verpleeghuis Ter Reede het op één na beste verpleeghuis van heel Nederland is. 0118-448 448 nr de Weekkrant De Faam Toestemming Orpheusmythe in Concertzaal Aram in Schutters-hof Tienerdienst #v- r Onderzoek van de Volkskrant naar de kwaliteit van de verpleeghuizen in Nederland laat zien dat het Wij feliciteren de medewerkers, vrijwilligers en directie met dit geweldige resultaat dat dankzij hun grote inzet is bereikt. Wij vertrouwen erop dat deze kwaliteit van werken ook in 2008 wordt gerealiseerd. Onze zeer hartelijke dank voor uw goede zorg! De cliëntenraad van Ter Reede www.werktvoorouderen.nl Stichting Werkt voor Ouderen Woensdag 16 januari 2008 - Pagina 7 MIDDELBURG - Het en semble II Trionfo del Tempo brengt vrijdag 18 januari het concert 'II canto d'Orfeo' in de Zeeuwse Concertzaal te Middelburg. Muziek van weinig bekende componis ten maar ook van grotere na men als Landi of Peri uitge voerd door de tenor Jan Van Elsacker, violiste Maia Sil- berstein, fluitist Liesje Vanmassenhove en Bart Rodyns op klavecim bel en orgel. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 15,00 euro. Kaarten: 0118-637777. MIDDELBURG - ARAM, de nieuwe band van acteur Aram van de Rest, staat zon dag 20 januari in Cafe 't Schut tershof te Middel burg. Juli vorig jaar be stormde ARAM met de sin gel Rubber doll de Neder landse hitlijsten. Met auto biografische teksten, stevige gitaren, gevoelige melodieën en ingetogen zang brengt hij stevige composities. Aan vang: 16.00 uur. Entree grétis ARNEMUIDEN - In de Gere formeerde Kerk in Arnemui- den is op zondag 20 januari een tienerdienst. Het thema is Je bent uniek en de muzi kale medewerking wordt verleent door Second Chan ce. Aanvang is om 14.30 uur. Alle oude kranten op 't net door marcel van der voort MIDDELBURG - Een artikel uit een oude krant met Zeeuwse artikelen op het gemakje lezen is vanaf deze week mogelijk via het inter net. Het Zeeuws Documen tatiecentrum in Middel burg is gestart met de Kran tenbank. Inspelend op de behoefte van de heden daagse lezer. "De vraag om collecties kranten digitaal te maken blijft groeien. Bovendien willen mensen graag thuis van de diensten ge bruik maken", zegt informatie specialist Johan Francke over de komst van de Krantenbank. "Daarnaast speelt de conserve ring een belangrijke rol", ver volgt hij. "Kranten zijn door gaans op slecht papier gedrukt. Vroeg of laat verpulverd dat", aldus de informatiespecialist die blij is met de groeiende be langstelling. "De laatste tijd raadplegen veel mensen de mi croversies. De verfilming van een krant. Die zijn altijd bezet en ze zoeken niet gemakkelijk. Het voordeel van de Kranten bank is dat 2 weken naar een bepaald artikel zoeken wordt teruggebracht naar 15 minuten. Voorheen moest iemand alle kranten doorworstelen, tenzij precies bekend was in welke krant en op welke pagina een bericht stond. Zo eenvoudig was dat niet. Besluiten van bij voorbeeld een gemeenteraad waren moeilijk te vinden", legt hij uit. In een handomdraai zijn de krantenpagina's tot 1940 op te vragen. De edities van de Zierikzeesche Nieuwsbode gaan tot 1998. Deze krant is in middels online. Het is de be doeling dat daar in 2010 alle 700.000 pagina's van de regio nale kranten te vinden zijn. "Wij willen de dagbladen er in elk ge val op zetten. Later zouden wij de huis en huisbladen er ook al lemaal op kunnen zetten", ver telt Francke. Na het bezoeken van een introductiepagina komt de gebruiker van de Kran tenbank met zoekvensters en het invoeren van trefwoorden bij de krant en het artikel. Het is mogelijk om een bericht groter of kleiner te maken. Uitprinten kan ook, maar dan alleen het bericht. Een complete pagina afdrukken is onmogelijk. Onder andere vanwege de copyright. Francke: "De meeste kranten hebben wij zelf. Als wij een edi tie of een deel ervan missen is daar eenvoudig aan te komen. Door te kijken in de nationale catalogus en door contact op te nemen met de instelling of bi bliotheek die de krant in bezit heeft." MIDDELBURG - Kranten bank Zeeland is vanaf deze week makkelijk via het inter net op te vragen. Voorlopig staan daar uitsluitend de arti kelen uit de Zierikzeesche Nieuwsbode op. Medio 2008 volgt de Zierikzeesche Cou rant en later onder andere het Noord Bevelands Nieuws en Advertentieblad, De Een- drachtbode, de Thoolse Cou rant en de Goesche en Yer- seksche Courant. Info: www.kranten- -V, bankzeeland.nl. Johan Francke bekijkt het nieuws dat op de Krantenbank gaat. foto: jaap wolterbeek. - ~f. A I m 1 Ook voor huishoudelijke hulp, verpleging en verzorging aan huis, uitleen van medische hulpmiddelen, Telehulp en maaltijdservice.

de Faam | 2008 | | pagina 7