LAURENS - De senioren 1 ploeg van korfbalvereniging O.N.D.O. uit Sint-Laurens heeft van Intersport Erik uit Middel burg nieuwe wedstrijdshirts en trainingspakken gekregen. Ook kreeg de club van Elektrotechniek Walcheren uit Vlissingen trai- nings-/inschietshirts en sporttassen. Misschien, indien, als... anders is er geen toekomst voor E85. Tijdens het rijden is er overigens helemaal niets te merken. Wel zorgt de brandstof voor een ho ger vermogen (175 pk) en een hoger koppel (265 Nm) en dat laat zich weer vertalen in enigs zins verbeterde prestaties. De souplesse van de 2 liter turbo is uitstekend en dat maakt het rij den met de recent gefacelifte 9- 3 van Saab een plezierige bezig heid. Het onderstel is boven dien op een zeer prettige ma nier op comfort afgestemd en als we daarbij dan nog de goed ondersteunende stoelen noe men, is het beeld van een zeer fijne auto compleet. Saab heeft de 9-3 vooral bij het front aangepast zodat deze aan sluit bij de conceptstudies die recent op tentoonstellingen te zien waren. De achterlichten zijn voortaal helemaal wit en de auto heeft nieuwe portiergre- pen waarvoor de complete deurplaten moesten worden aangepast. De bagageruimte Vanuit de Zweedse achtergrond is het goed te begrijpen dat juist Saab van al haar modellen uitvoeringen op de markt brengt die geschikt zijn voor E85, of liever, bio-ethanol. Maar de beperkingen in Nederland zijn er nog legio. Een techniek voor de (nabije) toekomst? Sinds een poosje verdiept Ryan Babel (21, foto) zich intensief in het katholieke ge loof. De aanvaller van Liverpool volgde in Amsterdam een bijbelstudie, bezocht met regelmaat een kerk en kreeg van ge loofsgenoten te horen dat de mooie ont wikkelingen in zijn persoonlijke leven door de Heer worden gestuurd. 'Ik geloof daar ook in', zegt Babel. 'Ons doel moet zijn: maak Hem groot door je op een be paalde manier te gedragen. AC Milan- aanvaller Kaka spreekt daarover vaak in interviews. Hij is een van mijn inspiratie bronnen geworden. Via Clarence Seedorf heb ik zijn shirt gekregen en Clarence ver telde me dat Kaka me kende. Dat vond ik prachtig om te horen.' E85 is een brandstof die voor 15 procent bestaat uit benzine en voor 85 procent uit bio-ethanol, dat weer wordt verkregen uit plantaardig materiaal. Het voordeel is dat de planten waar uit deze brandstof wordt ge maakt tijdens hun groei C02 hebben opgenomen, waardoor de zogenaamde C02-balans gunstig uitvalt. Toch zijn er maar een handjevol tanksta tions in ons land waar E85 uit de pomp vloeit en een liter van dit vocht is aanzienlijk duurder dan benzine. En als we dan nog we ten dat een auto op E85 minder ver komt op een liter en de aan schafprijs vanwege diverse aan passingen hoger ligt, is iedere voedingsbodem voor een auto op deze brandstof weggeno men. De overheid zal dus snel met stimuleringsmaatregelen moeten komen waardoor on meer de Saab 9-3 BioPower gelijke voet kan concurre: met benzine- of dieselmotor

de Faam | 2008 | | pagina 47