Gratis parkeren rond oud en nieuw Het woord aan raadslid Jan Troost Deelnameverklaring Duurzaam Inkoop Wijziging ophalen huisvuil Afvalcontainers afgesloten met jaarwisseling Gemeente haalt kerstbomen op Tïïiv/^N?i/;liilDe Faam Donderdag 27 december - Pagina 12 De openingstijden van het stads kantoor veranderen per 1 janua ri. Het stadskantoor en de balies zijn in het nieuwe jaar open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefonisch bereikbaar. Op donder dag zijn de balies voor burgerzaken producten vanaf 8.30 uur onafgebro ken open tot 20.00 uur. De balie voor vergunningen voor bouwen en wonen is op donderdag na 16.30 uur alleen op afspraak open. Betere dienstverlening De gemeente werkt constant aan de verbetering van haar dienstverlening. Vooral tussen 10.00 en 15.30 uur zijn er veel klanten in het stadskan toor. De gemeente wil rekening houden met de dagindeling van haar inwo ners. Daarom gaat de gemeente in 2008 een uurtje langer open. Dat is een uit komst voor onder andere ouders met schoolgaande kinderen. En door op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur open te gaan, kunnen ook klanten die overdag werken de gemeente bezoe ken. Ten zuiden van de Erasmuswijk wordt een nieuwe woonwijk gebouwd, Essenvelt genaamd. Eind vorig jaar heeft een eerste infor matiebijeenkomst hierover plaatsge vonden. Eind 2007 zou een tweede bijeenkomst plaatsvinden. Er is het afgelopen jaar hard gewerkt aan de verdere uitwerking van het plan. De gemeente is echter nog niet zover dat een voorlopig stedenbouwkundig plan gepresenteerd kan worden. Daarom is de informatiebijeenkomst verplaatst naar het voorjaar van 2008. Wat is er in de afgelopen periode gebeurd? De reacties tijdens de informatiebij eenkomst zijn door Buro Lubbers meegenomen in de uitwerking van het stedenbouwkundig plan. Op 20 september heeft.een gesprek plaats gevonden met mensen die direct aan het plangebied wonen. Naar aanlei ding van dat gesprek heeft een aan tal bewoners uit de Gandhistraat een vervolggesprek met de gemeente gehad. Daarbij is afgesproken dat een nadere studie plaats zou vinden naar het gebied direct grenzend aan de huidige Erasmuswijk. De resulta ten van deze studie zijn onlangs teruggekoppeld naar deze bewo ners. Een ander aspect wat wat meer tijd vraagt is de ontsluiting van het gebied. Hierover vindt ook overleg plaats met de verkeerswerkgroep Zuid. Zodra de ideeën wat concreter zijn wilt de gemeente ook over dit punt nog tussentijds met direct omwonenden van gedachten wisse len. Kijk voor meer informatie over Essenvelt op www.middelburg.nl projecten en plannen Essenvelt Van 27 december tot en met 4 janu ari is parkeren op straat en in de par keergarages in Middelburg gratis. De gemeente sluit de gleuven van de parkeerautomaten af om vuurwerk- schade te voorkomen. Garages eerder dicht Op 31 december sluiten de parkeer garages om 18.00 uur. Op donderdag 10 januari onder-tekent wethouder Huub van Klinken de deel nameverklaring 'Duurzaam Inkopen' Met deze verklaring wil de gemeente Middelburg de doelstelling uit de Middelburgse Visie Milieu van 50% duurzaam inkopen realiseren. r Nog maar een dag na het kerstfeest en er wordt alweer aandacht van u gevraagd voor het raadswerk in de gemeente Middelburg. Het jaar 2007 is bijna aan z'n eind, de raadscyclus van 2007 ligt eveneens weer achter ons. Ook dit jaar is er weer heel wat werk verzet. Natuurlijk niet (alleen) door de raadsleden, maar ook door burgemeester en wethouders en niet te vergeten het "ambtelijke" appa raat. Niets dan lof? Natuurlijk niet. Ook dit jaar heeft op politiek gebied z'n ups en downs gehad. Maar als we nog even omzien naar de behande ling van de programmabegroting (november jl.), kunnen we constate ren, dat de burger veel aandacht heeft gekregen: aandacht voor star terwoningen, het alcoholprobleem, minder autogebruik, wijkplannen, hel dere begroting, enz. Bij de SGP heer ste ook dankbaarheid, in de maand van de programmabegroting vieren we namelijk ook Dankdag. Ja, vieren! Want alles, wat we ontvangen heb ben, hebben we te danken aan de Heere God. Deden we dat maar meer. Op 17 december was de laatste raadsvergadering van 2007. Er was extra aandacht voor de herbenoe ming van burgemeester Schouwen- aar. Of zoals het door hem werd ver woord: de Raad is de baas, maar met respect voor de burgers. Geweldig als het ook zo kan. In dezelfde vergadering kwam de ver keersveiligheid op de rotonde in de Schroeweg aan de orde. Die zal ver beterd worden door het uitvoeren van een pakket maatregelen. Het kost een lieve duit, maar voor ande re, soms minder betekenisvolle zaken, wordt vaak veel meer geld uitgegeven. Laten we hopen, dat het werkt. De Sportboulevard (tussen Vlissingen en Middelburg) zal heel wat meer geld kosten. Eveneens is de beleidsnota WMO is vastgesteld, hier en daar nog wat aangescherpt. Betrokkenheid van alle inwoners staat centraal, maar ook hulp van mensen onderling, wanneer dat nodig mocht zijn: er gaat in de uit voering van de WMO per jaar zo'n slordige 5 miljoen om. In het bestek van dit artikeltje een terugblik geven is onmogelijk; er is veel aan de orde geweest, maar ook veel zaken, die in feite geen diepere betekenis hebben. Onder de lezers zal het kerstfeest op allerlei manieren doorgebracht zijn. Maar de wezen lijke betekenis verdwijnt helaas steeds meer naar de achtergrond. We wensen u een goede en geze gende jaarwisseling, onder het gebed, of de God aller genade er Zijn rijke zegen aan zal willen verbinden. Jan Troost, raadslid SGP E-mail troost@solcon.nl Het huisvuil van dinsdag 1 janua ri wordt op woensdag 2 januari opgehaald. Bied het huisvuil voor 7.00 uur aan. U vindt de gewijzigde datum ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middel burg, www.middelburg.nl milieu en afval ophaaldata huisvuil Om vuurwerkvandalisme te voor komen sluit gemeente Middel burg de ondergrondse afvalcon tainers af van 31 december 18.00 uur tot 1 januari 12.00 uur. Het gaat alleen om de openbare con tainers waarin iedereen zijn afval kwijt kan. De ondergrondse afvalcon tainers die met een pasje geopend kunnen worden, blijven gewoon werken. r Van maandag 7 tot en met vrij dag 11 januari haalt de gemeen te tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afvalcon tainer of vuilniszak voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aan bieden; de pot en de versiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt, kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg.

de Faam | 2007 | | pagina 12