Voor bijzondere en exclusieve wijnen DETEC - DE LANDELIJKE BEVEILIGER IN UW REGIO De eerste de beste Ook voor (schuifdeur) kasten op maat Hubo de Bezige Hand Walstraat 36, Vlissingen, tel. 0118-47 06 02 Zeeland Beveiliging B.V. BORG Beveiligingsbedrijf Transportweg 4, 4387 PE Vlissingen Telefoon 0118-651750, Telefax 0118-651765 E-mail: deteczld@xs4all.nl - www.detec.nl Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 0118 46 i 241 woensdag gesloten VLISSINGEN - Vitanova aan de Walstraat in Vlissingen is een speciaalzaak op het gebied van wijnen en delicatessen. Voortreffelijke wijnen uit Frankrijk, Spanje, Italiï, Chili, Zuid- Afrika liggen in de overzichtelijke wijnrekken die tevens een passend decor vormen. Van een verrukkelijke Bourgogne tot port en dessertwijnen.Het zijn niet alleen de wijnen die voor de sfeer zorgen maar zeer zeker ook het authentieke balken- plafond draagt daaraan bij. Met het oog op de aankomende jaarwisseling heeft eigenaresse Elly Hullegie champagne, mousserende wijn, champagnekoelers en champagnegla zen om een toast op het nieuwe jaar uit te brengen. Bijzonder is de klimaatkast in het midden van de winkel, waarin gekoelde champagne en witte wijn liggen. Vitanova is gespecialiseerd in de verkoop van de betere wijnen, van kleine domeinen, in combinatie met overheerlijke bor relhapjes zoals olijven, zoutjes, alles in de mediter rane sfeer. Daarnaast een ruim aanbod in gewone, smakelijk drinkende wijn. Elly heeft wijn als hobby. En na jaren bedrijfsleidster in een slijterij te zijn geweest, heeft zij haar opgeda ne kennis en ervaring aangewend om Vitanova te openen. Het aantrekkelijke van wijn is volgens Elly dat elke keer wanneer je een slok neemt je wat anders proeft. "Het blijft spannend. Een mooie wijn heeft een goede afdronk, de gewone wijnen zijn wat vlakker van smaak." Zelf gaat zij voor Loire- en Elzas wijnen, wijnen uit traditioneel bekende wijnstreken. Maar ook de nieuwe wijnlanden als Chili en Zuid-Afrika brengen een mooi product. Klein Constantia Estate, van familie Jooste met Nederlandse roots, uit Zuid- Afrika is heel bekend en lekker. Voor bijzondere gelegenhe den en relatiegeschenken zijn er altijd leuke cadeauverpak kingen die door Elly stijlvol verzorgd worden. Maandag en dinsdag gesloten, Walstraat 36, Vlissingen, telefoon 0118-470602; e-mail vitanova@zeelandnet.nl Woede onder controle Indigo staat voor mentale ondersteuning direct en dichtbij. DOOR PETER DE ZWARTE GOES - De tijd van 'ben je boos, pluk een roos' ligt ver achter ons. Jan de Vlieger, preventie werker bij Indigo, kan je daar van alles over vertellen. Sinds afgelopen maandag is hij ge start met een tiental bijeen komsten voor jongeren tussen de twaalf en achttien jaar op Walcheren en op woensdag is hij gestart met dezelfde bijeen komsten op Zuid-Beveland. "Indigo is een vrij nieuwe orga nisatie en wij willen ons graag profileren", vertelt Jan de Vlie ger. "Wij willen preventief wer ken, vandaar dat wij inmiddels contacten hebben met verschil lende huisartsenpraktijken, die potentiële patiënten doorver wijzen naar ons. Bij enkele praktijken hebben wij inmid dels een sociaal psychiatrisch verpleegkundige zitten. Dat werkt vaak al drempelverla gend, evenals de naam Indigo." In december is Indigo gestart met een training voor jongeren die moeite hebben om hun woede onder controle te hou den. Uit onderzoek is gebleken dat veel jongeren niet weten hoe ze om moeten gaan met ge voelens van woede en boosheid en dit vaak op de verkeerde ma nier uiten. De training draagt dan ook de titel Op je hoede voor je woede. Het is een sociale vaardigheids training, gericht op het leren herkennen en op een goede manier omgaan met gevoelens van woede en boosheid. "In veel gevallen neemt de woede de controle over de persoon over en dat is de reden waarom sommige jongeren zo ontzet tend uit hun dak kunnen gaan", vertelt Jan de Vlieger. "Door middel van onze bijeenkom sten leren wij jongeren hoe zij de regie over zichzelf kunnen blijven houden, ook in gevallen waarin ze anders erg boos of woedend zouden reageren." Daarbij maakt hij gebruik van het G-schema. Geduldig tekent hij het schema op het bord en legt uit wat het inhoudt. "Bin Deze cursus is een concreet voorbeeld. Inmiddels zijn de eerste bijeenkomsten op Walcheren en Zuid-Beve land gestart, maar mensen kunnen zich nog opgeven. Bij voldoende belangstelling start er volgend jaar een nieuwe groep. De trainingen bestaan uit tien bijeenkomsten van an derhalf uur en is bestemd voor jongeren, die zelf wat willen doen aan hun woede aanvallen. Voor kinderen onder de twaalf jaar start binnenkort de cursus Min der boos. Voor vragen over beide cur sussen: Jan de Vlieger, 0118 625113. Algemene informa tie: www.indigo.nl bepaalde gebeurtenissen." Het is de bedoeling dat de jongeren aan het eind van de cursus het gevoel hebben weer controle te krijgen over zichzelf. Jan de Vlieger legt aan de hand van vier G's uit hoe jongeren woede onder controle kunnen hou den. FOTO: PETER DE ZWARTE nen het G-schema werken we met vier G's. Deze G's staan niet los van elkaar, maar staan in re latie tot elkaar. De vier G's staan voor Gebeurtenis, Gedachten, Gevoelens en Gedrag. Het leren herkennen van gedachten en gevoelens kunnen helpen om gedrag te veranderen tijdens

de Faam | 2007 | | pagina 28