GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN W m AFSCHEID BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VLISSINGEN VAN OUD NAAR NIEUW VERGADERING GEMEENTERAAD G E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen A) Lichte bouwvergunning: 1uitbreiden woning Havenweg 3 B) Reguliere bouwvergunning: 1. uitbreiden woning Iersezee- straat 6 2. plaatsen opbouw Wilhelmina Druckerlaan 27 3. uitbreiden woning Zuidwate- ringstraat 9 Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden in gediend. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen 1. gebruiken kamerverhuurpand Nieuwstraat 35 11-01-2008 2. plaatsen reclameobjecten Coosje Buskenstraat 133-135 en Glacisstraat 22 14-01-2008 3. plaatsen dakkapel Middelburg sestraat 43 A 15-01-2008 4. verbouwen bedrijfspand Spuist raat 94 15-01-2008 5. wijzigen voorgevel Voltaweg 9 16-01-2008 6. plaatsen portocabin Gerbran- dystraat 6 16-01-2008 7. plaatsen stelling inclusief ver diepingsvloer Ritthemsestraat 497 16-01-2008 Tegen deze besluiten kan binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning schriftelijk be zwaar worden gemaakt. Voor infor matie: tel. 487339. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen. Zie voor de stukken: www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 24 januari, 7 en 21 februari 2008. Wet op de Ruimtelijk Ordening Op 15 januari 2008 is vrijstelling ex artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het vigerende bestemmingsplan Groot-Lammerenburg en bouw vergunning verleend voor het uit breidingsplan Tuindorp-Oost. De vrijstelling omvat de volgende on derdelen: 1. Vrijstelling voor het uitbrei dingsplan Tuindorp-Oost, in houdende bouw- en woonrijp maken daaronder tevens begre pen de aanleg van het openbaar gebied. 2. Vrijstelling voor het oprichten van 42 (eengezins)woningen, een en ander, zoals opgenomen in de bij dit besluit behorende, en als zodanig gewaarmerkte, ruimtelijke onderbouwing "ont- werp-bestemmingsplan 'eerste herziening Groot-Lammeren- burg; Tuindorp-Oost", welke in tegraal en onlosmakelijk onder deel uitmaakt van dit besluit. Tegen het besluit onder 1 kunnen belanghebbenden binnen zes we ken na de datum van verzending schriftelijk beroep instellen bij de rechtbank. Tegen het besluit onder 2 kunnen belanghebbenden bin nen zes weken na de datum van verzending daarvan schriftelijk bezwaar maken door het indie nen van een bezwaarschrift bij ons colle->ge. De verleende vrijstellin gen en vergunning met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de me dewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Wet geluidhinder Wij hebben besloten over te gaan tot het vaststellen van hogere waar den wegverkeerslawaai ingevolge de Wet geluidhinder. Dit besluit heeft betrekking op 2 woningen, gelegen aan de westzijde van het plan Tuindorp Oost aan de Vrij burgstraat in West Souburg. De ho gere geluidsbelasting treedt op als gevolg van het verkeerslawaai op de Nieuwe Vlissingseweg. Het be sluit en alle bijbehorende stukken liggen van 24 januari t/m 5 maart 2008 ter inzage in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Desgewenst wordt door de afdeling SBP een mondelinge toelichting ge geven op de voornoemde stukken. Informatie kunt u verkrijgen bij de heer L. Busé, tel 0118-487417. Gedurende de hiervoor genoemde periode kunnen belanghebbenden tegen dit besluit beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Deze ter mijn gaat in óp de dag nadat de pu blicatie is verschenen. Het beroeps schrift kan worden gericht aan de afde->ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Drank- en Horecawet Wij zijn voornemens vergunningen ingevolge de Drank- en Horecawet te verlenen aan de paracommerci- ele instelling Vereniging Culturele Belangen "Lammerenburg", Zuid- beekseweg 22, 4386 ND Vlissingen. In de nieuwjaarsnacht heeft een kleine groep jongeren het binnen Souburg echt te bont gemaakt. Vernielingen op zo een verontrustende schaal moeten een halt toegeroepen worden. Het NS station en de kapotte ruiten, zelfs met kogelgat, in de Kanaalstraat zijn maar twee van de vele te noemen voorbeelden. Het is gelukkig niet dé jeugd, maar een paar groepen raddraaiers die belust zijn op het vernielen van eigendom van een ander. Het is meer dan wenselijk om adequate maatregelen te nemen om herhaling te voorkomen. En dan bedoel ik dus ook het voorkomen van de vele andere vernielingen en overlast in Souburg. Een taak voor politie en gemeentebestuur. Tijdens de raadsvergadering van 31 januari is de benoeming van vier wethouders aan de orde. Dat zal geen probleem opleveren. Een deel van de "oppositie" zal zeker zijn verantwoordelijkheid nemen. Het belang voor de toekomst van onze stad is erg groot. De rode draad voor het nieuwe college zit in de woningbouwplanning. Met daarbij de relatie, en zeker ook de financiële relatie, naar de haalbaarheid van de projecten Scheldekwartier, Sportboulevard en Kenniswerk Wat kan Vlissingen per jaar bouwen. En voor wie gaan we bouwen. Keuzes maken. Welke mensen willen we graag naar Vlissingen trekken en wat is daarnaast voor woonruimte nodig. Hopelijk presenteert het nieuwe college op korte termijn een visie voor Vlissingen. Laten we echt kiezen en voor daadwerkelijke