V Wijktafel Binnenstad bijt spits af 'Eerste paal' nieuw gebouw Leger des Heils Het woord aan raadslid Joke van Nieuwenhuizen Informatieavond beschermd gezicht Noordweg Noordweg afgesloten Staatssecretaris brengt werkbezoek Tulv/fir:li11De Faam Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 12 Binnenkort beginnen weer de eerste wijktafels van het jaar. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereni- gingen. Onderwerp van gesprek op een wijk tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen de wijk. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwij k/'t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Binnenstad De eerste wijktafel van het jaar begint volgende week in de Binnenstad. Op maandag 28 januari komt de wijktafel in de Schouwburg bij elkaar. Op de agenda staan onder andere informatie ondergrondse vuilopslag en prioritering punten voor het wijk- plan 2008. Wanneer en waar? Maandag 28 januari Dinsdag 5 februari Woensdag 13 februari Dinsdag 26 februari Dinsdag 26 februari Woensdag 27 februari Donderdag 28 februari Dinsdag 4 maart Maandag 10 maart Dinsdag 11 maart Binnenstad Griffioen Stromenwijk/t Zand Nieuw- en Sint Joosland Veerse Poort/Klarenbeek Arnemuiden Zuid Nieuw Middelburg Dauwendaele Sint Laurens Schouwburg (Gerard Peijs zaal) Wijkverenigingsgebouw (OPDC) De Vergulde Baars Dorpshuis CSW Gen. Eisenhowerlaan De Arne Palet (grote zaal) SWM Unit Ontmoetingscentrum Van Cittershoff Voor de bouw van de kerk korps Walcheren van het Leger des Heils aan de Stromenweg is inmiddels een bouwvergunning verleend. Vrijdag 1 februari wordt om 16.00 uur de 'eerste paal' geslagen. Sinds vorig jaar is het terrein waar het kerkgebouw komt te staan al bouwrijp gemaakt. Aanvankelijk zou in september 2007 met de bouw begonnen worden. Door de behandeling van ingediende zienswijzen is het iets verlaat. Na overleg met de indieners zijn die zienswijzen ingetrokken en is de bouwvergunning verleend. Vrijdagmiddag 1 februari slaat majoor drs. J.C.IJ. van Vliet, operati oneel directeur Kerkgenootschap Leger des Heils, de 'eerste paal'. Het gebouw zal ruimte bieden voor ker kelijke bijeenkomsten en activiteiten op het gebied van maatschappelijke dienstverlening. De bedoeling is om het gebouw eind van dit jaar in gebruik te nemen. Op dinsdag 29 januari zal de gemeente Middelburg in samen werking met de Rijksdienst voor Archeologie Cultuurlandschap en Monumenten een informatie avond organiseren. Tijdens deze avond kunt u informatie krijgen en vragen stellen over de beschermde status van de Noord weg en de consequenties van de bescherming. De .informatieavond begint om 19.30 uur in het wijkcen trum Van Cittershoff aan de Van Cittersstraat 64 in Sint Laurens. Al in de jaren '90 van de vorige eeuw werd gesproken over de unieke lint bebouwingsstructuur aan de Noord weg, van Middelburg tot Sint Laurens en werd nagedacht om dit gebied in aanmerking te laten komen voor beschermd stadsgezicht. Het initia tief hiervoor kwam van de Provincie Zeeland. De gemeente kon met dit voorstel instemmen. De procedure heeft jaren geduurd, waarin er voor- en tegen standers waren. Op 5 december 2007 heeft de minister besloten om het gebied aan te wijzen als be schermd stadsgezicht. Vanaf die datum gelden aanvullende regels als het gaat om het uiterlijk aanzien van het gebied. Zo is bijvoorbeeld in een beschermd gebied voor ieder bouwwerk een bouwvergunning nodig. De Noordweg bij Brigdamme. Foto: Karei van de Beek Tot en met 2006 was er in Middelburg een