Walcheren Banengroei Walcheren Gezellig bij De Roode Leeuw iubileumactie Rijwielshop Specialist JdK Motoren Nieuwe salon Hij en Haar Uit het Zakenhart van... de Weekkrant De Faam Waterschap kiest voor groene stroom Arbeidsplaatsen op Walcheren is gegroeid Deltapark Neeltje Jans is succesvol Solo exposities en uitbreiding Galerie-T Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 19 Gerard Janse 'vandaag de bon inleveren', foto: l janssens WESTKAPELLE - Rijwiels hop Westkapelle bestaat vandaag (9 januari) tien jaar en viert dat met een leuke actie Wie de Rijwiels hop Westkapelle bon invult én deze op Zuidstraat 125 inlevert maakt kans op een LCD TV of waardebonnen. "Wel 9 januari inleveren", zegt Gerard Janse, "Verder hebben we het hele jaar leuke jubileum aanbiedin gen op wielergebied. Wij voeren de merken Gazelle, Sparta en Batavus. Onze toppers zijn Batavus Pado- va Easy en Sparta Ion M-ge- ar. Ook kinderfietsen en een breed pakket accessoi res." Telefoon: 0118- 572258. Jacco de Korte in de showroom van JdK Motoren. MELISKERKE - "Van hob by tot eigen bedrijf JdK Mo toren", zegt Jacco de Korte aan de Mariekerke 24 in Meliskerke. "Je maakt een keuze. Jarenlang heb ik in een motorzaak gewerkt en dat doe ik nog steeds. In die tijd heb ik de opleidingen eerste monteur motorfiets en bromfiets afgerond." JdK Motoren is Malaguti dealer en doet in principe alle merken. Scooters, mo toren, bromfietsen en quads, nieuw of gebruikt. Tevens onderdelen verkoop en een ruim aanbod in ac cessoires. Donderdag ge sloten, telefoon: 06- 12021925 en www.jdkmo- toren.nl Paul van de Velde in kapsalon Hij en Haar. foto: l janssens MIDDELBURG - Nieuw begonnen, in Middelbur g is Hij en Haar, dames-, heren en kinderkapsalon aan de Heerenstraat 29. Eigenaar is Paul van de Velde: "Ik ben voorstander van een goed en eerlijk advies over hoe je met je haar om moet gaan", zegt Paul, die alle ontwikke lingen in zijn vak goed bij houdt. "Goed geknipt is dé basis van het kapsel. Het leukste van ons beroep is nu het verlengen van het haar, het haar opsteken, het creatieve gedeelte. En veel kleuringen. Ook dat is een kunst." Maandag gesloten, tple- foon 06-15666867 nieuwe expositieruimte krijgt een glazen pui tot de grond van vier meter breed. "Het is de bedoeling om op het Vismarktje voor de pui een bank te plaatsen zodat deze expositie vierentwintig uur per dag te bezichtigen is." MIDDELBURG - Water schap Zeeuwse Eilanden is vanaf 1 januari overgegaan op honderd procent groene stroom, die opgewekt is uit duurzame energiebronnen. Het schap koos voor groene stroom van Eneco en ge bruikt jaarlijks 16.000.000 kWh aan elektriciteit. door b0 van scheyen VLISSINGEN - Voor de eer ste keer wordt het Zeeuws Karate kampioenschap ge houden. Karateka's van verschillende Zeeuwse Shotokan karatescho- len gaan tegen elkaar v strijden om de titel van Zeeuws kampioen. Staaltjes van zelfdisci pline, geraffineerde technieken en grote concentratie kunnen door de toeschouwers ademloos gevolgd worden. De wedstrijden tussen de 75 deelnemers zijn veelbelovend. Zeven entwintig jaar beoefent Richard Pluijgers, we reldkampioen karate uit Vlissin- gen, deze Japanse vechtsport. In al die jaren is er nooit een Zeeuws kampioenschap ge weest. Wel zijn er Zuid-Neder landse- of Nationale- en open Kampioenschappen, maai- een echte Zeeuwse titel bestond nog niet. Ad Filius en Richard Pluij gers, beiden van Karateka JKA Zeeland uit Vlissingen vonden dat het tijd werd. Afgelopen au gustus werden alle Zeeuwse scholen schriftelijk benaderd of er interesse was voor een Zeeuws kampioenschap. "Het aantal reacties was toen erg te leurstellend", vertelt Pluijgers. "Na een tweede mailing kregen we respons van vijf Zeeuwse ka- ratekascholen, 75 inschrijvin gen". De deelnemende scholen zijn: Zanshin, Otto en Karate JKA Zeeland uit Vlissingen, Ma- Pluijgers heeft zich ingespannen voor het eerste Zeeuwse karate kampioenschap, foto: provicom lawauw uit Middelburg en Azato uit Wemeldinge. Er wordt ge streden in de categorieën kata's (schijngevechten) en Kumite (vrije gevechten). Ook wordt er zowel in teamverband als indivi dueel geduelleerd. Daarnaast speelt de leeftijd een rol en de bandhoogte. Karate kan al