vwvw.middelburg.nl Commissievergaderingen januari Nieuwe openingstijden Milieustraat per 1 januari Het woord aan raadslid Mathieu Meijs dé Weekkrant De Faam Baggerwerkzaamheden Kleine toename inwonertal Middelburg Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 12 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. Die staat op voor 21 januari. Op woensdag 9 januari vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Aan de orde komt het initiatiefvoor stel CDA en PvdA inzake 'School: hart in de wijk'. Maandag 14 januari komt de com missie Ruimte bij elkaar. Zij gaat het onder andere hebben over de monu mentale voetgangersbrug en de financiering gemeentelijke bijdrage aan voetgangersbrug naast de Schroebrug. De raadscommissie Algemeen Be stuur, die gepland staat voor 15 janu ari, gaat vanwege het ontbreken van agendapunten niet door. Ook de Informatiemarkt van 24 januari vindt geen doorgang. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep open staat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gele genheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeen te Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De openingstijden van de Miiieustraat aan de Waldam- meweg wijzigen per 1 januari. Ten opzichte van 2007 is er nu meer eenduidigheid in de openstelling in de ochtenduren op de doordeweekse dagen. De openingstijden vanaf 1 januari 2008 zijn: Maandag tot en met vrijdag 10.00 - 12.30 uur en 13.00 - 17.00 uur Zaterdag 09.00- 15.00 uur Voor meer informatie kunt u bellen naar telefoonnummer 65 14 78 of kijk op www.zrd.nl Allereerst wens ik u allen een gezond en gelukkig 2008 toe namens de WD-fractie van de gemeente Middelburg. Onmiddellijk na deze wensen denk ik terug aan de verschrikkelijke kerst nacht in Arnemuiden. Het is niet te beseffen wat de ouders en familie van de vier jonge meisjes, die zijn omgekomen in deze brand, doormaken. Het is goed te weten dat er zo velen in het dorp, Middelburg en daarbuiten intens meeleven. Voor 2008 dient de gemeenteraad een keuze te maken voor de invulling van het gebied "Rondom Arnemui den". De keuze bestaat uit twee reeds uitgewerkte scenario's. Kortheidshalve: het ene scenario biedt recreatie met bevaarbaar water en kwalitatief hoogstaande woonom geving en het andere scenario een landschappelijke met een open ver binding met het Veerse Meer en beperkte woningbouw. Ik raad u aan om de uitgebreide folder "Adviezen uit de polder" over de volledige toe komstvisie aan te vragen. Graag ver neem ik ook uw reactie(s). De gemeenteraad heeft afgelopen maand het sein op groen gezet voor weer in gebruik genomen. Een nieuw onderdak voor het filmhuis komt waarschijnlijk in en met de Zeeuwse Bibliotheek tot stand. Middelburg is weer de culturele hoofdstad van Zeeland. Voor het toekomstige theater is de raad in afwachting van een voorstel van het college. Een voorstel waarin de grootte maar ook de locatie bepaald wordt. De WD gaat voor een hoog ambitieniveau, echter met de aantekening dat een goede financiële positie vereist is. Het is van de zotte dat zondag 23 december de parkeergarages geslo ten waren. Veel automobilisten reden maar rondjes door de stad omdat zij geen parkeerplaats konden vinden. Dit zorgde voor ongewenste ver- keersituaties, ergernissen en is ook niet goed voor het milieu. Dit moet veranderen. Een goede bereikbaarheid van de binnenstad is cruciaal voor onderne mers, publiek en bewoners. Laat ook uw mening horen! Mathieu Meijs mathieu.m@kpnplanet.nl De concertzaal en de stadsschouw burg zijn na verbouwingen onlangs Het stadskantoor en de balies zijn vanaf januari open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefo nisch bereikbaar. Op donderdag zijn de balies voor burgerzakenproducten vanaf 8.30 uur onafgebroken open tot 20.00 uur. De balie voor vergunningen voor bou wen en wonen is op donderdag na 16.30 uur alleen op afspraak open. Betere dienstverlening De gemeente werkt constant aan de verbetering van haar dienstverlening. Vooral tussen 10.00 en 15.30 uur zijn er veel klanten in het stadskan toor. De gemeente wil rekening houden met de dagindeling van haar inwo ners. Daarom gaat de gemeente in 2008 een uurtje langer open. Dat is een uitkomst voor onder andere ouders met schoolgaande kinderen. En door op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur open te gaan, kunnen ook klanten die overdag werken de gemeente bezoeken. het project Sportboulevard. Samen met de gemeente Vlissingen en een commerciële marktpartij zal dit plan worden gerealiseerd. Het is te hopen voor de sportverenigingen, die veel geduld hebben moeten beoefenen, dat de laatste hobbels snel worden weggenomen zodat in 2008 een aan vang kan worden gemaakt met dit project. Enige tijd geleden is het water plan Middelburg vastgesteld door de gemeenteraad. Dit plan is een gezamenlijke visie van water schap Zeeuwse Eilanden en de gemeente op het gebied van wa terbeheer in Middelburg. Beide partijen gaan aan de slag om een stedelijk watersysteem te realise ren dat duurzaam en gezond is. Concreet zullen op basis van het waterplan baggerwerken plaatsvin den en oevers van watergangen aan gepast gaan worden. Het baggeren zelf duurt tot 15 maart 2008. Dauwendaele Vanaf deze week worden met behulp van een hydraulische graafmachine en duwboten diverse watergangen in Dauwendaele uitgebaggerd. Naast het baggeren worden langs meerdere watergangen kind- en natuurvriendelijke oevers aangelegd, wat inhoud dat de waterkant minder stijl wordt. De werkzaamheden vinden plaats in: Buitenruststraat, Dauwendaelselaan, De Overloper/Vrijlandstraat, Dia mant, Dolfijnstraat/ Zwerfruststraat, Kruitmolenlaan, Rozenburglaan/Me anderhofstraat, Saffierplaats, Schroe- weg/Ewisland/Gervinsland/Moer- land, Smaragd. Vlissingse vest Vanaf 28 januari wordt het bagger- werk in de Vlissingse vest uitgevoerd met behulp van een rupskraan op ponton, beunbakken, boot eh een rupskraan voor de overslag. Het baggeren gebeurt binnen de nor male werktijden. De gemeente en het waterschap vragen uw begrip voor mogelijke geluidsoverlast. Voor vragen over baggerwerkzaam heden kunt u tijdens kantooruren bel len op 67 55 91. Voor inlichtingen over kind- en natuur vriendelijke oevers kunt u tijdens kan tooruren bellen op 67 53 08. Het inwonertal van Middelburg is in zag daar tegenover 2420 inwoners 2007 met 9 gestegen naar 47.329. vertrekken. In 2007 werden 491 kinderen gebo ren en overleden 402 inwoners. - Op 1 januari 2008 wonen er 23.041 De gemeente mocht vorig jaar 2340 mannen en 24.288 vrouwen in Mid- nieuwe inwoners begroeten maar delburg.

de Faam | 2008 | | pagina 12