GEMEENTE VLISSINGEN WIJKRAAD PAAUWENBURG LOCAL BOARD MIDDENGEBIED DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG BUURTCOMITÉ BOSSENBURGH INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN VLISSINCEN G E M E E N T E WOENSDAG 16 JANUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 www.vlissingen.nl/gemeente Vandalisme Het Probleem Interventie Team (PIT) maakt op het ogenblik een lijst waarop overtreders worden opgenomen. Zo nodig worden de ouders van de overtreders benaderd. Thans is een jonge renwerker bezig met het in kaart brengen van de groepen die problemen in de diverse wijken veroorzaken. Er zijn gevallen gesignaleerd van bedreiging en indien dat wederom voorkomt of bij andere problemen, doet u er goed aan onmiddellijk te bel len met het Handhavingsteam 441400 of de Politie 0900-8844 (lokaal tarief). Alleen als regel matig klachten worden gemeld, kan er worden opgetreden. Dus aarzelt u niet, help mee om het vandalisme in de wijk te bestrij den. Geen joints in de wijk De gemeente heeft een blowver bod ingesteld voor een deel van Paauwenburg. Het gebruik van drugs is verboden binnen een straal van 250 meter rond de Theo Thijssenschool en het gebied dat wordt begrensd door de Kempe- naerstraat aan de zuidzijde, de Chopinlaan aan de noordzijde, de Alexander Gogelweg aan de oostzijde tot de Ruys de Beeren- brouckstraat en de Goeman Bor- gesiusstraat aan de westzijde. De wijkraad De wijkraad Paauwenburg zoekt nog dringend naar een notulist. Wie belangstelling heeft wordt verzocht even te bellen met Leen Rottier 471 773 of Henk van Vlimmeren 474 882. Met ingang van 1 september jl. worden de jeugdzaken in de wijkraad mede behandeld door Alan Bakx. Openbare vergaderingen Wilt u nu zovast in uw agenda noteren dat de openbare ver gaderingen van de Wijkraad Paauwenburg in 2008 zullen plaatsvinden op 15 april en 17 oktober. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben de wijkraad Paauwenburg, het Dorpsplatform Oost-Souburg, Local Board Middengebied en het buurtcomité Bos- senburgh daar gebruik van gemaakt. Het gaat om een proef van een jaar. Wanneer blijkt dat een halve pagina per maand niet genoeg is, kan deze worden uitgebreid naar een hele pagina. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/ Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. Namens de buurtcoaches en vrijwilligers van Local Board willen wij ieder een het allerbeste wensen voor 2008. Wij bedanken een ieder die ons ook in 2007 een warm hart heeft toegedragen en ons heeft ondersteund. Graag willen wij in 2008 voortgaan met de activiteiten die ten goede ko men aan de bewoners van het Middengebied. Diverse doelgroepen zijn nodig om onze dromen te bereiken, dit kunnen o.a. sponsors zijn, u als buurtbewoners, organisaties c.q. stichtingen, ondernemers zijn. Ook zoeken wij sponsors die ons willen helpen om jongeren uit het Mid dengebied mee te laten doen aan sport, spel en muziek. Uit monitoren van het Databoek van Local Board en het leefbaarheidonderzoek van de ge meente Vlissingen, blijkt dat jongeren uit het Middengebied maatschap pelijk in een mindere positie verkeren in vergelijking met andere wijken. Gelukkig is er een positieve ontwikkeling te melden ten opzichte van voor gaande jaren. U kunt hiervoor contact opnemen met Local Board. Local Board zoekt nog vrijwilligers voor de volgende functies: actieve vrijwilligers die 2 wekelijks mee vergaderen en activiteiten orga niseren; ondersteunende Nederlandse taal voor anderstaligen; gymleraar voor ouderen. Vanaf 25 januari zal er naast de inloopdag op woensdag, ook 2 wekelijks op