Sanitair megadump! Bévier l<>gus HLot weer tfan^ LkoPt/ngr^ Op zoek naar Vlissingse stukjes Naam voor viaduct Ze zitten er bovenop TOiidezt OPRUIMING Mevrouw Van Zweeden 66 jaar 01 18-448 448 dé Weekkrant De Faam Eeuwfeest Bankstellen vanaf 895,- Matrassen vanaf 99,- Ledikanten en linnenkasten vanaf 195,- Relaxfauteuils vanaf 995,- Eetkamerstoelen vanaf 79,- Laminaat/parket vanaf 13,50 Coupons tapijt van groot tot klein Wandmeubelen/Dressoirs Karpetten vanaf 99,- [en nog veel meer! www.moensstoffering.nl •Wastafels en kranen Douchebakken Douchewanden Douchecombinaties •Douchekoppen "En ze houden me goed in de gaten hoor! Elke ochtend en avond komt er thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen om me te controleren. Ik heb namelijk suikerziekte, en soms is m'n bloedsuikerspiegel te laag. Dat is gevaarlijk. Dus is het fijn om te weten dat ze een oogje in het zeil houden. Trouwens, met schoonmaken is de thuiszorg ook heel precies. M'n hulp komt twee keer per week en strijkt, stofzuigt en dweilt het hele huis. Nu en dan maakt ze ook de koelkast helemaal schoon. Zelfs er bovenop!" Kies ook voor zorg die werkt. Stichting Werkt voor Ouderen Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 5 Landgoed Kamperen? Op Landgoed 'de Wildert' in Bosschenhoofd. De mooiste plek in de driehoek met Zeeland en België. Kijk voor ons Koninklijk Hemelvaart en Pinksterarrangement op onze website www. landgoeddewildert. hl (of bel 0165 - 312528) Wilt u komen kijken voor een seizoen- plaats, geef dan een dag vantevoren een belletje dan drinken we samen een kop koffie. STOFFERING In betweenS kamerhoog gemaakt vanaf 29,95 Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax (0118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij Alles van gerenommeerde merken! Zolang de voorraad strekt. BOUW- EK AFBOUWMATERIAIEN B0% GOES Nobelweg 2-28b, T: 0113 - 24 95 31 (Gelegen tegenover Gévier) Openingstijden: donderdag en vrijdag 13.00 -17.00 uur, zaterdag 11.00 -16.00 uur VOOR MEER INFORMATIE OVER ONZE AANBIEDINGEN EN OPENINGSTIJDEN, KIJK OP WWW.GEVIER.NL Scheldemond aan slag Jeugdsoos De Globe in 1968. foto: gemeentearchief vussingen VLISSINGEN - Het Gemeen tearchief Vlissingen is sa men met De Faam op zoek naar aanvullende informa tie van een aantal foto's die zich in de bestanden bevin den. De foto hiernaast (FA20328) is op 24 mei 1968 genomen in jeugdsoos De Globe. Wie weet welke personen er op deze foto staan? Als u meer gegevens weet, stuurt u dan een e-mailtje naar gemeentearchief@vlissingen.nl met het nummer van de foto en uw naam en telefoonnummer. Indien nodig nemen de mede werkers van het archief dan con tact met u op. Zie ook: www.ge- meentearchiefvlissingen.nl ARNEMUIDEN - Bedenk een naam voor het viaduct over de A58! De aanleg van de nieuwe Sloelijn is in volle gang. De spoorlijn verbindt het Sloege- bied met de Zeeuwse lijn. Vanaf oktober 2008 zullen de eerste goederentreinen over de lijn rij den. Daarom wil ProRail dit via duct een naam geven. Hiervoor wordt via de website www.sloe- lijn.nl een prijsvraag voor de omwonenden uitgezet. Sugges ties met motivatie voor een naam kunnen vóór 1 maart 2008 worden gestuurd naar in- fo@sloelijn.nl. Of per post naar Informatiepunt 'Optimalisatie Railontsluiting Sloe', Postbus 300, 4330 AH in Middelburg. Onder de inzenders wordt "het boek 'De mooiste treinreizen' met prachtige foto's van Martin Kers verloot. Directeur Eugéne Fagg (links) en rector Hendrik-Jan van Arenthals hebben een onderonsje met de leerlingen, foto: jaap wolterbeek door marcel van der voort VLISSINGEN - "Wij zijn nu zelf standig en slagvaardiger", zegt rector H.J. van Arenthals van het Scheldemond College in Vlissingen. Een nieuwe naam voor de 100-jarige school en veranderingen die het .onder wijs aangenamer gaan maken. Het is pauze in de school aan het Weyevlietplein. Leerlingen lopen uit de klaslokalen richting kantine, hal en plein. Er ont staat een ontspannen onder onsje met scholieren, rector Van Arenthals en directeur on derwijs E. Fagg. Daarna vertelt het tweetal wat er is veranderd en wat de leerlingen ervan mer ken. Van Arenthals: "Schelde mond was een gemeentelijke scholengemeenschap met de gemeenteraad als toezichthou der. Financiële reserves waren eigenlijk van de gemeente. Per 1 januari zijn wij het Schelde mond College en treden na mens onszelf op. Hierdoor kun nen we beter samenwerken met andere scholen en instellingen zonder toestemming te wagen aan de gemeente. En de school is nu onafhankelijk van de poli tiek." Er is een raad van toe zicht, de rector bestuurt de Stichting Scheldemond College en de school. "Nu hebben wij nog meer verantwoording naar de omgeving van de school dan voorheen", voegt hij toe. De schoolleiding wil de ouders van de leerlingen meer bij Schelde mond betrekken. "Dat doen wij op allerlei manieren, zoals wa gen wat ze van dingen vinden, ouderonderzoeken en enquê tes", aldus de rector. En de scholieren gaan actief in de sa menleving aan de slag. "Wij hebben onder meer een samen werking met verpleeghuis Wey- evliet, opdrachten voor het Technasium en voor de afdeling Zorg en Welzijn, en basisscho len. Onze leerlingen lopen stage op basisscholen en helpen tij- VLISSINGEN - Volgens rec tor HJ. van Arenthals zal de honderdste verjaardag van Scheldemond feestelijk zijn. "Wij concentreren ons op september van dit jaar. Zo is er dinsdag 16 september een symposium met een aan sprekend thema in de Sint Jacobskerk van Vlissingen", verklapt hij alvast. Er komen verschillende festiviteiten voor leerlingen en docenten. Zaterdag 20 september houdt het Scheldemond College een reünie voor oud leerlingen in de school. Van Arenthals: "De reünie willen ze koppelen aan een vakan tie." En er komt een jubi leumboek dat wordt ge schreven door Ellen De Vriend. dens sportdagen", vertelt direc teur Fagg. De verzelfstandiging van de school heeft geen directe gevolgen voor de scholieren. "Indirect wel. Wij gaan verande ringen sneller doorvoeren en dat zullen ze mogelijk gaan merken", voorspelt Fagg. Daar naast heeft Scheldemond een nieuwe huisstijl en kleuren die wellicht opvallen. "En ze zullen merken dat hun school meer naar buiten gaat en er maat- schappëlijke stages zijn", vult Van Arènthals aan. Er is goede hoop dat het Scheldemond Col lege aanslaat. "Wij zullen min der bescheiden dan voorheen zijn." Bel voor meer informatie of kijk op www.werktvoorouderen.nl Pagnevaartdreef 3, 4744 RE Bosschenhoofd, Tel.: 0165 - 312582 www.landgoeddewildert.nl

de Faam | 2008 | | pagina 5