VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I VEERE Woensdag 16 januari 2008 - Pagina 48 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg KLEURENBELEID: REGELING SCHILDERMELDING BESCHERMD STADSGEZICHT In de vergadering van 17 december 2007 heeft de gemeenteraad het 'kleu- renbeleid: regeling schildermelding beschermde stadsgezichten' vastge steld. Het opstellen van beleidsregels voor kleuren van onderhoudsmatig schilder werk aan panden in de beschermde stadsgezichten vloeit voort uit de wens om duidelijke richtlijnen en snellere afhandeling van aanvragen, met het behoud van een stad met een uitstraling als monumentenstad en een hoge beeldkwaliteit die aantrekkelijk is voor bewoners en bezoekers. Dit beleid treedt in werking met ingang van 17 januari 2008. Het kleurenbeleid is bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor vanaf 16 januari tot en met 27 februari 2008 in fe zien. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift worden verkregen. Het kleurenbeleid is tevens vanaf 1 6 janua ri op de gemeentelijke internetpagina www.middelburg.nl te raadplegen. VASTSTELLING NIEUW OVER ZICHT MANDAAT, VERTEGEN WOORDIGING EN ONDERTEKE NING' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij bij besluit van 18 december 2007 hebben besloten een nieuw "Overzicht Man daat, Vertegenwoordiging en Onder tekening" vast te stellen. Deze vaststel ling heeft betrekking op de aanpassin gen die per 1 januari 2008 hebben plaatsgehad in de gemeentelijke orga nisatie. Deze mandatering is inwerking getreden op 1 januari 2008. Het besluit ligt voor iedereen ter inzage bij de informatiehoek van het stadskan toor, Kanaalweg 3. Daar kan men des gewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. VASTSTELLING FINANCIËLE BEHEERSVERORDENING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de ver gadering van 17 december 2007 heeft besloten tot vaststelling van de Finan ciële beheersverordening gemeente Middelburg (verordening ex. art 212 Gemeentewet). Deze verordening treedt in werking op 1 januari 2008 en ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen beta ling verkrijgbaar. WIJZIGING VERORDENING RECHTSPOSITIE WETHOUDERS, RAADS- EN COMMISSIELEDEN 2007 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de ver gadering van 17 december 2007 heeft besloten wijzigingen door te voeren in de Verordening rechtspositie wethou ders, raads- en commissieleden 2007. per datum van het raadsbesluit, met dien verstande dat: de wijzigingen van de artikelen 8 en 20 terugwerken tot en met 1 januari 2005, met dien verstande dat beslui ten genomen op basis van de vige rende verordening van kracht blijven de wijzigingen van de artikelen 9 en 24 terugwerken tot en met 1 januari 2007 de invoering van artikel 13a terug werkt tot en met 1 januari 2006 de invoering van artikel 13b terug werkt tot en met 11 oktober 2006. Deze verordening met toelichting ligt voor een ieder ter inzage in de infor matiehoek van het stadskantoor, Ka naalweg 3. Kopieën van deze stukken zijn voor een ieder tegen betaling ver krijgbaar. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten tot het toekennen van de namen Rob Hoekehof en Gus Pleines- hof aan twee nog aan te leggen hoven in de Veersepoort, het wijzigen van de begrenzing van het Amafiapark in ver band met ae uitbreiding van dit park en het vervangen van de situatieschets van de Eddie Boydstraat. De besluiten met tekeningen liggen voor iedereen zes weken, van 16 januari tot en met 27 februari 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Ka naalweg 3. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrij gen. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen oij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4340 LA Middel burg. Indien u bij ons een bezwaarschrift heeft ingediend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. In het geval u gebruik maakt van de mogelijkheid tot net verzoeken van een voorlopige voorziening, dient u uw ver zoek te richten aan de Voorzieningen- rechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit bedraagt 143 euro voor natuurlijke personen en 285 euro voor andere dan natuurlijke personen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Jazzroute 54: bouw berging/car- port. Molenwater 85: uitbreiden 1 e verdie- Pin9- Oude Rijksweg 22, Nieuw- en Sint Joosland: plaatsen kap op garage. Oude Schroeweg 124, Nieuw- en Sint Joosland: vergroten opslagloods. Park Overwater 28: plaatsen car port. Sint Janstraat 9A: aanbrengen recla me. Informatie over deze bouwplannen is Informatie over deze bouwplannen is De wijzigingen zijn in werking getreden verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Calandweg 3, Arnemuiden: uitbrei den woning (4-1 Dorpsstraat 22, Kleverskerke: reno veren en uitbreiden woning (8-1 Grevelingenstraat 8-10: wijziging op eerder verleende bouwvergunning d.d. 29 augustus 2007, gevels gym zaal uitvoeren met vliesgevelelemen ten (4-1 Jazzroute 54: bouw berging/carport (9-1). Lange Delft 127: intern verbouwen en vergroten winkelpand (8-1 Lange Delft 127: slopen interieuron derdelen (8-1). Langeweg 5, Nieuw- en Sint Joosland: wijzigen voorgevel (7-1 Londensekaai 39: aanbrengen recla me (9-1 Markt 21: interne verbouwing (7-1 Mortiere, nabij Howlin' Wolfstraat (over de Mannezeesche watergang): plaatsen scheidingsmuur (8-1 Mortiereboulevard, ong.: aanbren gen reclame (7-1 Waldammeweg 11: overkapping t.b.v. coupureschotten (4-1 Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen rechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergunnin gen zijn verleend: hoek Torenweg/Bluesroute: plaatsen tijdelijke portocabin tot 1 januari 2011. van Bourgondiëlaan 21: bouw serre. Zuster van Donkstraat 10, Arne muiden: bouw buitenberging luifel terras. