Voorwoord Stel je vraag via internet 'MWW beantwoordt vragen van jongeren via website' Woonzorgcomplex De Kreek in Westkapelle officieel geopend De ergotherapeut, voor een advies op maat. C=~~P Beste lezer, Het einde van 2007 nadert. Een goed moment om even terug te kijken. Het was name lijk een turbulent jaar en dat geldt niet alleen voor Zorgstroom. Het begon natuurlijk met de invoering van de WMO, waarin de huis houdelijke zorg werd onderge bracht. Samen met de Zeeuwse gemeentes is voort durend naar oplossingen gezocht voor de ontstane pro blemen. Er is bij alle partijen een sterke wil om tot definitie ve oplossingen te komen. Het 'Zeeuws model' lijkt de storm te kunnen doorstaan; 'luctor et emergo!'. Onder het motto 'Goed Zeeuws, goed rond', kij ken we ook terug op het eerste jaar van onze nieuwe keuken. Aanvankelijk waren er proble men met de invullijsten en de bezorging. Dat is nu allemaal opgelost. Het eten is uitstekend en we krijgen dan ook veel positieve reacties. In 2007 was toerisme en zorg één van de speerpunten van de Provincie Zeeland. Zorgstroom gaf hier afgelopen jaar een sterke impuls aan. Dit deden we door toeristen die zorg of hulpmiddelen nodig hadden van dienst te zijn. Door de positieve ervaring hebben meerdere zorgbehoevende toe risten gezegd volgend jaar minstens één keer terug te komen. Er is natuurlijk veel meer gebeurd. Soms leuk, soms min der leuk. Zowel op het gebied van zorg als ten aanzien van medewerkers. We bedanken al onze klanten voor het in Zorgstroom gestelde vertrou wen. We bedanken ook al onze medewerkers en vrijwilligers voor hun inzet, hun grote betrokkenheid en hun doorzet tingsvermogen. Op naar 2008! Peter de Boevere Walcherse jongeren tussen de 12 en 25 jaar kunnen vanaf juni vorig jaar, via www.internethidpverlening.nl hun vragen online stellen en beantwoord krijgen. Annelise Bachet die samen met twee collega's deze online dienst van Maatschappelijk Werk Walcheren 'bemant', geeft uit leg. "Natuurlijk kunnen jongeren altijd terecht op de spreekuren van het algemeen maatschap pelijk werk en bij het school- maatschappelijk werk dat op de meeste Walcherse scholen aanwezig is. Het is niet zo dat deze dienst dat vervangt, het is een verbreding van onze dienstverlening. Met deze onli- ne-hulp willen we de drempel naar Maatschappelijk Werk Walcheren verder verlagen. Voor de jonge generatie, die met internet is opgegroeid, is het heel normaal om online te communiceren. Daar spelen we met internethulpverlening dan ook op in. Het is een veilige plek waar jongeren hun ver haal kwijt kunnen of hun situa tie aan ons voor kunnen leg gen. Door het aanmaken van een account, krijgen ze een eigen mailbox waarmee ze vra gen kunnen versturen en van ons een antwoord ontvangen. Omdat internethulpverlening volledig anoniem is, is de priva cy groter dan bij een persoon lijk gesprek. Het kan dan mak kelijker zijn om een bepaald onderwerp te bespreken en vragen te stellen." Meer informatie over deze onli ne dienst van Maatschappelijk Werk Walcheren vind je uiteraard op www.internethulpverlening.nl. Toch liever bellen of langsko men? Algemeen Maatschappelijk Werk Br eestraat 15, Middelburg T 0118-684000 Lelienlaan 1, Vlissingén T 0118-448844 Schoolmaa tschappelijk Werk op de school zelf of via de T kantoren van MWW Wethouder Bostelaar opende op donderdag 29 november woonzorgcomplex De Kreek in Westkapelle. Hij deed dit door, in het bijzijn van bewo ners en andere genodigden, een kleurrijke bannier neer te laten De Kreek ligt aan, hoe kant het ook anders, de Kreek in Westkapelle. Het woonzorg complex biedt een mooi uit zicht over het water en is omgeven door de Zeeuwse natuur. Het complex bestaat uit twee gebouwen met 34 appartementen, waarvan 10 koopappartemen ten. Zorgstroom biedt er vanuit een zorgsteunpunt Thuiszorg aan de bewoners van de appartementen en de inwoners van Westkapelle en omstreken. In de andere ruim tes van Zorgstroom kunnen senioren uit de gehele omge ving eens per maand aan schuiven voor een gezamen lijke maaltijd en is er elke week dagverzorging. Daarnaast huist er twee keer per maand een consultatiebu reau voor kinderen van nul tot vier jaar van Jeugd gezondheidszorg van Zorg stroom. Wanneer u door een ziekte of han dicap niet meer in staat bent om bepaalde activiteiten als bijvoor beeld wassen, aankleden, het huishouden of hobby's uit te voe ren, biedt een bezoek aan één van onze ergotherapeuten wellicht uit komst. De ergotherapeut kijkt samen met u naar welke mogelijk heden er zijn om handelingen, waar u moeite mee heeft, zelfstan dig of met minder klachten uit te voeren. U vindt de ergotherapeuten in het Thuiszorgcentrum Zeeland. Naast de bovenstaande adviezen kunt u ook bij hen terecht voor bijvoor beeld advies op het gebied van zit ten. Zo kuhnen zij u laten zien wat voor u een adequate zithou- ding op uw werkplek of thuissitua tie is. Om advies op maat te kun nen geven, wordt er eerst een nauwkeurige analyse van de klachten gemaakt. Soms kan namelijk een kleine aanpassing in de houding al vol doende zijn terwijl er in andere gevallen hulpmiddelen als een speciaal zit- of rugkussen aan te pas moet komen. Voor een vrijblijvend advies kunt u bellen met (0118) 41 04 01, maar u kunt ook altijd even binnenstap pen bij het Thuiszorgcentrum Zeeland aan de Badhuisstraat 104 te Vlissingén. De winkel is geo pend op werkdagen tussen 8.30 en 17.30 uur. Zorgstroom X-tra brochure 2008 Ook in 2008 biedt Zorgstroom u weer veel voordeel met de Zorgstroom X-tra pas. De nieuwe brochure staat weer vol met leuke aanbiedingen voor het hele gezin, ledereen die al Lid was in 2007 krijgt de nieuwe brochure automatisch toegestuurd. Was u het afgelopen jaar geen lid dan kunt.u de folder vanaf januari 2008 bestellen via (0118) 68 40 00 of www.zorgstroom.nl. Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorg- en Verpleeg- centra; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatiebureau en het Thuiszorgcentrum Zeeland voor de uitleen, verkoop en ver huur van artikelen voor verpleging, verzorging, comfort en gemak thuis. Breestraat 15 Postbus 323, 4330 AH Middelburg telefoon: 0118-684000 fax: 0118-684204 internet: www.zorgstroom.nl e-mailinfo@zorgstroomn 1

de Faam | 2007 | | pagina 33