A Twee spekcheques voor Griffioen Milieu thema nieuwjaarsbijeenkomst gemeente De Faam Sport en spel in kerstvakantie Nieuw riool in Breewijk Donderdag 27 december - Pagina 13 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 In de week van 7 januari start het werk voor het vernieuwen van het vuilwaterriool, de aanleg van een schoonwaterriool en het herstra ten van de A. Lauwereyszstraat. Het werk wordt in fases uitge voerd. De bewoners en belanghebbenden krijgen voor de start van de werk zaamheden in een fase een berichtje van de aannemer. Het werk is midden juli klaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Joost Gabriëlse van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, tele foon 67 53 33. De sportbuurtmedewerkers van 'Middelburg in beweging' beden ken voor iedere schoolvakantie leuke activiteiten voor kinderen. Ook in de kerstvakantie is er weer van alles te doen. Met als klapper het sport- en spel winter- festijn op vrijdag 4 januari in De Kruitmolen. Woensdag 2 januari Korfbaltoernooi in sporthal De Voorborch onder leiding van Swift. Opgeven kan bij de gymleraar op de dag zelf. Deelname is gratis Donderdag 3 januari Van 8.30 tot 10.30 uur is de ijsbaan op de Markt alleen voor kinderen. Je leert de basistechniek van het schaatsen en je kunt meedoen aan spelletjes. Toegang is vier euro, inclu sief schaatshuur. Vrijdag 4 januari Van 10.00 tot 16.00 uur is het sport en spel in De Kruitmolen. Met onder andere kooihandbal, taek- wondoclinics, panna-voetbal, rolstoel- parcours, sumo-worstelen. Vier banen zijn geopend om te bow len. Zaalschoenen zijn verplicht in de sporthal. Kosten zijn euro 2,50. Kijk voor meer informatie op www. middelburginbeweging.nl of bel met sportbuurtmedewerker Patrick de Guchteneire 06 464 064 96 of Dennis Winne 06 464 064 97. Stichting Griffioen De Wijk viel dit jaar twee maal in de prijzen. Woensdag 19 december zijn de spekcheques 2007 door wethou der Albert de Vries uitgereikt. Van de zestien aanvragen voor een cheque werden er veertien gehonoreerd. Niet alle aanvragen konden worden gehonoreerd, omdat er regels gelden waaraan de aanvragen moeten vol doen. De aanvraag moet gaan om een,project dat de leefbaarheid in de wijk bevordert en dat de wijkbewo ners daarbij in de toekomst betrekt. Griffioen Stichting Griffioen De Wijk was dit jaar goed voor twee spekcheques. Een cheque ging naar de toneeluit voering 'In den aap'. Dit is volgens de jury een uniek project waarvan ieder een gratis kon genieten. De andere spekcheque was voor 'Uit eten in de wijk'. Degenen die zich opgeven voor dit project zijn bereid een maaltijd te koken voor een aantal wijkbewoners. De organisatie bekijkt de te koken gerechten en het aantal eters wat door een kok ontvangen kan worden. Op de dag zelf komen de eters naar het wijkgebouw waar ze te horen krij gen wat en waar ze zullen eten. Niemand weet dus van te voren wat de pot schaft en wie gastheer of gastvrouw is, net zomin als de kokers weten wie hun eters zijn. Stromenwijk Ook de wijkbeheergroep West/ werk groep Labyrint kreeg twee spekche ques. Eén voor het maken van een wijkfilm. In 36 korte documentaires wordt de Stromenwijk door Peter Gulien geportretteerd in de film 'Wijk in perspectief'. Het is een historisch document, waarin naast de sociale aspecten ook plekken aan de rand van de wijk in beeld worden ge-bracht, zoals brandweer, ambulance, Ter Hooge en boerenbedrijven. De ontwikkelin gen van het winkelcentrum en de bouw van de brede school komen aan bod. Wijkbewo-ners vertellen over de geschiedenis en ontwikkeling van de wijk. Ook zijn zij te zien tijdens wijkacti- viteiten. Veel bewoners zijn actief bij de 'film betrokken geweest. In het bij zonder de wijkvereniging die dit jaar haar 60-jarig jubileum vierde. 'Wijk in perspectief' is op dvd gezet en is te koop bij het wijkondersteuningspunt. De jury is van mening dat de film van groot belang is voor het collectief geheugen en het historisch besef van de wijk. Vandaar dat dit project een spekcheque kreeg ter waarde van 1000 euro. ONDA Muziekvereniging ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland kreeg een bedrag van 1.300 euro. ONDA diende een aan vraag in voor een feestavond voor de viering van het 100-jarig bestaan van de vereniging. Spekcheques zijn niet bedoeld om jubilea te vieren. Toch vindt de jury het op zijn plaats dit bedrag toe te kennen als bijdrage om in 'Nieuwland' de sociale contacten aan te scherpen. Over het aantal aanmeldingen is de jury blij verrast. De jury is ook erg tevreden over de inhoud en diver siteit van de projecten. Zij vindt het verbazingwekkend welke prachtidee- en mensen kunnen bedenken en uit voeren. Op zaterdag 12 januari bent u van harte welkom op de nieuw jaarsbijeenkomst van de ge meente Middelburg. Deze bijeenkomst met aansluitend een receptie is in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Kanaalweg 1. De middag staat in het teken van het milieu. Een van de sprekers is de bekende weerman Erwin Kroll. Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek. Verleden jaar in de bibli otheek, het jaar daarvoor in sporthal De Kruitmolen. Iedere keer met een thema verbonden aan de locatie. Dit jaar is het thema 'Milieu en Klimaatverandering'. Een onderwerp dat prima past bij het werk van het waterschap. Vanaf 14.00 uur zijn er in het waterschapskantoor presenta ties en tentoonstellingen en is er een film te zien. Organisaties op het gebied van milieu geven acte de pre sence. Om 14.30 uur geeft de NOS-weer- man Erwin Kroll een presentatie over klimaatverandering. Dit jaar is er weer en debat met raads leden in politiek café. Om 16.00 tot 18.00 uur begint de nieuwjaarsre ceptie met een toespraak door bur gemeester Koos Schouwenaar. Kleurplaat Voor Middelburgse kinderen is een kleurplaat te downloaden van middel burg.nl en wze.nl. De plaat is ook ver krijgbaar op het stadskantoor en het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden. Wie de kleurplaat op de nieuwjaarsbijeenkomst inlevert, maakt kans op een leuke prijs. Inleveren kan tot 15.00 uur.

de Faam | 2007 | | pagina 13