De Zeeuwse stichting wil mensen zonder haar Donatie Brede school in Souburg noord Informatieavond Endometriose Rijbewijskeuring voor 70-plussers inlv/MWMShiiilDe Faam Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 31 OOST-SOUBURG - Wet houder Tineke Verhage tekende woensdag 19 de cember samen met de Vereniging Perspectief, Openbaar Primair On derwijs Walcheren Ar chipel, Kinderop vang Walcheren en de Openba re Biblio theek Vlissin- gen een inten tieverklaring voor de ont wikkeling van de bre de school Souburg noord. Met de ondertekening van de verklaring komen de partijen overeen dat ze gezamenlijk gaan wer ken aan de totstandko ming van de brede school en dat ze de geza menlijke inhoudelijke vi sie onderschrijven. De visie is onder begeleiding van het bureau Oberon opge steld. De intentieverklaring heeft als doel dat er in en om de school wordt samenge werkt. Hierbinnen zullen verschillende professionals met elkaar werken om de jeugd optimale ontwikke lingskansen te bieden. GOES - De Endometriose Stichting houdt op dinsdag 22 januari van 20.00 tot 22.00 uur een informatieavond over endometriose. Dit ge beurt in samenwerking met het Oosterscheldezieken- huis in de vergaderzaal 57- 60 op de eerste verdieping van het Goese ziekenhuis. Thema is Terugkerende menstruatieldachten met veel pijn of bloedverlies, al eens aan endometriose ge dacht?'. Sprekers zijn erva ringsdeskundige J. Deurloo en gynaecoloog J. van Meir. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Aanmelding is ge wenst: 0113-234889. MIDDELBURG - In de lo catie van Stichting Wel zijn Middelburg aan de Molstraat 13 zijn vanaf 25 januari maandelijks op vrijdag rijbewijskeu ringen voor 70-plussers. Tarief hiervoor is 25 euro. Een medische keuring elders kost 76,60 euro. De keuring wordt uitgevoerd door een BIG-geregistreerde keu ringsarts. 70-plussers moe ten elke vijf jaar gekeurd worden. Ook zijn de keurin gen bedoeld voor personen die jonger zijn dan 70 jaar en die om medische redenen medisch gekeurd moeten worden voor verlenging van him rijbewijs B/E. In alle ge vallen verdient het aanbeve ling om tenminste drie maanden voor het verlopen van de geldigheid van het rij bewijs voor de keuring op te gaan. Voor het eerste halfjaar 2008 zijn de keuringsdata al bekend. Deze zijn: 25 janu ari, 22 februari, 14 maart, 11 april, 16 mei en 13 juni. Aanmelden kan maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.30 uur via: 0118- 627537. Niet de vroegere Mavo! Leven doe je m door karin ocke MIDDELBURG - In de afge lopen twee jaar groeide tij dens het regelmatig overleg tussen de Walcherse scho lengemeenschappen Neha- lennia, de Christelijke Scho lengemeenschap Walche ren en Scheldemond het plan om het niveau van de theoretische leerweg van het vmbo (vmbo-T) te ver hogen en te veranderen. Het mavo-onderwijs wordt vanaf het schooljaar 2008- 2009 ingevoerd. "We gaan niet terug naar het mavo van vroeger," zeggen de heren P. de Kreij, J. Heeres en E. Fagg van de drie Walcherse scholengemeenschappen. Het lesniveau wordt hoger en de huidige vaardigheden zullen toegepast blijven worden. Doel van het mavo is, dat leerlingen na het eindexamen vmbo-T op timaal en drempelloos door kunnen stromen naar 4-havo óf het mbo. De beroeps- en kader- gerichte leerwegen van het vm bo blijven onge wijzigd! Op alle drie de scholen wordt les gegeven door een mavo do cententeam en komt een aparte af deling in de gebou wen. Sommige leermiddelen wor den aangepast en de vak kenpakketten worden afge stemd op de havo-profielen. De instroom van de basisschool naar de mavo brugklas is voor de drie scholen hetzelfde. Het vierjarige mavo-traject wordt per school wel anders ingevuld. Tijdens de voorlichtingen aan de basisscholen en op de open dagen van Nehalennia, CSW en Scheldemond zal hier uitgebreid aandacht voor zijn. Nehalennia- leerlingen Veerle en Leroy zijn na het behalen van hun vmbo-T diploma door gestroomd naar 4 havo. Veerle moest vooral in het begin hard werken