vwvw.middelburg.nl Het woord aan Jannie Sandee Gemeente haalt kerstbomen op Nieuw riool in Breewijk Emme Faam Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 9 De openingstijden van het stads kantoor veranderen per 1 januari. Het stadskantoor en de balies zijn in het nieuwe jaar open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefonisch bereikbaar. Op donder dag zijn de balies voor burgerzaken producten vanaf 8.30 uur onafgebro ken open tot 20.00 uur. De balie voor vergunningen voor bouwen en wonen is op donderdag na 16.30 uur alleen op afspraak open. Betere dienstverlening De gemeente werkt constant aan de verbetering van haar dienstverlening. Vooral tussen 10.00 en 15.30 uur zijn er veel klanten in het stadskan toor. De gemeente wil rekening hou den met de dagindeling van haar inwoners. Daarom gaat de gemeente in 2008 een uurtje langer open. Dat is een uitkomst voor onder andere ouders met schoolgaande kinderen. En door op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur open te gaan, kunnen ook klanten die overdag werken de gemeente bezoeken. Het kind centraal is een kreet die in het onderwijsveld al langer gebruikt wordt maar die gelukkig nu ook volop in de politieke schijnwerpers staat. In de landelijke politiek heeft zich dat vertaald naar een minister die verant woordelijk is voor jeugd en gezin. Maar ook in de lokale politiek vraagt dit onderwerp onze aandacht. Op voeden is geen vanzelfsprekendheid; het kost tijd en daadkracht. Gelukkig ontwikkelt ongeveer negentig pro cent van de kinderen zich uitstekend maar kinderen en gezinnen waar het niet goed meegaat moeten geholpen worden. Veel van deze kinderen vin den gelukkig de weg naar de kinder telefoon, schoolmaatschappelijk werk enzovoort. Maar voorkomen is beter dan genezen. Daarom willen we ons in Middelburg meer inzetten op het preventief ondersteunen van gezinnen. De verantwoordelijkheid van de ouders voor het opvoeden van hun kinderen staat bij het CDA voorop. Van ouders wordt verwacht dat zij hun kinderen opvoeden tot betrokken en verantwoordelijke burgers. Als gemeente willen wij hen daarbij ondersteunen met laagdrempelige informatie en ondersteuning. Tegenwoordig hebben we het dan over een breed scala van zaken, zoals gezonde voeding, drankmis bruik, internetgebruik en seksualiteit. De nota 'Opgroeien in balans' is hier voor een goede basis en zal in 2008 verder vorm krijgen in een uitwer kingsnotitie. Samen met de Partij van de Arbeid heeft het CDA een initiatiefvoorstel voorbereid met als onderwerp 'School: hart van de wijk'. De gemeente heeft de afgelopen jaren sterk geïnvesteerd in wijkgerichte voorzieningen voor met name oude ren op gebied van wonen, zorg en welzijn. Door hier wijkgerichte schoolvoorzieningen voor kinderen (0-12 jaar) op gebied van onderwijs, zorg en welzijn aan te voegen kan de school het hart van de wijk worden voor kinderen en ouders. Dit stelt eisen aan schoolgebouwen zowel wat betreft de ligging, capaciteit, accommodatie, voor- en buiten schoolse taken en zorgtaken. Met de school als hart van de wijk hopen we ook de segregatie in onderwijs te doorbreken. Grondige wijkanalyses kunnen daarbij een goed beeld ople veren welke initiatieven noodzakelijk zijn om dit per wijk'te realiseren. Na alle toekomstplannen wil ik tot slot stilstaan bij de kinderen die niet meer bij ons zijn en het verdriet wat dit veroorzaakt bij de ouders. Ik denk daarbij aan de ouders van Paulien, Melissa, Michelle en Winnie, vier meisjes die in de kerstnacht door brand om het leven kwamen. Maar ook aan de moeder van Mike en Lisa, die enkele weken geleden haar kin deren verloor. Dat zij de liefde en gemeenschap van de Middelburgers mogen blijven erva ren. Een nieuw jaar ligt voor ons. Een jaar waar weer veel van ons gevraagd zal worden maar als we bereid zijn om dit samen te doen en het wij- en zij denken kunnen doorbreken dan ver trouw ik er op dat we veel kunnen bereiken. Ik wens u allen een gezond en pro ductief 2008. Jannie Sandee - Maljaars CDA raadslid jsandee@hotmail.com In de week van 7 januari start het werk voor het vernieuwen van het vuilwaterriool, de aanleg van een schoonwaterriool en het herstra ten van de A. Lauwereyszstraat. Het werk wordt in fases uitge voerd. De bewoners en belanghebbenden krijgen voor de start van de werk zaamheden in een fase een berichtje van de aannemer. Het werk is midden juli klaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Joost Gabriëlse van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, tele foon 67 53 33. De sportbuurtmedewerkers van 'Middelburg in beweging' beden ken voor iedere schoolvakantie leuke activiteiten voor kinderen. Ook in de kerstvakantie is er weer van alles te doen. Met als klapper het sport- en spel winter- festijn op vrijdag 4 januari in De Kruitmolen. Donderdag 3 januari Van 8.30 tot 10.30 uur is de ijsbaan op de Markt alleen voor kinderen. Je leert de basistechniek van het schaatsen en je kunt meedoen aan spelletjes. Toegang is vier euro, inclusief schaatshuur. Vrijdag 4 januari Van 10.00 tot 16.00 uur is het sport en spel in De Kruitmolen. Met onder andere kooihandbal, taekwondocli- nics, panna-voetbal, rolstoelparcours, sumo-worstelen. Vier banen zijn geo pend om te bowlen. Zaalschoenen zijn verplicht in de sporthal. Kosten zijn euro 2,50. Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl of bel met sportbuurtmedewerker Patrick de Guchteneire 06 464 064 96 of Dennis Winne 06 464 064 97. Op zaterdag 12 januari bent u van harte welkom op de nieuw jaarsbijeenkomst van de ge meente Middelburg. Deze bijeenkomst met aansluitend een receptie is in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Kanaalweg 1. De middag staat in het teken van het milieu. Een van de sprekers is de bekende weerman Erwin Kroll. Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek. Verleden jaar in de biblio theek, het jaar daarvoor in sporthal De Kruitmolen. Iedere keer met een thema verbonden aan de locatie. Dit- jaar is het thema 'Milieu en Klimaatverandering'. Een onderwerp dat prima past bij het werk van het waterschap. Vanaf 14.00 uur zijn er in het waterschapskantoor presenta ties en tentoonstellingen en is er een film te zien. Organisaties op het gebied van milieu geven acte de pre sence. Om 14.30 uur geeft de NOS-weer- man Erwin Kroll een presentatie over klimaatverandering. Dit jaar is er weer en debat met raad sleden in politiek café. Om 16.00 tot 18.00 uur begint de nieuwjaarsre ceptie met een toespraak door bur gemeester Koos Schouwenaar. Kleurplaat Voor Middelburgse kinderen is een kleurplaat te downloaden van middel burg.nl en wze.nl. De plaat is ook verkrijgbaar op het stadskantoor en het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden. Wil je kans maken op een leuke prijs? Lever dan de kleurplaat voor 12 januari in op het stadskantoor of het kantoor van het waterschap. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst kan het ook, maar danwel voor 15.00 uur. Van maandag 7 tot en met vrijdag 11 januari haalt de gemeente tegelijker tijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afval container of vuilniszak -voor. zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aan bieden; de pot en de versiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt, kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg.

de Faam | 2008 | | pagina 9