BEZORGERS»» Leidster kinderopvang? Supportwerker niveau 4 0118-434535/536 www.arduin.nl Ziekenverzorgende? Supportwerker niveau 4 0118-434535/536 www.arduin.nl ■H D otion m i o pl/t panenm lal KI 'Het ontroerde me toen ik zag hoe intens ze met die peuters bezig waren' dé Weekkrant De Faam Website Inzet Ride for the Roses in Zeeland Wil je van je niveau 3 graag niveau 4 maken? Arduin biedt je een baan en de opleiding tot Wil je van je niveau 3 graag niveau 4 maken? Arduin biedt je een baan en de opleiding tot JPowered by JobTrack.nl De Telegraaf Donderdag 27 december - Pagina 43 Op ontdekkingsreis Leerlingen van Het Goese Lyceum hebben al maatschappelijke stages gelopen. FOTO: FELICE BUONADONNA DOOR HEDWIG SMITS GOES - Leerlingen in het voort gezet onderwijs zijn vanaf 2011 verplicht een maatschappelij ke stage te lopen. Het Goese ly ceum is een van de 500 scholen die de stage drie jaar geleden al voor een aantal klassen invoer de. Leerlingen voldoen aan de ver plichting als zij vrijwilligerswerk doen bij sportverenigingen of werken bij non-profit organisa ties of culturele instellingen. Zij moeten zich 72 uur inzetten voor de maatschappij. Stef, Niek en Jeffrey zitten op het VMBO van het Goese Ly ceum. Vorige week zijn ze met de stage begonnen. Ondanks dat ze het wel aardig vinden, denken ze niet aan om in de toekomst vrijwilligerswerk te doen. "Nee", zegt Jeffrey, "al leen wanneer je ervoor wordt betaald." Alle drie knikken de leerlingen beamend. "Nou", twijfelt Niek dan, "het ligt eraan voor wie je het doet." Ze lopen alledrie stage bij het Ambachtscentrum in Goes. Stef (13) hielp met het op maat za gen van deuren. Hij wil later graag timmerman worden. Niek van 14 heeft een motor ge schuurd, hij wil later in een ga rage gaan werken. "Je leert nu veel meer door de stage dan met de boeken", weet de 14-ja- rige Jeffrey. Hij loopt stage in de Op de website www.samen- levenkunjeleren.nl kunnen jongeren, stagebegeleiders en aanbiedérs voor stage plaatsen hun nieuwtjes kwijt. Zo meldt de site onder andere dat het jongerenpa- nel van de Sociaal Economi sche Raad (SER) vindt dat scholieren minstens twee stages moeten kunnen lo pen en daar geen geld voor mogen krijgen. Die tijd moet gelden als onderwijstijd. Bij elkaar moet 75 tot 100 uur in de stages worden gestoken. De stage moet niet alleen ge richt zijn op het opdoen van werkervaring. Dat mag hoogstens een bijkomstig heid zijn. Het belangrijkste van de stage is volgens de jongeren dat de scholieren leren hoe het is om een bij drage te leveren aan de sa menleving. smederij. Leraar Patrick Tolhoek weet dat de leerlingen door de stage ge motiveerd worden om een be roep te gaan kiezen. De leerlin gen krijgen eerst een voorberei ding van zes weken en daarna moeten ze zelf een stageadres zoeken. "Dat is eigenlijk wel moeilijk, maar onze school heeft een goede naam en een groot netwerk." Niek: "We dachten eerst aan koffie rondbrengen in verzor gingshuis ter Weel maar dat is het gelukkig niet geworden." De leraar is trots op zijn leerlin gen: "Ze hebben alle drie, op vijf december, een kennismaking- gesprek gehad op de werkplek voor de stage. Alle leerlingen hadden die dag vrij, maar ze zijn desondanks naar de afspraak gekomen. Een keer bezocht ik een kinderopvang waar enkele leerlingen van mij stage liepen. Ik wilde weten hoe het ging. Ik keek stiekem om het hoekje en toen zag ik hoe intens die leer lingen van mij bezig waren met die peuters. Ze waren zo gecon centreerd, zo serieus. Het was gewoon ontroerend." Na het gesprek ruimen Niek, Jeffrey en Stef de stoelen waar aan ze gezeten hebben netjes op. "Kijk, zegt hun leraar vol daan. "Dat leren ze nou van zo'n stage" Leerlingen voldoen aan de verplichting als zij zich 72 uur inzetten voor de maat schappij. Dit kan als vrijwilliger bij sportverenigingen, bij non profit organisaties of cultu rele instellingen. GOES - Het wielerevene- ment Ride for the Roses wordt op 31 augustus 2008 in Zeeland verreden. Vanuit de Zeelandhallen in Goes zul len rond de twaalfduizend fietsers vertrekken voor hun Ride for Roses. Er zijn drie af standen, 25, 50 en 100 kilo meter. Doel is om geld op te halen voor de kankerbestrij ding. Het initiatief voor deze tocht, voor het eerst verre den in Austin USA, is van ze venvoudig Tour-winnaar Lance Armstrong. In Neder land wordt Ride for the Ro ses vanaf 1998 georgani seerd, in Goes gaat de elfde editie van start. De tiende, vorig jaar in Groningen, haalde een record opbrengst van 776.897 euro. Bij de pre sentatie van de route vorige week liet burgemeester Van der Zaag weten: "Wij probe ren dit bedrag minmaal te evenaren. Wij hebben nu al een redelijk bedrag binnen en als deze lijn zich doorzet dan komen wij zeker hoger uit dan Groningen." De te rijden routes zijn ondermeer samengesteld door ex-cou- reur Cees Bal, vice voorzitter van het lokale comité, die benadrukte dat in eerste in stantie voor veilige routes gekozen is. De routes van 25 en 50 kilometer gaan door Zuid-Beveland, de 100 kilo meter via Schouwen-Duive- land. Het langgerekte deel- 4 nemersveld, denk aan tien kilometer fietsers, berijdt voornamelijk de hoofdwe gen. Dat betekent dat A256, Zeelandbrug, N59 en N57, en de weg over de kering tij dens de passage van Ride for the Roses afgesloten zijn. Voor opgave van uw advertentie of informatie, bel: (0113) 27 40 00 Distrt) KWALITEIT IN MEDIA DISTRIBUTIE DistriQ is een landelijk opererende distributie-organisatie voor gedrukte media. DistriQ verspreidt onder andere Dagblad de Limburger, Noord-Hollands Dagblad, Limburgs Dagblad, Haarlems Dagblad, IJmuider Courant, De Gooi- en Eemlander, Leidsch Dagblad, De Telegraaf, diverse huis-aan-huisbladen en reclamedrukwerk. Wij zoeken in MIDDELBURG Voor de verspreiding van Als bezorger verdien je goed en hou je veel vrije tijd over. Naast je vergoeding, ontvang je tijdens bezorging ook een gratis krant, doe je mee aan speciale acties en ontvang je leuke attenties. Leeftijd vanaf 15 jaar Bezorging op maandag tot en met zaterdag in de ochtenduren voor 07.00 uur Voor informatie en/of aanmelding: bel gratis 0800-347 87 47 of kijk op www.distriq.nl Goed geld verdienen en toch veelvrije tijd overhouden

de Faam | 2007 | | pagina 43