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, van 17 januari tot en met 27 februari 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaal weg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoe ve van het uitvoeren van het desbetref fende bouwplan kan van 18 januari tot en met 28 februari 2008 een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor- noemd(e) besfuitfen) komt gedurende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het be sluit waartegen bezwaar wordt ge maakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. De volgende rijksmonumentenvergun ningen zijn verleend: Gortstraat 54: ged. vernieuwen schuiframen, schoorsteen en afwer king tussentopgevel. Houtkaai 5: intern verbouwen kan toor tot woningen. Langeviele 63: ged. veranderen kozijn voorgevel begane grond. Langeviele 73: intern verbouwen, vervangen dakramen en aanbrengen 2 nieuwe dakramen. Poelendaelesingel 10: plaatsen installatie voor mobiele telecommuni catie. Rouaansekaai 15: herstellen balkein den met epoxyhars. Singelstraat 13: verbouw bestaande zalen tot woning. Vlasmarkt 14: verbouw bestaande woning tot horecabedrijf en boven woning. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 17 januari tot en met 27 februari 2008 elke werkdag tijdens kantooru ren ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling-Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ont werpbesluit een zienswijze heeft inge diend (alsmede degene die redelijker wijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 18 januari tot en met 28 febru ari 2008 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Recht-bank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten VRUSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Wij maken bekend van plan te zijn met toepassing van artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling te verlenen van het bestem mingsplan Buitengebied Veere 1999 »~*/oor het realiseren van de plannen tot uitbreiding van de volgende minicam- pings: - Minicamping van de heer J. P. van de Putte aan.de Boshoekweg 5, 4353 SE te Serooskerke. - - Minicamping van mevr. M.C.A. Geerse- Arkesteyn aan de Breeweg 5, 4371 SB te Koudekerke. - Minicamping van mevr. T. Dekker- Koppejan aan de Werendijkseweg 114374 NB te Zoutelande De plannen voldoen aan de vereisten zoals gesteld in de kadernota klein schalig kamperen. De plannen voor zien in het aanleggen van maximaal 10 extra standplaatsen met voorzienin gen. Tevens hebben de heer J.P. van de Putte en mevrouw M.C.A. Geerse- Arkesteyn een aanvraag ingediend tot een bouwvergunning van een sanitaire voorziening. De plannen tot uitbreiding en het bouwen van de sanitaire voor ziening passen ook in de 3e herziening van het bestemmingsplan buitengebied dat nu ter goedkeuring ligt bij GS. Dit bestemmingsplan samen met de kader nota kleinschalig kamperen dient als ruimtelijke onderbouwing voor de vrij stelling voor de uitbreiding van de mini camping. Met ingang van 17 januari 2008 t/m 28 februari 2008 liggen voor iedereen ter inzage, het ontwerp van het vrijstel- lingsbesluit met de ruimtelijke onder bouwing alsmede de plannen van de binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht. Verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Houtkaai 5: intern verbouwen kan toor tot woningen. Langeviele 63: gedeeltelijk verande ren kozijn in voorgevel. Langeviele 73: intern verbouwen, het vervangen van dakramen en aanbrengen van 2 nieuwe dakra men. Nieuwstraat 17: herstellen bestaan de gevelstucwerk, tuinmuur en schil deren van deuren en kozijnen. Poelendaelesingel 10: plaatsen installatie voor mobiele communica- tie. Singelstraat 13: verbouwen be staande zalen tot woning. Vlasmarkt 14: verbouwen bestaan de woning tot horecabedrijf en bovenwoning. Verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van de Wet op de ruimtelijke ordening voor: Howlin' Wolfstraat 40: bouwen vrij staande garage. Oranjeplaat 19, Arnemuiden: reali seren schuur/berging.. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van: - het bestemmingsplan "Dorp 1986" ten behoeve van Molenberg 53, Arnemuiden: oprichten magazijn. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer 67 52 79; het bestemmingsplan "Nieuwland Kom" ten behoeve van Oude Rijks weg 56, Nieuw- en Sint Joosland: plaatsen garage. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer 67 52 83. De ontwerpvrijstellingsbesluiten met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 17 januari tot en met 27 februari 2008, ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent de ontwerp besluiten kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij ae administratieve rechter als rede lijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in arti kel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben ge bracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeen telijke informatiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. heer van de Putte en mevrouw Geerse- Arkesteyn om een sanitaire voorziening te bouwen. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze over het ont werpbesluit kenbaar maken bij ons col lege, Postbus 1000, 4357 ZV Dom burg. Voor het geven van een monde linge zienswijze wordt u verzocht voor af een afspraak te maken met de heer Jelle Huijsmans, telefoon 0118- 555219. Verder is het van belang dat er pas op het moment dat er een bouwvergun ning is verleend aan de heer van de Putte en/of mevrouw Geerse- Arke steyn hiertegen bezwaar kan worden ingediend. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Veere - het vergroten van een woning, Kwartierstraat 5 (art. 19.3 Wet RO); - het vergroten van een woning, Kwartierstraat 7 (art. 19.3 Wet RO); Serooskerke - het plaatsen van een toiletgebouw, Kleine Putweg 5 (art. 15 Wet RO); De bouwplannen zijn (gedeeltelijk) in Lees verder op pagina 49.

de Faam | 2008 | | pagina 46