constante groei van het aantal inwoners. Elk jaar kwamen er een paar honderd nieuwe inwoners bij. In 2007 stagneerde die constante groei drastisch en kregen we er slechts negen nieuwe inwoners bij. Hoe moet dat nu met de ambities en plannen die we als gemeente hebben op het gebied van het bouwen van woningen en de veronderstelde prog nose dat Middelburg de komende jaren flink zal groeien qua inwoners?? In de Kwaliteitsatlas staat dat Mid delburg moet groeien naar een stad met 56000 inwoners! Als het op bouwen aankomt, is de gemeente regisseur, beleidsmaker en opdrachtgever. En dit college heeft heel wat opdrachten qua bouwen uitgezet zoals 300 woningen in de Erasmus- wijk-Zuid, forse uitbreiding van nieu we woningen in Sint Laurens en Arnemuiden en ooit zullen op de gedempte bouwput aan de Zuidsingel ook woningen neergezet worden. Er is ook een landelijke trend, die op dit moment invloed heeft op het gebied van de woningmarkt. Voor het eerst sinds lange tijd worden er min der woningen verkocht en dat geldt ook voor Middelburg. In de make laarswereld (NVM) zegt men dat de markt wordt afgeremd door een tekort aan betaalbare woningen. Vooral mensen met een lager inko men kunnen moeilijk aan een koop woning komen. Zowel die stagnerende groei van onze inwoners als de gewijzigde omstandigheden op de woningmarkt zijn redenen om als gemeentebe stuur dan je ambities en plannen bij te gaan stellen. De afgelopen jaren is in Middelburg veel gebouwd in de midden- en dure prijsklasse van woningen. De fractie van GroenLinks vindt dat de gemeente haar bouwbeleid moet afstemmen op de behoefte van de woningzoekenden. En die behoefte ligt wat ons betreft bij voldoende betaalbare woningen voor starters en mensen met een lager inkomen. En wat die Middelburgse groeiwens .betreft? Groei van de stad moet mogelijk zijn, maar GroenLinks ziet het aantal van 56.000 inwoners niet als een hard gegeven. Die groei wordt naar ons idee niet alleen bepaald door een passend woonaanbod, maar ook door vol doende werkgelegenheid, een goed onderwijsaanbod en een sterk cultu reel klimaat. En daar mag wat onze fractie betreft meer in geïnvesteerd gaan worden de komende jaren! Joke van Nieuwenhuizen Fractievoorzitter GroenLinks jokevn@zeelandnet.nl Afgelopen jaren had de Noord weg ter hoogte van Brigdamme enkele keren te maken met wateroverlast. Om dit probleem op te lossen worden er werken uitgevoerd aan het riool. Ter hoogte van huisnummers 308 tot en met 315 en 282 tot 315 wordt de bestrating opgebroken en de riole ring aangelegd. Daardoor is de Noordweg gestremd voor doorgaand gemotoriseerd verkeer. De werk zaamheden zijn, indien het weer toe laat, op 29 februari afgerond. Staatssecretaris Bussemaker van Volksgezondheid, Welzijn en Sport brengt maandag 4 februa ri een werkbezoek aan Middel burg. Tijdens dit werkbezoek wordt de Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Chris Mouthaan van het Ingenieursbureau van de ge meente Middelburg. Telefoonnummer 67 53 91. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Rioleringswerken Ook zijn er werkzaamheden aan het riool in de Arnelaan, A. Lauwerijsz- straat, Langevielesingel en Park de Moucheron. Al deze werken worden in fases uitgevoerd om overlast te beperken. staatssecretaris onder andere geïn formeerd over de woonserviceszo- nes. Ook zal de brief die de gemeen te Middelburg aan haar heeft gezon den over de eigen bijdrage, die bewoners in de zorginstellingen moe ten betalen, aan de orde komen.

de Faam | 2008 | | pagina 12