BLAUW GERUITE KIEL MOOI WOMEN AAN HET DOK IN PLAN BESTEVAER NIEUWJAARSTOESPRAAK: CONSTRUCTIEF SAMENWERKEN VLISSINCEN NOG VROEG DONKER... LOOP DER BEVOLKING GEMEENTE NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 9 JANUARI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Vlissingen werkt aan de ontwik keling van het plan Scheldekwar- tier op het voormalige Schelde- terrein. Scheldekwartier wordt de komende jaren in fasen ont wikkeld. Dit jaar komt het eerste deelplan als eerste aan de beurt. Het deelplan ligt rond Het Dok en is getiteld Bestevaêr. Het om vat drie bouwblokken langs Het Dok en rond het uit te graven Dok van Perry met in totaal 112 stadswoningen met tuin en ap partementen en 6 commerciële ruimten. Van Dishoeckhuis Bouwblok A ligt tussen de Hout kade, de Flessenstraat (verlengd gedeelte), de Koudefthoek en het Dok van Perry. Dit blok omvat 20 stadswoningen met tuin en 18 appartementen. In dit blok wordt op de plek van het voormalige Van Dishoeckhuis de gevel en het volume van het gebouw te- ruggebouwd. Er is een parkeer kelder onder het bouwblok. Kleine Kerkstraat Bouwblok B ligt tussen de Hout kade, het Dok van Perry, de Jan Al- lemanstraat, de Kleine Kerkstraat en de Wagenaarstraat. Dit blok omvat 27 woningen en 21 ap partementen. Langs de kaden ko men stadswoningen met tuin en appartementen. Achter de Kleine kerkstraat komt het Hofje Kleine Kerk met eengezinswoningen. In de kelder onder de appartemen ten kan geparkeerd worden. Voormalig postkantoor Bouwblok C ligt aan de Stenen- beer op de plek waar vroeger het postkantoor stond. Het wordt één gebouw met in het midden 5 forse stadswoningen en op de hoeken 19 appartementen. Aangrenzend Artist-impression van het plan Bestevaêr gezien vanaf Het Dok. Llinks blok A met de herbouwde contouren van het Van Dishoeckhuis aan de Houtkade. Rechts blok B, ook aan de Houtkade. In het midden het Dok van Perry met op de achtergrond blok C op de plek van het voormalige postkantoor aan de Stenenbeer. aan de Wilhelminastraat komen er nog 2 forse stadswoningen. Er kan in de kelder van het gebouw geparkeerd worden. De ontwikkelaar van het plan is AM Wonen. Het plan komt in de loop van dit jaar in de verkoop. Dan zal ook alle informatie over de woningen beschikbaar zijn. Verkoopadressen zijn nu nog niet bekend. Beste inwoners van Vlissingen, Alle goeds voor 2008. Wij, het stadsbestuur, Raad en College, wensen u een voorspoedig, ge lukkig, bovenal gezond jaar. Wij wensen u ook een goed, betrouw baar, slagvaardig stadsbestuur. Het is mijn opdracht mij de ko mende twee jaar daar volledig voor in te zetten. Ik proef in de Raad de uitdrukkelijke wens tot constructieve samenwerking, sa men de schouders eronder voor onze stad. Maar het is ook uw opdracht: parafraserend op een beroemde uitspraak: vraag niet wat Vlissin gen voor u kan doen, maar vraag wat u voor Vlissingen kunt doen. Ja, dat is niet weinig. Om te be ginnen trots zijn op onze stad, onze geschiedenis, op wie we zijn. Maar ook kritisch op onszelf zijn, proberen te begrijpen hoe buitenstaanders naar ons kijken. Aldus ontwikkelen we kracht, stadsbestuur en inwoners trek ken samen op. Natuurlijk, de ver schillen blijven, in achtergrond, in opvatting, dat is prima, maar de basis is: voor onze kinderen en kleinkinderen bouwen we aan een stad die er zijn mag. Jeugd en veiligheid Mijn opdracht is die van de man met de oliespuit: daar waar het kraakt en piept de boel weer soe pel laten verlopen. In en buiten Het is nog steeds winter en vroeg donker. Maar echt winteren wil het niet... De wandelaars op de boulevards van Vlissingen