Walcheren Koeien knutselen bij La Vaca Vertrouwen bedrijfsleven Actief bij Shiran Sport Uit het Zakenhart van... Gezellig naar Chez La Gare Hansvers, kwaliteit service dé Weekkrant De Faam Spammen wordt nu echt verboden Opening complex Westerhoutstede Gratis parkeren in Middelburg Vertrouwen ondanks lichte atvlakking Donderdag 27 december - Pagina 37 MIDDELBURG - Het kabi net is van plan het versturen van ongevraagde reclame boodschappen via de e- mail (spam) aan bedrijven te verbieden. Sinds mei 2004 is het al verboden om spam mails te versturen aan particulieren. Wie spam krijgt, die uit Nederland is verzonden, kan daarover bij de Onafhankelijke Post en Telecom Autoriteit (OPTA) een klacht indienen. Bedrij ven mogen tot nu toe wel gespamd worden. Vanaf 1 januari 2008 verandert dat. Klachten kunnen ingediend worden bij www.spam- klacht.nl. VLISSINGEN - Het complex Westerhoutstede in Vlissin- gen is afgelopen donderdag (20 december) spectaculair geopend. Op de plaats van de voormalige brandweer kazerne in de Van Dis- hoeckstraat is een pand met 33 appartementen ge- 4 bouwd. De woningen wor den, met uitzondering van één, allemaal onder de huursubsidiegrens ver huurd. L'Escaut Woonservi- ce uit Vlissingen is de ver huurder. Marsaki uit Goes en Brandweer Huisvestings Consortium uit Hoofddorp hebben het project samen ontwikkeld. De apparte menten zijn geschikt voor senioren, hebben brede deuren en zijn rolstoeltoe- gankelijk. MIDDELBURG - Parkeren op straat en in parkeergara ges in Middelburg is van 27 december tot 4 januari 2008 gratis. De gemeente wil hiermee klachten en onvre de van voorgaande jaren voorkomen. Twee jaar gele den moesten parkeerders tijdens de feestdagen nog betalen voor een parkeer plaats, maar ontstond door vuurwerk schade aan par- keerautomaten. Vorig jaar zorgde een technische sto ring voor veel klachten. Beursvloer Ze nd door merian kwakkelaar MIDDELBURG - In het ou de stadhuis in Middelburg is woensdag 19 maart de eerste Beursvloer Zeeland. Het bedrijfsleven ontmoet hier maatschappelijke- en vrijwilligersorganisaties die ondersteuning vragen bij projecten die de samenle ving ten goede komen. Projectleider Resy van Loon van De Beursvloer. foto: izaak verkeste land als aanbieder meedoen. Re sy: "Voor vrijwilligersorganisa ties is het vaak een grote drempel om bedrijven te benaderen met de vraag of zij steun willen bie den. De Beursvloer Zeeland ver laagt deze drempel tot een mini mum. Vrijwilligersorganisaties kunnen hier aangeven voor wel ke project ze steun nodig heb ben en waarom het voor een be drijf zo waardevol is om hieraan mee te werken." Tijdens de beursvloer zijn er diverse thema- hoeken opgesteld. Hier kunnen vrijwilligersorganisaties advies vragen aan de bedrijven op bij voorbeeld public relations, mar keting en communicatie, finan cieel, juridisch, administratief of technisch gebied. Resy: "Het meedoen aan vrijwilligerswerk levert voor zowel het bedrijfsle ven als vrijwilligersorganisaties een win-winsituatie op. Het kan goed zijn voor de teambuilding. Tevens kan vrijwilligerswerk de competenties van de werkne mer vergroten. Zo kan een werk nemer zijn sociale vaardighe den, creativiteit of flexibiliteit verder ontwikkelen." Meer informatie: www.beursvloerzeeland.nl. José en Davy de Gast van Chez la Gare. BO 2007: De omzet neemt fors toe, zowel nominaal (in euro's, met 5,1%) als reëel (in volume, met 3,0%). De reële groei in 2007 is evenwel iets bescheide ner dan in 2006 (+3,7%). De ex port in euro's nam in 2007 toe met 5,3%. Gecorrigeerd voor de prijsontwikkeling was er sprake van een groei van 3,2%. De exportgroei is hiermee 2,5% punt lager dan in 2006. De werkgelegenheid neemt verder toe. De toename is bo vendien sterker dan in 2006: toen bedroeg de toename 2,2%, in 2007 groeit de werkge legenheid met 3,3%. De groei is sterker bij het MKB dan bij het grootbedrijf. Anneke Louws-Houmes uit Middelburg won de naaimachine. wonnen door Mariska Zagers. Zij maakte een gothic koe van breiwol. De derde prijs ging naar Hanna Meulmeester uit Arnemuiden voor haar koeien- kop van papier. Richard Pluijgers. foto: leon janssens VLISSINGEN - Richard Pluijgers uit Vlissingen nam twee jaar geleden Sport school Jan Knobel over en is sinds oktober actief met