Sanitair sprintphoto.nl 2 GRATIS VERGROTINGEN DONKERSTEEG ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK LAgus Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel HL- Wastafels en kranen Douchebakken Douchewanden Douchecombinaties •Douchekoppen Stoere praat Jumping Indoor Nieuwland DE LEUKSTE F OTO - I D E E E N W I N KE L (15x21 cm) bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken Digitale albums en lijsten Foto's op posterformaat en canvas Foto's op mousepads, t-shirts, wenskaarten en mokken etc. Dired-klaar foto's ook van mobiele telefoon Geheugenkaarten altijd voor de laagste prijs Spaar voor leuke foto-kado's Foto printers voor thuis Pasfoto's met acceptatiegarantie Foto's ook online te bestellen Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) Nu ook spreekuur in Vlissingen en Ziekenhuis Zierikzee Voor telefonische afspraak: 0113-251720 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes - Tel. 0113-251720 Gratis voetentest* Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: E-mail: Een bon per persoon «hi Alles van gerenommeerde merken! Zolang+iej/Qorraadstrekt. BOUW- EN Af BOUWMATERIALEN GOES Nobelweg 2-28b, T: 0113 - 24 95 31 (Gelegen tegenover Gévier) Openingstijden: donderdag en vrijdag 13.00 - 17.00 uur, zaterdag 9.30 -14.30 uur Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 13 Taakstraffen door tara de vriend NIEUW EN SINT JOOSLAND - Het initiatief van De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland om met Jumping Indoor Nieuwland het gat op te vangen wat ontstond na het wegvallen van Indoor Zeeland blijkt een schot in de roos. Het evenement is van 10 tot en met 13 januari. "Ie dereen die erbij betrokken is, reageert enthousiast", vertelt Martin de Kroo. Ook de rui ters melden zich in grote aantallen aan en er beginnen zelfs al rubrieken overvol te raken. Hoogtepunt van het jumping-programrtia zijn de Jackpotfinales voor de basis- sport op vrijdagavond 11 ja nuari, de nationale spring- sport op zaterdag 12 januari met de Grote Prijs nationaal 1.40 meter in het avond programma. En op zondag de ponydag die écht storm loopt door de nationale springcompetitie om de Hartog Lucerne Trophy. De internationaal bekende springruiter Vin cent Voom komt de stijlbe oordeling verzorgen voor de ze ponyrubriek. Net als met Zeeland Outdoor zal ook de entree tijdens Jumping In- door Nieuwland gratis zijn, een van de speerpunten van de organisatie. Naast de springdagen tijdens Jumping Indoor Nieuwland zal ook het programma voor de mensport op zaterdag 5 ja nuari en de Promotie Paard rijden Gehandicapten op 6 januari, in plaats van tijdens Indoor Zeeland in Goes, in Nieuw- en sint Joosland zijn. afsteken van vuuiwerk door cindy buteijn MIDDELBURG - Halt Zee land verwacht rondom de jaarwisseling 150 jongeren aan wie ze een taakstraf mogen uitdelen. Voor het te vroeg afsteken van vuur werk of het teveel daarvan in bezit hebben. "Dat aantal hangt grotendeels van de politie af', vertelt Halt medewerkster Nynke Zijda. "Hoe meer politiemensen op straat, hoe meer jongeren wij binnen krijgen. Maar het weer speelt ook mee. Bij slecht weer heeft niemand zin om naar bui ten te gaan. We houden reke ning met dezelfde aantallen als vorig jaar: 150 jongeren in de laatste drie dagen van het jaar." Aankloppen Het merendeel van de jongeren dat gedwongen bij Halt Zeeland aanklopt, is tussen de twaalf en veertien jaar. "Bovendien is dat heel vaak die vriendelijke jon- De jongeren op de foto zijn modellen, foto: halt zeeland jaar in de kraag gevat worden, krijgen een straf in het verleng de van hun delict. Dat is ofwel het poetsen van een flinke rij brandweerauto's of de straat op om vuurwerkrommel op te rui men. "Het klinkt sommigen leuk in de oren", zegt de Halt medewerkster. "Beetje poetsen. Maar vaak vergissen ze zich. In je vakantie om acht uur 's och tends moeten werken met en kel rusten in pauzes.Het is ge woon aanpoten. De meeste zeggen: 'Het was heel gezellig met zo'n groep, maar ik doe het nooit meer.' En ja, een enkeling vindt het gewoon absoluut kic ken." Justitie Jongeren die ernstigere misdrij ven begaan, gaan rechtstreeks door naar justitie. "Bijvoorbeeld als ze bewust naar dieren of mensen gooien met vuurwerk. Justitie geeft meestal zwaardere straffen. En je krijgt een aante kening. Dat is een soort voorlo per op een strafblad. En daar kom je dan een aantal jaren niet vanaf." Ook als iemand niet wil mee werken, wordt justitie ingescha keld. MIDDELBURG - De Halt medewerkers kijken mee op de werkplek. "Eerst contro leren we of iedereen er is én of ze handtekeningen van de ouders bij zich hebben. We vragen ze aan elkaar te ver tellen waarom ze hier zijn. Soms is dat stoere praat. Maar als iemand vertelt dat zijn maat een vinger kwijt raakte, wordt het stil." Bui ten de vuurwerkperiode krijgt Halt winkeldieven, jaarlijks 600 jongeren. gen van de buren. Ergens is het ook niet eerlijk. Vuurwerk mag verkocht worden vanaf drie da gen voor de jaarwisseling. Maar het mag pas vanaf oudjaar afge stoken worden. Het is natuurlijk heel verleidelijk om er eentje te proberen als het toch al in huis is", zegt ze. Delict De jongens en meisjes die dit IDEEËNWINKEL Middelburg, Markt 29 Goes, Lange Vorststraat 36 Bergen op Zoom, Van der Rijtstraat 1 Roosendaal, Nieuwe Markt 64 Etten-Leur, Hof van den Houte 115/11 7 (WC Etten-Leur) voor meer.informatie over onze aanbiedingen en openingstijden, kijk op www.gevier.nl

de Faam | 2008 | | pagina 13