De Faam MIDDELBURG I VEERE Donderdag 27 december - Pagina 53 Vervolg van pagina 52 - Noord weg (goedgekeurd: 10-05- 1988) - Sprencklaan(goedgekeurd: 24-11 - 1997) voldoen aan het beschermingsvereiste. De bekendmaking van dit besluit is geschied door publicatie in de Nederlandse Staatscourant van 17 december 2007. Vinkenhof 5: plaatsen rvs-afvoerka- naal. Waldammeweg 11maken over kapping t.b.v. coupureschotten. Informatie over deze bouwplannen is qbaar bij de'vakbalie Ruimte, verkrijaba Kanaarwe Op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan dege ne wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de publicatie in de Nederlandse Staatscourant, een be zwaarschrift indienen bij het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen. Een dergelijk bezwaarschrift dient u te adresseren aan het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Cfi/FJZ t.a.v. de Commissie voor de bezwaarschriften, Postbus 606, 2700 ML Zoetermeer. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het bestreden besluit en de gronden van het bezwaar. Het besluit, waarin begrepen de begrenzingskaart en de toelichting lig gen ter inzage in het stadskantoor Middelburg, Kanaalweg 3 en bij de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuur landschap en Monumenten, Broeder plein 41, Zeist. Deze stukken zijn ook telefonisch op te vragen via telefoon 030-69 83 476 of per e-mail: info@ racm.nl. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Blauwedijk 31: plaatsen 2 tuimeiven- sters. Het Zwin 11bouw cultureel cen trum/ moskee. Lange Noordstraat 33: uitvoeren onderhoud. Langeviele 76-80: aanbrengen reclame. Markt 55 en Plein 1940 3: verbou wen winkels en appartementen. Nadorstweg 35: uitbreiden woning. Noordweg 266: uitbreiden woning. Oostgatplein 1Arnemuiden: plaat sen keerwand. Oude Rijksweg 56, Nieuw- en Sint Jooslana: plaatsen garage. Plein 1940 nrs. 16-18: aanpassen voorgevel. President Kennedylaan 34: verande ren garagedeur. Van 't Hoffweg 5: bouw hobby schuur. Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Blauwedijk 31: plaatsen 2 Velux tui- melvensters (17-12). Buitenruststraat 10: plaatsen liftin- stallatie (17-12). Eendrachtsweg 3: sloop woning (boerderij) (17-12). Groenmarkt 13/Onder den Toren 1 voldoet aan brandveiligheidsvoor schriften (14-12). Kruisweg 2: sloop gebouw B (17- 12). Noordweg 470: bouw 4 paarden stallen (17-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 IA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. BOUWVERGUNNING (BESLUIT OP BEZWAAR) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij naar aanleiding van een bezwaarschrift op 11 december 2007 hebben besloten alsnog een gevraagde lichte bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een dakkapel op het achterdakvlak van de woning Torentrans 110 (datum ver zending 19/12). Bij het hierboven genoemd besluit kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstelling van het bestem mingsplan en bouwvergunning is ver leend: C.W. Sturmstraat 9: bouw garage. De vergunning en alle relevante stuk ken ligt gedurende zes weken, van 27 december tot en met 6 februari 2008, elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge, toe lichting gegeven op de voornoemde ii ii ill i i i stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 28 december tot en met 7 februari 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd besluit Komt gedurende laatst genoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van ae indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het be zwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. De volgende rijksmonumentenvergun ningen zijn verleend: Brakstraat 41: vervangen kunststof kozijn met ramen. Latijnse Schoolstraat 10-12: veran deren, verbouwen en vergroten onderwijsgebouw tot woning met kantoor. Seissingel 4: aanbrengen 3 ramen in de achtergevel van de uitbouw. Veerseweg 2, Arnemuiden: restaure ren landbouwschuur en schaapskooi. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, van 27 december tot en met 6 februari 2008, elke werkdag tijdens kantooru ren ter inzage bij ae vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ont werpbesluit een zienswijze heeft inge diend (alsmede degene die redelijker wijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 28 december tot en met 7 febru ari 2008 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Gortstraat 54: verlenen van vergun ning op grond van de Monumenten wet 1988 voor ged. vernieuwen schuiframen, schoorsteen en afwer king tussentopgevel; Rouaansekaai 15: verlenen van ver gunning op grond van de Monumen tenwet 1988 voor herstellen balkein den; Veerseweg 2, Arnemuiden: verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor restaure ren landbouwschuur en schaapskooi. Zuster van Donkstraat 10, Arnemui den: verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van ae Wet op de ruimtelijke ordening voor uitbreiden woning. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening, vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan 'Bree- weg', ten behoeve van het samenvoe gen van de woningen Vlissingse Molenstraat 30 en 32. Bij de planologische beoordeling is gebleken dat het bouwplan in strijd is met de voorschriften, met name artikel 10 'Woondoeleinden', van het hier voor aangehaalde ter plaatse vigeren de bestemmingsplan. Het ontwerpvrijstellingsbesluit ligt met de relevante stukken gedurende zes weken, van 2 januari tot en met 13 februari 2008, ter inzage bij de vak balie Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent het ontwerp- -< besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer 67 52 25. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de Nieuw- straat gesloten verklaard wordt voor vrachtauto's. Dit wordt aangeduid met bord C7 (gesloten voor vrachtauto's) bij de aan sluiting met de Lange Delft. Dit besluit ligt ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Kopieën hiervan zijn aldaar tegen betaling verkrijgbaar. Tegen dit besluit kunnen belangheb benden binnen zes weken na de dag volgende op die van de bekendmaking van dit besluit bij burgemeester en wet houders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar, egenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijl de spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voor zieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeen telijke informatiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. Riet Wellington Het bladerdeeggerecht Filet Wel lington is een eerbetoon aan Arthur Wellesley, Hertog van Wellington, die Napoleon onderuit haalde tij dens de Slag om Waterloo. In 1930 werd het door de fameuze Zwi tserse chef Charles Senn voor het eerst ge creëerd tijdens een kookkunstbeurs in Zürich. In het kort komt het neer dat een ossenhaas en ganzenlever in bladerdeeg verpakt in de oven ge gaard worden. Ganzenlever is erg duur, dus wordt vaak volstaan met kippenlevertjes of -maar beduidend minder lekker- leverpastei. Ingrediënten: 750 gram ossenhaas of rosbief, 300 gram bladerdeeg een sjalot, 250 gram champignons, 50 gram boter, twee cl Madeira, 20 cl verse room, een eetlepel gehakte peterselie, ei geel en zout en peper. Bereidingswijze: Sjalot en champignons fijnhakken en in de boter fruiten tot de wij geko men vloeistof verdampt is. Dan de room en de Madeira toevoegen en opnieuw laten inkoken. Op smaak brengen met zout en peper en de fij ngehakte peterselie er door roeren. Het vlees aan alle kanten goudbruin aanbakken, uit de pan nemen en droog deppen. Het bladerdeeg uitrollen tot een groot vierkant. Een centimeter bre de reep er afsnijden. Het vlees op een derde van het deeg leggen, de le vertjes en het sjalottenmengsel er over verdelen. Randen van het deeg met eigeel bestrijken en dichtvou wen. Randen goed aandrukken. De reep deeg instrijken met eigeel en met de ingestreken kant in de lengte over het deeg leggen. Leg de Filet Wel lington op een ingevet bakblik en bak het in een voorverwarmde oven van 220 graden gedurende een ruim half uurtje. Over uitschakelen en de filet daar nog tien minuten in laten rusten alvorens aan te snijden. Anneke Kaiser

de Faam | 2007 | | pagina 53