Grondakte voor hotel ondertekend Het woord aan raadslid Aty Harwijne Raadsvergadering in stadskantoor Woningen voor starters op de woningmarkt in Arnemuiden TdIy/"NNAlillDe Faam Woensdag 16 januari 2008 -.Pagina 8 Het grootste horecaconcern van Nederland, Van der Valk, is van plan een hotel te bouwen in de zuidoostelijke hoek van Mortiere, tussen vrijetijdspark Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) en de golfbaan. De gemeente heeft daartoe ruim twee hectare grond aan het bedrijf verkocht. Het bouwplan, dat inmiddels een eind is gevorderd, omvat een viersterren hotel met 121 kamers, restaurants en vergaderruimtes. Het hotel krijgt ruim 260 parkeerplaatsen. De gemeente is enthousiast over de komst van het hotel. Al jaren staat een groot kwaliteitsho tel van een gerenommeerde lande lijke keten op het verlanglijstje van de gemeente. Op de plaats van de voormalige basisschool het Baken aan de Boekweitstraat in Arnemuiden worden binnenkort zeven wonin gen gebouwd. Hiervan zijn vijf woningen bedoeld voor starters op de koopwoning markt. Gemeente Middelburg wil haar star- tersregeling aanpassen, zodat voor de aankoop van deze woningen lenin gen kunnen worden verstrekt aan geïnteresseerde kopers die onvol doende inkomen en/of vermogen hebben om geheel zelf een woning te kunnen financieren. De woningen zullen in opdracht van Bouwfonds worden gebouwd. De gemeente Middelburg nodigt belangstellenden uit om in het vereni gingsgebouw 'de Arne' op dinsdag 22 januari tussen 19.30 uur en 21.00 uur de inloopavond te bezoe ken. Op deze inloopavond kunnen belangstellenden kennis nemen van de plannen van Bouwfonds. Verder zal de gemeente Middelburg uitleg geven over de starterslening. Wethouder J.L. Kool-Blokland en R.A.J. van der Valk directeur/eigenaar van het toekomstige hotel (beiden zittend op de foto) tekenden de grondakte bij de notaris. Een en ander onder toeziend oog van de heren (op de foto van links naar rechts) P.A.M. Matthijssen (notaris), W. Apoll (concerncontroller van der Valk) en G.J.C. Stevense (ambtenaar eco nomische zaken). De gemeenteraad van Middel burg komt op maandag 21 janu ari bij elkaar voor haar maande lijkse vergadering. 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 17 december 2007 3. Ingekomen stukken 4. Minimaregeling Sociaal Culturele Bijdrage chronisch zieken en gehandicapten 2008 5. Verzoek om vrijstelling Langeweg, Nieuw- en Sint Joosland 6. Vaststelling voorlopige bijdrage 2008 gemeenschappelijke rege ling Zeeuws Archief 7. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2008 8. Monumentale voetgangersbrug 9. Financiering gemeentelijke bij drage aan voetgangersbrug naast de Schroebrug 10. Benoeming als lid van Raad van Toezicht van de Stichting Beeldende Kunst Middelbrug 11. Initiatiefvoorstel CDA en PvdA inzake 'School: hart in de wijk' Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 21 januari en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 25 januari van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 28 januari die eveneens om 20.00 uur begint. Wethouder Huub van Klinken ondertekende vorige week de deelnameverkla ring Duurzaam Inkopen. De gemeente Middelburg heeft zichzelf hiermee ten doel gesteld om te streven naar 75% duurzaam inkopen in 2010. Foto: Jacky Nijsen De toekomst van Middelburg In 1998 verscheen de kwaliteitsatlas 2030. Het stedenbouwkundig bureau van mevrouw Bakker legde hierin een toekomstvisie vast voor gemeen te Middelburg tot 2030. Nu zijn we tien jaar verder, tijd om de kwaliteits atlas en de uitgangspunten onder de loep te nemen en waar nodig bij te stellen. Wat willen we met Middel burg, waar breiden we de gemeente uit; hoe versterken we de onderwijs-, sport- en culturele voorzieningen. Hoe bevorderen we het welzijn van de inwoners. In Arnemuiden hebben betrokken bewoners zich gebogen over de uit breidingsmogelijkheden van hun dorp richting het Veerse Meer en hiervoor twee varianten ontwikkeld. Deze vari anten- zal onze fractie zeker in het evaluatieproces van de kwaliteitsat las meenemen. In Nieuw- en Sint Joosland zien de inwoners graag nieuwbouw in hun dorp verrijzen, in Sint Laurens staat de dorpsraad daar huiverig tegeno ver. De PvdA wil voorzieningen als een basisschool en kinderopvang over eind houden in de kernen. Het bou wen van woningen voor jonge gezin nen en starters is dan een voor waarde. Dit jaar verschijnt ook een nieuwe nota wonen, het woonbeleid van de gemeente voor de komende vier jaar. Weer een moment om kritisch te kij ken naar de woningbouw op korte en lange termijn. Bouwen we voor de juiste doelgroepen. Ligt het accent niet teveel op (dure) koopwoningen en appartementen of moeten er meer goedkopere (huur)woningen komen. De PvdA vindt dat er vol doende gebouwd moet worden voor mensen met een krappere beurs, maar niet alleen, een mix van goed kope en duurdere woningen draagt bij aan de leefbaarheid van een wijk of kern. Regelmatig wordt de vraag gesteld: bouwt Middelburg niet teveel? De vraag om uitbreiding van het aantal woningen heeft niet alleen te maken met de groei van het aantal inwo ners, maar ook met "verdunning". Jongeren die zelfstandig gaan wonen, mensen die door een echt scheiding eigen woonruimte nodig hebben. Groei van het aantal inwo ners staat nauw in verband met de aantrekkelijkheid van Middelburg en haar kernen als plek om te komen wonen. En dan zijn we dus weer terug bij de kwaliteitsatlas. Daarin wordt de ambitie neergelegd om Middelburg tot een aantrekkelijke gemeente te maken. 2008, een belangrijk jaar voor de toekomst van Middelburg. De PvdA zet daar graag de schouders onder en nodigt u uit mee te denken. Aty Harwijne PvdA fractie Aty.harwijne@zeelandnet.nl

de Faam | 2008 | | pagina 8