vrijdag een kinderdisco worden georganiseerd voor kinderen van 8 t/m 16 jaar. www.localboard-vlissingen.nl email: info@localboard-vlissingen.nl Uiteraard beginnen we dit stukje met de beste wensen voor iedereen yoor het jaar dat voor ons ligt. In elk geval goede gezondheid en daarnaast een flinke dosis relativerend vermogen. Op het moment van schrijven van dit stukje is bekend dat het college van burge meester en wethouders van de gemeente Vlissingen rond is. En dat verheugt ons! Onze openbare vergadering is gepland op dinsdag 12 februari 2008 in de Zwaan aanvang 19.30 uur. Tijdens deze vergadering zal het lid maatschap van Maaike Walraven worden bevestigd. Daarnaast zullen we een start proberen te maken met ons nieuwe dorpsplan. En als al les volgens planning verloopt, zal er informatie zijn over het gezond heidscentrum van alle huisartsen en fysiotherapie praktijk. We hopen ook dat u wilt nadenken over hoe we de stroom van ver nielingen en overlast kunnen stoppen. En dan niet in de denkwijze: daar moeten ze eens wat aan doen. Maar meer in de denkwijze wat kunnen we er samen aan doen. Dit komt een beetje "soft" over, want we kunnen er niet voor zorgen dat iedereen zijn kinderen zo opvoedt zoals wij dat allemaal graag zien. En het is ook begrijpelijk als je telkens weer geconfronteerd wordt met vernielingen aan persoonlijke eigendommen, dat je dan alleen maar kwaad bent en het liefst ziet dat alle loslopende "jeugd" wordt opgepakt. Maar misschien helpt het als u uw hart eens lucht en toch eens sa men met ons wilt nadenken over oplossingen. U bent dus van harte welkom 12 februari. Kijkt u ook eens op onze website? www.platformsouburg.nl Beste bewoners van Bossenburgh, Een beetje laat, maar toch nog de beste wensen aan u allen van het buurtcomité Bossenburgh en mogen al uw wensen voor 2008 in vervulling gaan. Laten we ook weer in 2008 ervoor zorgen dat Bossenburgh schoon en leefbaar blijft. Uw inzet wordt erg op prijs ge steld. Niet alleen door ons, maar alle bewoners van Bossenburgh. Het doet ons goed om te kunnen melden dat: l'escaut woonservice in 2008 het project "Goed huurder schap" opstart. Een project waar l'escaut via een belo ningssysteem het leefklimaat in geheel Vlissingen wil verbe teren. wij blij zijn om te horen dat de gemeente Vlissingen het grof vuil ook in 2008 weer zonder extra kosten ophaalt. Vlis singen is een van de weinige gemeenten die dit doet. De Middelburger moet al gauw 30 euro per keer betalen. U belt gemeentereiniging 487500 en de dienst komt het grof vuil op de door u aangegeven plaats ophalen. Zo blijft Bossenburgh schoon zonder extra kosten voor de burger en tevens moet de reinigingsdienst niet elke dag de ondergrondse afvalpun ten ontstoppen en opruimen. de burgemeester binnenkort aan Bossenburgh een werkbe zoek brengt. U bent allen uit genodigd bij dit werk bezoek. Waneer en waar dit bezoek zal plaatsvinden wordt nog be kend gemaakt. Graag zien wij u op onze verga deringen in de openbare basis school de Houttuyn, Slangenburg 3, aanvang 19.30 uur. De data van de vergaderingen zijn: 8 april, 10 juni, 9 september en 25 novem ber. Ook wijzen wij u er op dat het project buurtpreventie een door start heeft gekregen via een e- mail meldpunt: bossenburgh@ vlissingen.nl. Op dit adres kunt u alle punten melden die de leefbaarheid in de wijk belemme ren. Uw bericht is alleen door het buurtcomité, de gemeente, poli tie en l'escaut te lezen via een wachtwoord. Het buurtcomité zorgt ervoor dat uw melding op de juiste plaats komt en behan deld wordt. Uw buurtcomité FOTOiRUBEN OREEL

de Faam | 2008 | | pagina 16