www.middelburg.nl Y Verzin een naam voor brede school Stromenwijk agazine Nieuwe melodieën Lange Jan Weblogs Middelburgse raadsleden dé Weekkrant De Faam De vlag uit Nieuw Middelburg Magazine! Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 13 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Gemeente Middelburg steekt regelmatig de vlag uit. Wanneer gebeurt dit precies? Voor het uitsteken van de vlag vanaf rijksgebouwen is door de minister president een vlaginstructie vastge steld. Deze vlaginstructie geldt ook voor lokale overheden. Voor particu lieren en private instellingen bestaat een dergelijke instructie niet, maar hen wordt geadviseerd de vlagin structie te volgen. Met uitzondering van 4 en 5 mei wordt, indien de dag op zon- en feestdagen valt, één dag later gevlagd. Indien Koninginnedag op een zondag valt, dan wordt de ver jaardag van de koningin een dag eer der gevierd en gevlagd. Op de vaste dagen worden alleen op 4 mei de vlaggen halfstok gehangen van 18.00 uur tot zonsondergang (onge veer 21.10 uur). Het gemeentebestuur heeft, afwij kend van de landelijke vlaginstructie, besloten om op de verjaardag van Prinses Maxima op 17 mei niet in de Middelburgse binnenstad (stadhuis en Lange Jan) te vlaggen. Op 17 mei 1940 werd immers door het Duitse bombardement een groot deel van de Middelburgse binnenstad ver woest. Nederlandse of buitenlandse vlaggen mogen niet tussen zonsondergang en zonsopgang gehesen worden of te hangen. Elke gehesen vlag moet bij zonsondergang worden neerge haald en zonodig de volgende dag na zonsopgang opnieuw worden ont plooid. Uitzondering hierop is moge lijk, als de vlag zodanig verlicht wordt, dat de kleuren duidelijk te zien zijn. Oranje wimpel De oranje wimpel mag alleen uitge hangen worden samen met de natio nale vlag, op de verjaardagen van leden van het koninklijk huis en op Koninginnedag. Bij bijzondere ge beurtenissen in het Koninklijk Huis (zoals geboorte, huwelijk en overlij den) kan een speciale regeling afge kondigd worden. 31 januari verjaardag van de Koningin 10 april verjaardag Prinses Ariane 27 april verjaardag Prins van Oranje 30 april Koninginnedag 4 mei Nationale dodenherdenking 5 mei Nationale bevrijdingsdag 17 mei verjaardag Prinses Maxima 15 augustus formeel einde Tweede Wereldoorlog 7 december verjaardag Prinses Amalia 15 december Koninkrijksdag Na maanden van informatie ver zamelen, tekstschrijven, vormge ven en drukken is de tweede edi tie van het Middelburg Magazine gereed. Het nieuwe Middelburg Magazine staat weer vol informatie over attrac ties, evenementen, excursies en bij zondere bezienswaardigheden in Middelburg. Als extra zit er bij het blad een Mid delburgpas op creditcardformaat, die goed is voor tal van kortingen in de stad. Op 23 januari is het Middel burg Magazine feestelijk gepresen teerd. Dit gebeurde in braai/tapperij De Mug. Het Middelburg Magazine is een initi atief van de gemeente Middelburg, in samenwerking met VOM, Koninklijke Horeca Nederland, Tourist Shop en tal van adverteerders. Het blad heeft een looptijd van twee jaar. Wilt u ook Ontdek de schatkamers van Zeeland Op ave-mum m en omd.: s Zecuvv*c noofdwsii een exemplaar? Loop dan even binnen bij de Tourist Shop aan de Markt. r De bouwactiviteiten van de brede school vorderen snel. Op 27 februari wordt het hoogste punt bereikt. Foto: Jacqueline Pruijsers Begin vorig jaar werd het start sein gegeven voor de bouw van de multifunctionele accommoda tie aan de Keetenstraat. Het gebouw zal een aanwinst zijn voor de Stromenwijk. Doordat veel functies in het gebouw wor den ondergebracht, wordt het een gebouw voor iedereen. De wijkbeheergroep vraagt de inwo ners van Stromenwijk/t Zand een naam te bedenken voor de nieuwe multifunctionele accommodatie aan de Keetenstraat. Maar suggesties voor een naam van andere inwoners van Middelburg zijn ook welkom. Uit alle inzendingen selecteert de wijkbeheergroep een aantal namen. Deze worden voorgelegd aan een commissie die dan uiteindelijk een keuze maakt. De commissie bestaat uit vertegenwoordigers van de twee scholen, Cederhof en de Beverburch, Woongoed Middelburg, de wijkbe heergroep en de gemeente Middel burg. Op dit moment zijn er 25 namen bij het wijkondersteuningspunt binnen gekomen. Tot en met 1 februari is het nog mogelijk een naam in te die nen. U kunt dit telefonisch doen 64 11 80 of per mail wopw@ middelburg.nl of ga gewoon even langs bij het wijkondersteuningspunt in De Ruyterstraat 42. Bij het WOP is tevens allerlei informa tie te vinden over de ontwikkelingen in de Stromenwijk. Hier zijn onder andere tekeningen van de bouwpro jecten, nieuwsbrieven, verslagen van informatiebijeenkomsten te bekijken. De openingstijden van het WOP zijn: maandag van 13.30 tot 15.00 uur en woensdag- en vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Hoogste punt Op woensdag 27 februari wordt aan de Keetenstraat het hoogste punt van de brede school gevierd. Daar voor gaan de basisscholen de Beverburch en Cederhof in de vorm van een speurtocht bij elkaar op zoek. Het is nog niet zeker of dan ook de nieuwe naam die dag wordt onthuld. Om 11.00 uur wordt de vlag symbo lisch gehesen en daarnaast gaan de schoolvlaggen van de twee basis scholen aan de vlaggestok. Die mor gen is er dan natuurlijk voor de bou wers pannenbier! Het automatische spel van de Lange Jan is door de tweede stadsbeiaardier, Jos Vogel, on langs van nieuwe melodieën voorzien. Elk kwartier klinkt er een bewerking van muziek van een Zeeuwse com ponist. Op het heel uur kan men luisteren naar Baletto van Johan Snep (1659- 1719), die organist was te Zierikzee. Snep componeerde dit stuk oor spronkelijk voor viola da gamba. Deze muziek werd in 1700 te Amsterdam uitgegeven. Op het eerste kwartier en het half uur komt er muziek van Joos Ver- schueren Reynvaen tot klinken. Hij was in de 18de eeuw organist en beiaardier van de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Op het tweede kwartier is er nog een fragment te horen van een Allegretto van de Midelburgse beiaardier en organist Willem Lootens (1736- 1813), afkomstig uit de "Six Diverti- ments for the pianoforte". De weblogs van raadsleden zijn te bekijken op www.middelburg. nl. De weblogs worden op individuele titel en op eigen initiatief bijgehou den. De raadsleden houden de weblogs - een soort dagboek- op eigen titel bij. De gemeente Middelburg heeft geen zeggenschap over de inhoud van de weblogs. Neem gerust eens een kijk je.

de Faam | 2008 | | pagina 13