vanaf vier jaar be oefend worden, vanaf zeven jaar mag je mee doen aan wedstrij den. Het begint bij de witte band, na proeven en wedstrij den, ga je verder naar geel, oran je, groen, blauw, bruin (3e,2e en le graad) en bij zwart krijg je eer ste Dan. "Veel mensen denken bij een vechtsport aan agressie ve toestanden, bij karate is dat niet zo, het is een zeifverdedi- gingssport. Een volgens Japanse leer ontwikkelde vechtkunst met respect, discipline en in zicht in je eigen karakter. Voor karate geldt: nooit gebruiken om aan te vallen", legt Richard uit. Hij zegt heel vaak tegen zijn leerlingen dat de beste verdedi ging gewoon wegrennen is. Tij dens de kampioenschappen in sporthal Baskensburg zijn er de monstraties van Kobodu en Sai. De voorrondes beginnen om 10 uur en de kwartfinales om 13.30 uur. MIDDELBURG - De werk gelegenheid in Zeeland is vooral op Walcheren en de Bevelanden gegroeid. Schouwen-Duiveland, Zeeuws-Vlaanderen en Tholen blijven achter. Dat blijkt uit cijfers van de Ka mer van Koophandel. In Zeeland kwamen er het af gelopen jaar 2700 bij. Het aan tal banen steeg met 1,6 pro cent tot 173.800. In 2006 steeg het aantal arbeidsplaatsen met 2,4 procent. Op Walcheren zijn er vooral veel banen in de za kelijke dienstverlening, zorg welzijn en de industrie bijge komen. Arbeidsplaatsen in de visserij, landbouw, onderwijs en de bouw werden ingele verd. Ook op de Bevelanden steeg het aantal arbeidsplaat sen in de zorg welzijn. Ster- ker zelfs dan elders in Zeeland. Ook gaat het daar goed met de werkgelegenheid in de trans port, de zakelijke dienstverle ning en het onderwijs. Het aantal banen op Tholen, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen gr oeit niet meer. In Zeeuws-Vlaanderen loopt de banengroei zelfs flink terug in vrijwel alle sectoren. Ook de banengroei in de in dustrie is meer dan gehal veerd, terwijl deze branche goed is voor eenvijfde deel van de totale werkgelegenheid in dat deel van Zeeland. Ook daalde het aantal jobs in de visserij, transport en de han del. Op Schouwen-Duiveland groeit het aantal banen in de bouw en de industrie. Ook groeide het toerisme met 1,3 procent ofwel achtentwintig banen. Wat de zorg betreft en de zakelijke dienstverlening is het aantal banen gestagneerd. VROUWENPOLDER - Delta park Neeltje Jans kan terug zien op een goed jaar. Het bezoekersaantal steeg naar 299.000 en de omzet nam met acht procent toe ten op zichte van 2006. De nieuwe attractie, het grote zeeaqua rium Aquapolis, wordt door de gasten zeer gewaardeerd, zo blijkt uit het jaarlijks on derzoek. Het aantal Duiste gasten stabiliseerde in 2007 bij het themapark en er wer den iets minder Vlamingen ontangen. Opvallend was de toename van de online kaartverkoop. Een andere duidelijke stijger is de zake lijke markt. In toenemende mate vinden er personeels feesten, bedrijfspresentaties en dergelijke plaats. MIDDELBURG - Galerie-T brengt dit jaar niet minder dan- 32 solo-exposities. Aan de Middelburgse Turfkaai wordt vanaf februari elke maand een nieuwe kunste naar in Zeeland gepresen teerd. Ook wordt de galerie in maart uitgebreid met het naburige pand. "Op 2 maart openen we de nieuwe expo sitieruimte waar we iedere maand een solo-expositie brengen van één van de vas te kunstenaars van de gale rie. Vanuit de huidige galerie is de nieuwe ruimte te berei ken", vertelt Lia Hector. De DOMBURG - Grand Café De Roode Leeuw aan de Markt 13 in Domburg is na zes weken van verbouwing en vernieuwing sinds half december weer open. Wouter en Debora Saman-Rie- mens brachten hun eigen visie aan. "Voorheen was het een 'uitspanning' en dat is niet meer van deze tijd. Wij willen een plek voor twintig-plus waar mensen relaxed komen eten en drinken. Het interieur is ver nieuwd en de warme kleuren zorgen voor een sfeervolle am biance. Met een gezellige bar, 's zomers terrassen en lekker laat open zijn. We merken nu in de weekenden al dat deze formule werkt", wortelt Debora. Voor Debora en Wouter Saman met zoontje Wesley, foto: leon janssens kinderen is er een speelhoek met tv, In de wintermaanden -feestjes, bruiloften of andere-ge- legenheden op afspraak. Tele foon 0118-586162 of internet ro0deMeuwdomburg.liyves.nl

de Faam | 2008 | | pagina 19