Telefonische bereikbaarheid Wmo-loket Middelburg Bedenk een naam voor de N57 Sportactiviteiten na schooltijd Faam Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 13 De leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van het basisonder wijs kunnen na schooltijd mee doen aan sportactiviteiten. Op geven is niet nodig, je kunt langs komen wanneer je tijd en zin hebt. Er wordt in een gymzaal gespeeld. De kosten voor deze sportactiviteit 0,75 cent per deelname. De eerste keer is gratis. Ook is het mogelijk om een strippenkaart te kopen. Met de kaart kun je voor vijf e.uro tien keer sporten. Dauwendaele Roozenburglaan, dinsdag Groep 3 t/m 5: 15.30-16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30-17.30 uur Stromenwijk Baarsjesstraat, dinsdag Groep 3 t/m 5: 15.30 -16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 -17.30 uur Magistraatwijk Gymzaal Palet, woensdag Groep 3 t/m 5: 13.30 -14.30 uur Groep 6 t/m 8: 14.30 -15.30 uur Groep. 3 t/m 8: 15.30 -16.30 uur Nieuw Middelburg/Centrum Rotterdamse kaai, donderdag Groep 3 t/m 5: 15.30 -16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 -17.30 uur Voor meer informatie kun je contact opnemen met Patrick de Guchten- eire, telefoon 67 57 97 of 06 46 40 64 96. Benieuwd wat er besproken is tij dens de informatieavond over de Pleinenvisie december vorig jaar? Lees dan het verslag op de website www.middelburg.nl onder Projecten en plannen>Pleinenvisie> verslag informatiebijeenkomst Pleinenvisie. In het verslag staan ook de ideeën voor de pleinen van de aanwezigen. Aanstaande zaterdag, 12 januari, houdt de gemeente Middelburg haar nieuwjaarsbijeenkomst. Middelburg houdt deze bijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere locatie. Dit jaar is gekozen voor het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Kanaalweg 1. De nieuwjaars bijeenkomst begint om 14.00 uur. Naast een ander locatie kiest Middelburg ook voor een ander thema. Dit jaar is het thema 'Milieu en Klimaatverandering'. Een onderwerp dat prima past bij het werk van het waterschap. Programma 14.00 uur: Opening door burge meester Koos Schouwenaar 14.00 - 16.00 uur: Een informatie markt, diverse tentoonstellingen, pre sentaties en film. Verschillende organisaties geven acte de presence zoals: waterschap Zeeuwse Eilanden, Delta nv, Woon- goed Middelburg, Eerste Hulp bij Zeezoogdieren, Duurzame monu menten, MicMec, Provincie Zeeland, Fietsersbond, Senter Novem, IVN natuur en milieueducatie en ZMF. Ook het Middelburgs Theater is aanwezig en voor de kinderen is er een speci aal programma onder leiding van Theodoor Braaksma. 14.30 - 15.30 uur: NOS-weerman Erwin Kroll geeft een presentatie over klimaatverandering. 15.00 - 16.00 uur: Politiek café. Hoe denkt de Middelburgse politiek over milieu. 16.00 - 18.00 uur: Nieuwjaars receptie met een toespraak door bur gemeester Koos Schouwenaar. Kleurplaat Voor Middelburgse kinderen is een kleurplaat te downloaden van middel burg.nl en wze.nl. De plaat is ook ver krijgbaar op het stadskantoor en het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden. Wil je kans maken op een leuke prijs? Lever dan de kleurplaat voor 12 janu ari in op het stadskantoor of het kan toor van het waterschap of tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, maar danwel voor 15.00 uur. U bent van harte welkom op deze nieuwjaarsbijeenkomst van de ge meente Middelburg. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Vanaf 1 januari is het telefonisch Wmo-loket van de gemeente Middelburg geopend. Dit loket behandeld aanvragen, klachten en de administratie van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De Wmo is erop gericht dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen leven. De Wmo omvat voorzieningen voor hulp bij het huishouden, rolstoelen en collectief vervoer. Het Wmo-loket van de gemeente Middelburg wordt uit gevoerd door bet Wmo-kantoor. U kunt al uw Wmo-zaken vanaf thuis telefonisch regelen. U hoeft daarvoor niet naar het stadskantoor te komen. Het Wmo-loket is te bereiken op tele foonnummer (0118) 67 56 75. Ook voor aanvragen van een voorziening kunt u contact opnemen met dit tele foonnummer. Met vragen over de eigen bijdrage en het persoonsgebonden budget kunt u terecht bij de klantmanager op tele foonnummer (0118) 67 57 90. Nieuwe pasjes collectief vervoer De geldigheid van de huidige pasjes voor collectief vervoer loopt op 31 januari af. De nieuwe pasjes worden vanaf 15 januari naar de gebruikers toe gezonden, zodat deze de huidige pasjes op tijd kunnen vervangen. De meeste gemeenten in Neder land kennen een eigen straatna- mencommissie. Middelburg is in de jaren zeventig van de vorige eeuw overgegaan tot het instellen van een dergelijke commis sie. Voordien werden straatnamen meestal door ambtenaren of gemeentebestuurders be-dacht. Voor de naamgeving van de N57 en het nieuwe aquaduct nodigt de commis sie Middelburgers uit om mee te den ken. De commissie Straatnaamgeving houdt zich bezig met de benoeming van straten, pleinen, paden, wegen, bruggen, wateren, buurten en wijken in de gemeente. Ook worden regel matig de al bestaande straatnamen gecontroleerd op spellingswijze, straatbeloop en dergelijke. De straat- namencommissie is een adviescom missie, dat wil zeggen dat de com missie advies uitbrengt aan het colle ge van burgemeester en wethouders. Over het algemeen is het zo, dat als er een nieuw plan in ontwikkeling wordt gebracht, aan de commissie gevraagd wordt over nieuwe namen na te denken. Daarbij hanteert de commissie de volgende uitgangspun ten: de naam moet duidelijk zijn (goed lees- en schrijfbaar) en niet lijken op al bestaande straatnamen; de naam moet thematisch passen binnen de buurt. Bijvoorbeeld vogel namen, bomennamen, namen van historische figuren - je moet eigenlijk al aan de naam kunnen zien in welk deel van de stad je moet wezen; in het geval van persoonsnamen worden in principe alleen overlede nen benoemd; met uitzondering van leden van het Koninklijk Huis; alleen in zeer uitzonderlijke geval len worden al bestaande straatna men veranderd. Nieuwe naam N57 Momenteel houdt de commissie zich onder andere bezig met de naamge ving van de N57 en de omliggende straten. Het is de gewoonte zoge naamde N-wegen eigen namen te geven. Dus ook de N57 zelf en het aquaduct onder het kanaal moeten nog van een naam worden voorzien. De commissie nodigt u uit hierover mee te denken. Als u een geschikte naam weet voor de N57 en/of het aquaduct dan kunt u deze tot uiterlijk eind januari per post of e-mail sturen naar de Commissie Straatnaam geving, ter attentie van Leo Ton, postbus 6000, 4330 LA, Middel burg, e-mail; l.ton@middelburg.nl. Als de commissie en het college de door u bedachte naam overnemen, wint u daarmee een leuke prijs.

de Faam | 2008 | | pagina 13