om alles bij te houden. Leroy vond het in het begin wat makkelijker, maar erkent dat hij Leerlingen kunnen vanaf het komende schooljaar weer lessen volgen op de mavo. foto: jaap wolter nu toch ook hard moet werken, beek door merian kwakkelaar OOST-SOUBURG - Specia liste in haarextensies Mi reille Vink heeft op 27 no vember de stichting 'Leven doe je met haar' opgericht. De stichting wil goedkopere haarwerken en pruiken le veren aan mensen die hun haar hebben verloren door ziekte. Samen met Cecilia Schulze en Aletta van der Giesen wilt Mi reille deze mensen steun bie den. Mireille: "Om mijn hair- studio Siesoo in Oost-Souburg meer bekendheid te geven gaf ik elke drie maanden een be handeling met hairextensions weg. Hiervoor maakte ik recla me op mijn website. Daar kreeg ik veel reacties op, vooral van mensen met medische proble men die hun haar waren verlo ren door ziekte. Eén van de schrijfsters was Cecilia Schulze. Zij had Mireille een e-mail ge stuurd met de vraag of ze het haar van zo'n behandeling weg kon geven aan een kind met kanker. Van dit haar kon dan een pruik worden gemaakt. "Doordat ik steeds vaker zulke verzoeken kreeg is het idee voor de stichting ontstaan. Ik wilde iets doen voor deze mensen. Pruiken worden tot achthon derd euro vergoed, maar een goede pruik kost wel tweedui zend euro. Veel mensen kun nen dat niet betalen", stelt Mi reille. "Samen met Cecilia en Aletta van der Giesen, oud ver- Mireille Vink van hairstudio Siesoo in Oost-Souburg wil kale mensen aan een mooie pruik helpen. foto: izaakverkeste GOES - In Grand-Café Hotel Jersey in Goes is op 28 december de eerste donatie aan de stichting 'Leven doe je met haar' uitgereikt. Deze donatie is geschonken door de Amadore groep hotels en restaurants. Tevens is Isa bella Broekhuizen per die datum officieel toegetreden tot het bestuur van de stich ting. Ook is op deze datum de officiële oprichting van de patiëntenvereniging. De patiëntenvereniging is be reikbaar via 06-30989421. Vanaf januari zal hairstudio "Siesoo" naast de gebruike lijke haarverlenging ook pruiken gaan leveren. De prijs van een op maat ge maakte pruik met echt men selijk haai- zal circa achthon derd euro bedragen. pleegkundige in het Sophia Kinderziekenhuis, heb ik toen deze stichting opgericht. Een goede pruik hoeft helemaal niet zo duur te zijn. Er wordt veel te veel geld voor gevraagd." Sinds de oprichting is de stichting in onderhandeling met ziektekos tenverzekeraars over een reële re vergoeding van pruiken en haarwerken. De gedoneerde pruiken worden gratis wegge ven. Het hoofdkantoor en pas salon is gevestigd bij kapsalon Elma Christiaanse in Oudelan- de. Het concept is uniek in Ne derland, tot nu toe is er nog geen soortgelijke stichting op gericht. Vanaf januari worden de haarwerken bij cliënten aan geleverd. Dan wordt ook gestart met de patiëntenvereniging. Deze behartigt de belangen van cliënten en beantwoord vragen. Ex-fotomodel Isabella Broek huizen hoorde van de stichting en bood haar medewerking aan. Zij weet als geen ander hoe het voelt om geen haar te heb ben. Het ex-fotomodel verloor haar eigen haar door een ont- kroezingsmiddel. Ze liep hierbij een ernstig beschadigde hoofd huid op die alleen een speciale, zeer kostbare haarprothese ver draagt. Ze heeft nu haar eigen groothandel in haarwerken. en pruiken: Isab Hairworks. Ze is tegen de grote winstmarges die op haarwerken worden ge maakt. In haar boek Geen haar meer! dat vanaf deze maand verkrijgbaar is, beschrijft Isa bella haar ervaringen. Mireille: "Het wordt vaak onderschat hoe belangrijk het is om haar te hebben. Het draagt bij aan de levenskwaliteit. Iemand kan prachtige kleding dragen, maar als het haar ontbreekt of heel dun is, voelt iemand zich toch ongelukkig. Met onze stichting willen wij de kwaliteit van het leven voor mensen met haar- problemen bevorderen." Stichting Leven doe je met haar is bereikbaar via 0118-477195 of 06-43051070 of www.hairstu- dio-siesoo.nl

de Faam | 2008 | | pagina 31