€40,- - €100,- LEERMODE FOTOCURSUS Eindejaars opruiming KASSAKORTING TAMARA Wat kost vandalisme de Vlissingse inwoners? iïffliiiuffii De Faam Extra Nu definitief ontharen met IPL flitslicht. Super in prijs verlaagd. Begin nu en ga volgend jaar zorgeloos de zomer door. Nieuwjaarsconcert Champagne Charlie Lopen en oliebollen eten op oudjaar 2008 wordt ingeluid met snorkeltocht Jongeren kunnen 3 minuten op de radio Interesse 5PECTACU LAIRÉ^ARENDE Besfellen? Restaurant Het Station Catering La Gare Heerlijke Oud Nieuw schotels Donderdag 27 december - Pagina 2 Bellamypark 54 4381 CK Vlissingen tel. +31 (0) 118-413 919 Op zaterdag 26 januari 2008 start er een nieu we fotocursus voor gevorderden in Goes. De cursus omvat 10 zaterdagmiddagen waarbij er ook regelmatig op locatie gefotografeerd gaat worden. De cursus is uitermate geschikt voor een ieder die zijn fotografie technisch, maar ook inhoudelijk nog verder wil verbeteren. Zaterdag 26 januari 2008: aanvang cursus voor gevorderden in Goes. Zaterdag 1 maart 2008: aanvang cursus Adobe Photoshop beeldbewerking. Zaterdag 6 september 2008: aanvang cursus fotografie voor beginners in Goes. 31 mei t/m 8 juni 2008: fotoreis Bretagne 12 t/m 21 september 2008: fotoreis Shanghai 10 t/m 19 april 2009: fotoreis Japan Voor uitgebreide informatie kunt u contact opnemen met: Ludwig van Hooren Vakfotografie tel. 0164-249 678 of 06-21 856 964 Industrie-, architectuur-, reis- en reclamefotografie e-mail: info@ludwigvanhooren.nl internet: http://www.ludwigvanhooren.nl toi^ae verzorging Oksels €35,- Bikinilijn 50,- Benen 150,- Bovenlip en kin 30,- MIDDELBURG - De Zeeuwse bluesformatie Champagne Charlie houdt woensdag 2 januari in Braai-Tapperij De Mug in Middelburg een nieuw jaarsconcert. Het begint om 21.30 uur. De band bestaat uit zes geroutineerde muzi kanten Sjef Hermans (zang); Theo de Koning (zang gitaren); Geert de Heer (mandoline, lapsteel, gitaar); Peter Bout (contra bas); Peter Lenselink (drums/percussie, was bord, zang) en Gait Klein Kromhof (mondharmoni ca). Zij brengen een bruis ende mix van Amerikaanse muziekstijlen en eigen nummers. WESTKAPELLE - Op de laat ste dag van 2007 is er een wandeltocht van Vlissingen naar de tank in Westkapelle. De wandeling telt 22 kilome ter. De start is bij eetcafé De Ho ge Duinen in Vlissingen en wordt besloten met oliebol len. Om 10.45 uur begint het inschrijven aan de Zwanen- burgweg 1. Voorinschrijven via aeromad@zeelandnet.nl. Leden Dynamica betalen 1,50 euro, niet leden het dubbele. VLISSINGEN - Ook 2008 wordt weer als vanouds in geluid met een snorkeltocht. Voor de dertigste keer houdt het Duikteam Zeeland op 1 januari een snorkeltocht. Een goed sluitend duik- of surfpak en een paar vinnen is voldoende. Er is een par cours van achthonderd me ter. Deelnemers wordt ge vraagd om zoveel mogelijk verkleed te komen. Daar mee zijn prijzen te winnen. Het aanmelden begint om 12.15 uur in de kleedaccom modatie onder Boulevard E-ver-tsen te Vlissingen. Om 14.00 uur kan iedereen het water in. Terug op het strand staat de Glühwein klaar. Rond 15.00 uur is de prijsuitreiking in Hotel Arion. VLISSINGEN - De redactie van de website www.vliss- ingen.nl/jong, de jongeren- website van de gemeente Vlissingen, houdt op don derdag 24 januari 2008 een rondleiding door de stu dio's van Cool FM en TV Walcheren in Middelburg. Tien kinderen, van zeven tot en met veertien jaar, krijgen de kans om als echte DJ op te treden tijdens een radio uitzending van Cool FM. De rondleiding is van 15.45 tot 17.15. Jongeren kunnen zich om de website hiervoor in schrijven. De tien meest bij zondere inzendingen krij gen drie minuten radio zendtijd. Onderzoek in de Vlissingse beerputten DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - Het is woens dagmiddag en 37 Vlissin- gers zijn ondanks de vries kou naar het Scheldeterrein gekomen. Voor het gesloten hek wachten ze geduldig op beleidsarcheoloog Bernard Meijlink. Even na drie uur krijgen ze uitleg over de op