malen er niet om. Zij' genieten als zo vaak van een fraaie zons ondergang. Want op de boulevards van Vlissingen is het altijd genieten, zomer èn winter! het stadhuis. Ik wil een steun in de rug zijn voor Raad, College en burgers. Samenwerking bevorde ren, slagkracht ontwikkelen, lef tonen om dingen te benoemen en moeilijke besluiten te nemen. Ik zoem daarbij in op jeugd en veiligheid, de vernielingen in de nieuwjaarsnacht, dat kan ab soluut niet. Ik zoem in op voor Vlissingen belangrijke zaken als het ziekenhuis, de sportboule- vard, de kenniswerf en wat u ver der van belang vindt. Onderzoek leert mij dat u veilig heid en fatsoen de allerbelang rijkste opdrachten voor 2008 vindt. Het is aan ons om beide te laten bloeien in een sfeer van sociaal vertrouwen Daar hoort dus bij dat we enerzijds tolerant en ontspannen opereren, ander zijds duidelijk, eerlijk en hand havend. Festivalstad Vlissingen sluit 2007 heel dub bel af. Enerzijds een jaar waarin de 400e geboortedag van Michiel de Ruyter het hele jaar door werd gevierd, anderzijds een turbulent jaar in 't stadhuis. We denken aan 2007 als het jaar van het bezoek van koningin Beatrix aan Vlissin gen, het bezoek van de nieuwe Commissaris van de Koningin, en de komst van Ton Croné als wethouder. We denken aan 2007 ook als het jaar waarin sommige mensen in onze gemeenschap door ramp spoed in de familie zijn getrof fen. We denken aan 2007 als het jaar van een wederom geslaagd be vrijdingsfestival, een prachtige vlootschouw en straatfestival. Vlissingen was weer een echte festivalstad en we zijn een post zegel rijker geworden. We denken aan 2007 aan ons ei gen soms kleine, soms grote lief en leed. .In 2007 startte het College wijk- gesprekken, kwam het project de Fonteyne uit de steigers en was er een stranddag voor jongeren. Politiek-bestuurlijk was 2007 een annus horribilis voor het Col lege, voor een aantal ambtenaren en tenslotte ook voor burgemees ter Anneke van Dok, die na ja renlange inzet voor de stad haar loopbaan voortijdig beëindigd zag. Geen eilanddenken Positief denken, constructief sa menwerken, een open, eerlijke en ontspannen houding naar elkaar, dat is mijn wens voor 2008. We zijn een kleine, dunbevolkte provincie met 13 gemeenten. Onze Commissaris van de Ko ningin is een warm voorstander van intensieve samenwerking van gemeenten onderling en tussen provincie en gemeenten. Dat komt b.v. tot uitdrukking in 't moeilijke Scheldekwartier- dossier, waar we samenwerken in een realisatie-team. Een goede zaak. Ik steun haar gedachte dat we in deze provincie voor ziekenhui zen, infrastructuur, woningbouw en natuur, alleen écht goed bezig zijn voor onze burgers, als we sa menwerken. Geen eilanddenken, geen haan tjesgedrag. Ruim baan voor cultuur en economie, beide van levensbelang voor een goede toe komst. We weten dat wij in dat ene Zeeland altijd weer worste len en boven komen. Dat is onze kracht! Wim Dijkstra Het inwonertal van Vlissingen daalde vorig jaar. Op 1 januari 2007 was het inwonertal 45.028. Op 1 januari van 2008 was het 44.824. Een daling met 204 per sonen dus. In de gemeente Vlis singen werden in 2007 419 kin deren geboren en overleden er 415 personen. Dit geeft een ge boorteoverschot van 4 personen. In 2007 vestigden zich 2.318 per sonen in de gemeente en vertrok ken er 2.506. Dit geeft een ver- trekoverschot van 188 personen. In de gemeente Vlissingen zijn vorig jaar relatief weinig nieuwe woningen opgeleverd. Vlissingen gaat echter dit jaar flink bouwen zodat naar verwachting het aan tal inwoners over een jaar weer kan stijgen.

de Faam | 2008 | | pagina 11