uitvoering zorg dragen. De kans dat Vlissingen dan weer boven de 45.000 inwoners komt is zeker aanwezig. Het deelplan rond Het Dok, met titel Bestevaer, heeft in elk geval de potentie om als trekker te. gaan functioneren. Hoe bedrijviger je gemeente, hoe meer inwoners, hoe meer inkomsten, hoe meer bijdrage van het rijk. Investeer in aanwezig menselijk kapitaal, investeer in economie en in toerisme. Laat Vlissingen weer een stad van doeners zijn. Doeners met visie. Raadslid Rijnco-Jan Suurmond, fractie CDA Telefoon: 47 03 77, E-mail: rsd@vlissingen.nl of rjsuurmond@zeelandnet.nl Op grond van artikel 3 en 4 van de Drank- en Horecawet worden aan deze vergunning voorschriften verbonden. Het ontwerp van het besluit ligt met ingang van 24 ja nuari tot en met 6 maart 2008 in de centrale hal van het stadhuis (Paul Krugerstraat 1) tijdens kantooruren voor belanghebbenden ter inzage. Gedurende deze periode kunnen zij hun zienswijze over aanvraag of ontwerp schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Wet milieubeheer Wij 'maken bekend dat in het ka der van arttkel 8.19 van de Wet milieubeheer een melding van ver anderingen (uitbreiding) is ontvan gen van Compagnie de Manutenti- on RoRo BV (CdMR BV) te Ritthem met betrekking tot de inrichting gelegen aan de Ritthemsestraat 497 te Ritthem. De verandering betreft de bouw van een toegangs weg naar de publieke kade aan de noordwestzijde Quarleshaven. De Het gemeentebestuur van Vlissingen stelt een ieder in de gelegenheid af scheid te nemen van oud-burgemeester Anneke van Dok - van Weele en de oud-wethouders Ellie Walrave - Troost en Conny Seijbel. I Het afscheid van de oud-collegeleden vindt plaats tijdens een openbare afscheidsreceptie op: vrijdag 25 januari 2008 van 16.00 - 18.00 uur (doorlopend) in de centrale hal van het stadhuis, Stadhuisplein 2 te Vlissingen. Relaties van de vertrokken collegeleden en inwoners van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem zijn van harte welkom tijdens deze 0 1 m e t n t e afscheidsreceptie. VLISSINGEN 1__L 'T.::-k:ÏT toegangsweg bestaat voor een deel uit het aanleggen van een weg op de bovenzijde van het bestaande talud en voor een deel uit een brugconstructie over het water. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu en de veranderingen moeten, krachtens de geldende wettelijke bepalingen binnen 3 jaar gerealiseerd worden. De voorgeno men veranderingen geven gelet op de inhoud van de meldingen geen aanleiding tot wijzigingen van de vergunningen. Om die reden heb ben wij besloten akkoord te gaan met de genoemde meldingen. De melding het besluit en de bijbeho rende stukken liggen van 24 januari tot en met 06 maart 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stuk ken ook op donderdagavond tus sen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissin- gen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortijden door de afdeling Vei ligheid, Vergunningen en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven worden op de voornoem de stukken. Tegen ons besluit kan iedere be langhebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de beschikking, schriftelijk bezwaar aantekenen op grond van de Algemene, wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden on dertekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Na onze eventuele beslissing op bezwaar is beroep door belangheb benden mogelijk bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscollege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voor lopige voorziening. Belanghebben den kunnen een gemotiveerd ver zoek indienen mits zij tevens een bezwaarschrift hebben ingediend. WOENSDAG 23 JANUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Raadzaal Aanvang:19.30 uur Donderdag 31 januari 2008 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen van de vergadering van 26 april 2007. 6. Schriftelijke vragen geen 7. Over te leggen stukken 7.1 Brief provincie Zeeland over eervol ontslag bur gemeester A. van Dok-van Weele. 7.2 Motie gemeente De Wolden over honorering raadswerk. 8. Te behandelen raadsvoor stellen: 8.1 Wet voorkeursrecht gemeenten Structuurplan Edisongebied. 8.2 Onttrekking aan het openbaar verkeer. 8.3 Bestuurscommissie open bare bibliotheek Vlissin gen 2008. 8.4 Verordening onroerende zaakbelasting 2008 8.5 Wijzigingsverordening leges 2008. 8.6 Nota waarderen en af schrijven. 8.7 Minimaregelingen 2008. 8.8 Benoeming lid welstands commissie. 8.9 Rapport Rekenkamercom missie "Een losse knoop". Onderzoek geloofsbrieven 8.10 Werkprogramma "Bou wen met Vertrouwen". 8.11 Benoeming wethouders. 9. Moties 10. Rondvraag www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een verzoek om schorsing dan wel een voorlopige voorziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de be trokken belangen. U moet een af schrift van uw bezwaarschrift dan wel beroepschrift bij het verzoek schrift om een voorlopige voor ziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaarschrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een verzoek om voorlopige voor ziening. Informatie hierover kunt u verkrijgen bij de Raad van State, (tel. 070-3624871). Vlissingen, 23 januari 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2008 | | pagina 10