Spoken uit een ver verleden Tekening van de week !S! Gevalletje van eigen schuld? Willen jullie aak met jullie klas (groep vijfj in de De Faam!? Leerlingenraad JEUGD Workshop pointillïsme Stukken in kranten moeten korter en korter. Voor een beetje onder zoeksjournalistiek moetje tegenwoordig eerder in een tijdschrift zijn. Of in een boek, een boek van Martin Sixsmith. In HetLitvinenko dos sier graaft Sixsmith op deskundige wijze in het leven de met poloni um vermoorde Alexander Litvinenko. Op de ziekenhuisfoto, dié de hele wereld over ging en die ook de cover van het boek siert, heeft Lit vinenko bijna iets onschuldigs. Hoewel de moord daarmee niet wordt gelegitimeerd, laat Sixsmith zien dat Litvinenko een compleet le ger van vijanden wist te creëren. Daar naast volgt hij, aan de hand van veel verschillende getuigen, het spoor van het dodelijke gif terug. Hij maakt aan nemelijk uit welke kringen de moor denaars afkomstig waren en hij laat zien dat de moord geenszins op zich zelf staat. Een indrukwekkend monu ment, waaruit blijkt dat er veel meer verschillende lijntjes tussen Londen en Moskou zijn dan je op het eerste gezicht voor mogelijk houdt. Martin Sixsmith, Het Litvinenko dos sier, is verschenen bij the house of books, en kost 17,90 euro. AR TI ÏT SIXSMITH leven en dood van een Ruesisohe spion Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 22 Het epische drama The Kite Runner is gebaseerd op het beroemde boek 'De Vliege raar' van Khaled Hosseini. Daarin draait het om Amir en Hassan die samen op groeien in Kabul. Op een dag komt er op wrede wijze een einde aan hun bijzon dere vriendschap. Amir en zijn vader vluchten naar de Verenigde Staten, waar ze een nieuw bestaan opbou wen, maar Amir slaagt er niet in Hassan te vergeten. De ontdekking van een schokkend familiegeheim voert hem temg naar Af ghanistan, waar Amir wordt geconfronteerd met spoken uit zijn verleden. Zijn voor nemen om de oude schuld jegens Hassan in te lossen sleept hem mee in een hui veringwekkend avontuur. Regisseur Mare Forster, (Stranger than Fiction, Fin ding Neverland en Mon ster's Ball) brengt Khaled Hosseini's bestseller tot le ven met een zeer gevarieer de internationale cast en crew waarin een opmerke lijke groep niet-acteurs uit Afghanistan en Centraal- Azië samenspeelt met een ervaren internationale cast. The Kite Runner is vanaf 10 januari te zien in de bio scoop. FOTO'S: UNIVERSAL INTERNATIONAL PICTURES PARAMOUNT VANTAGE. Stuur dan een e-mailtje naar de redactie van De Faam: red.faam@whk.wegener.nl. En vergeet niet om te vertellen waarom jullie zo gezellig zijn en met welke leuke dingen jullie graag een hele krantenpagina willen gaan vullen. De Theo Thijssen-Paauwenburg school ligt in de Vlissingse woonwijk Paauwenburg. Onze school is één van de tweeëntwintig openbare Archipel scholen op Walcheren. Op deze pagina willen we u iets vertellen over onze school. Onze school bestaat uit vijf tien groepen. Jurjen Swiers is meester in groep 5B en er is ook nog een parallelklas 5A. In de dierentuin Artis zag Wessel een papagaai. Die zag er best al oud uit, dus vroeg hij aan een oppasser hoe oud het dier was. "Hij is al 81 jaar!", zei de oppasser trots. "Oud he?" Toen vroeg Wessel: "Waarom noem je hem dan geen opa gaai?" Geschreven door: Johan Woensdag 12 december konden we kiezen uit kerstworks hops. Heel de bovenbouw deed mee! De kinderen van groep 5-6-7-en 8 zaten allemaal door elkaar. Ik had gekozen voor pointülisme. Dat is een techniek van stippen verven. Als je blauw en geel dicht bij elkaar zette kreeg je een groen effect. Je maakte de stippen met wattenstokjes. Het was leuk om te doen! Geschreven door: Fleur Sinds dit schooljaar hebben we bij ons op school een leerlin genraad. Uit elke klas van de bovenbouw is iemand gekozen. Soms waren er veel kandidaten, zodat je er echt voor moest zorgen datje werd gekozen! Ik zit in de leerlingenraad omdat ik dingen op school wil veranderen. We vergaderen elke maand met zeven kinderen en meester Wim (dat is onze di recteur). Geschreven door: Nander Een van de werk stukken uit groep 5

de Faam | 2008 | | pagina 22