gravingen en bekijken met eigen ogen de skeletten en beerputten. Omdat op de plek waar ooit de fabrieken van De Schelde heb ben gestaan nieuwe woningen komen, is er op een gedeelte van het terrein archeologisch onder zoek. Tien weken lang is er een zoektocht. Vooral menselijke resten hebben de aandacht. Een witte tent doet denken aan de werkplek van de technische recherche die een moordzaak onderzoekt. De werkelijkheid is anders. Overal liggen delen van skeletten. De meeste netjes ge nummerd. Als de wandeling naar de opgravingen begint waarschuwt de archeoloog: "Pas op voor schedels en dergelijke!" Volgens hem is het onderzoek belangrijk voor Vlissingen. "Het geeft aanvullingen op het beeld hoe de Vlissingers leefden door de eeuwen heen. De kennis zet ten wij af tegen de dingen die wij weten van eerdere opgravingen in de binnenstad", zegt Meijlink. Later verschijnen de vondsten in boekvorm. De archeologen hebben inmiddels naast de ske letten op een eeuwenoud kerk hof ook een bijzondere vondst gedaan. "In het oude Engelse kerkje zijn graftombes met li chamen. Wij wisten dat niet," vertelt de archeoloog. Verder is er een voormalig Vlissings straatje bloot gelegd, compleet VLISSINGEN - "Ik bezoek de opgravingen puur uit nieuwsgierigheid. Straks is alles bebouwd en kan ik niets meer zien", vertelt Vlis- singer H. Naerebout. "Het heeft mijn interesse. Ook bij de bouw van De Fonteyne ben ik gaan kijken. Het is bij zonder wat ze allemaal op graven." P.C. van Velzen zou graag eens een oude kaart van Vlissingen bekijken. Zo als het er toen heeft uitge zien. "Maar zo'n rondleiding is interessant. Ik ging eigen lijk mijn hond uitlaten en ben hier terechtgekomen." Iets later sluipt zijn viervoe ter kwispelend naar de af gravingen. "Niet doen, str aks neemt hij de botjes mee", roept Meijlink. met beer- en waterputten. "Het klinkt onsmakelijk, maar wat wij vinden in de beerputten zegt iets over hoe de mensen vroeger hebben geleefd. Van de afvalres- ten maken wij grondmonsters en die gaan voor onderzoek naar het laboratorium. Uitein delijk kunnen wij zien wat er bij de Vlissingers op tafel heeft ge staan", vertelt hij. "Het Schelde terrein gaat ons vertellen hoe de gewone mensen woonden", zegt Meijlink. Zonder gevaar zijn de nieuwsgierige acties van de archeologen niet. Verspreid over het terrein liggen blindgangers die nog niet tot ontploffing zijn gekomen. Meijlink: "Die zijn in kaart gebracht en wij komen niet in de buurt. De archeologen lopen op met de explosievenon- derzoekers. Tot nu toe is er niets gevonden." Hij denkt dat ze aan 10 weken onderzoek genoeg hebben. VU5SINGEN Stationsplein 5 Vlissingen U kunt uw bestelling afhalen op maandag 31 dec. van 11.00 tot 17.00 uur en dinsdag 1 januari van 12.00 tot 17.00 uur. Wij leveren alleen tegen contante (of pin-) betaling. Wij kunnen vanwege de enorme belangstelling niet aan huis bezorgen. Schotel 2 Schotel 1 VLISSINGEN Eind deze maand wordt het oude jaar feestelijk uitgeluid en het nieuwe jaar luiduchtig be groet. Dat gaat gepaard met vuurwerk en helaas ook van dalisme. Het kost de ge meente elk jaar veel geld om deze schade te herstellen. Het gaat om de kosten van beschadiging of vernieling van straatmeubilair en van wegverharding door vuur werk of brandstapels. Tijdens de jaarwisseling 2006/ 2007 is voor 42.000 euro vernield. Het gemeentebe stuur betaalt de kosten van deze vernielingen en bescha digingen, maar ook van an dere vormen van vandalisme in het jaar. Maar uiteindelijk draaien de inwoners van Vlis singen voor deze kosten op. Het gevolg hiervan is dat voor andere, belangrijke za ken geen geld overblijft. Vlis singen is het zat. In de ge meente wordt per kwartaal voor meer dan 10.000 euro vernield aan gemeentelijke eigendommen. Voortaan pu bliceert de gemeente per kwartaal een overzicht van de vernielingen mèt de kos ten. De gemeente verwacht dat zo de oplettendheid en betrokkenheid van de bur gers toeneemt. Meldingen: 0900-8844.

de Faam | 2007 | | pagina 2