Shiran Sport. De school biedt weerbaarheid trainin gen en zelfverdedigingscur sussen op diverse locaties in Vlissingen. Pluijmers heeft voor weerbaarheid voor kinderen een pro gramma ontwikkeld dat hij presenteert op basisscho len. Richard geeft ook zelf verdediging aan vrouwen en 50-plussers. Met zijn team geeft hij karate voor de jeugd vanaf 7 jaar en ka- rate-jitsie. Informatie www.shiransport.nl en 0118-217605 Projectleider Resy van Loon: "De Beursvloer Zeeland is een con cept om maatschappelijk be trokken ondernemen te bevor deren. Het is een nieuw netwerk evenement voor het bedrijfsle ven en vrijwilligersorganisaties. Maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven kunnen hier contacten leggen in een infor mele sfeer." De Beursvloer is al op meerdere plaatsen in Neder land gestart, onder meer in Rot terdam, Amsterdam en Tilburg. Resy: "Vanuit de politiek wordt gevraagd om als bedrijf maat schappelijk betrokken te zijn. Het is een hot item. Wij wilden bedrijven de mogelijkheid bie den om gemakkelijk contacten te leggen met vrijwilligersorgani saties." Zij vragen voor projecten steun in de vorm van mens kracht, inzet van expertise, ma teriaal, faciliteiten, advies, creati viteit en toegang tot netwerken. Het gaat hierbij niet om financië le steun. Bedrijven kijken waar zij vanuit hun bedrijf met mede werkers kunnen bijdragen aan de realisatie van projecten. Ze kunnen aan de Beursvloer Zee- MIDDELBURG - Brasserie Chez la Gare, Stationsstraat 24 in Middelburg, is in sep tember geopend. Het restau rant is van José de Gast en haar zoon Davy die voor heen café Kanaalzicht ex ploiteerden. "Wij maken zo veel mogelijk gebruik van dagverse streekproducten en volgen daarmee de seizoe nen. Van onze menukaart biedt chef-kok Jeroen van der Hofstede specialiteiten in vlees, vis, kindermenu en vegetarisch." Chez la Gare heeft 38 plaatsen en is rol- stoelvriendelijk. Voor specia le gelegenheden, bruiloften en partijen kan gereserveerd worden. Maandag gesloten, telefoon: 0118-674295 MIDDELBURG - Het Neder landse bedrijfsleven heeft on verminderd vertrouwen in de toekomst en ziet 2008 met ge temperd optimisme tegemoet. Het verwachtingsnivéau is iets gedaald ten opzichte van vorig jaar maar blijft uitermate posi tief. De omzet en exportverwach ting voor 2008 zijn licht ge daald. Daar staat tegenover dat de ondernemers verwachten dat de werkgelegenheid in 2008 sterker zal stijgen dan in 2007. In 2007 heeft het Neder landse bedrijfsleven zich uit stekend ontwikkeld. De totale omzet .nam toe ten opzichte van 2006, reëel met drie pro cent. Deze toename is wel iets kleiner dan in 2006 (3,7%). Dit komt mede door de export waarvan de groei minder sterk doorzet dan in 2006 (van 5,7% naar 3,2%). Ook de werkgele genheid is vorig jaar aanzien lijk gegroeid. Tot slot zijn de bedrijfsresultaten van de Ne derlandse ondernemers ver der toegenomen: 89% van de bedrijven is winstgevend. Be langrijkste conclusies van ER- Hans Welleman in groente- en fruitwinkel Hansvers. VLISSINGEN - Hansvers aan de Van Hogendorpweg in Vlissingen is dé complete groente- en fruitwinkel. Ook zijn er een aantal pan klare gerechten te koop zo als stamppot, aardappelen en ambachtelijk bereide soep. Hans Welleman werkt sa men met Susanne in Hans vers: "Alles is vers, vol kwa liteit en vitamines. Het kwaliteitsniveau is altijd hoog geweest en dat blijft zo. Wekelijks zijn er aanbie dingen, we laten zien dat de groenteboer prima mee kan in prijs. Gesneden groenten en salades zijn onze speerpunten." Specia le bestellingen kunnen ver zorgd worden. Telefoon 0118-472186 MIDDELBURG - De afgelopen maanden heeft La Vaca Kreatief in Middelburg een wedstrijd ge houden met het thema Koe. De winkelnaam La Vaca betekent de koe. Deelnemers moesten een werkstuk maken met dit thema. Ruim honderd inzen dingen kwamen bij La Vaca bin nen. Er is inmiddels een Elna kindemaaimachine naar de Bo- azschool in Meliskerke, de Bij- enburch in Middelburg en de buitenschoolseopvang Pardoes in Middelburg gegaan. De hoofdprijs, een Elna computer naaimachine ter waarde van 699 euro ging naar Anneke Louws. Zij maakte de gevel van de winkel na met allerhande materialen. De tweede prijs (75 euro Phildar breiwol) werd ge-

de Faam | 2007 | | pagina 37