Bedenk een naam voor de N57 dé Weekkrant De Faam Eerste inburgeringsdiploma voor Middelburgse Gratis parkeren rond kerst en oud en nieuw Woensdag 19 december 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen De openingstijden van de Milieu straat aan de Waldammeweg wij zigen per 1 januari. Ten opzichte van 2007 is er nu meer eenduidigheid in de openstelling in de ochtenduren op de doordeweekse dagen. De openingstijden vanaf 1 januari 2008 zijn: Maandag tot en met vrijdag 10.00 - 12.30 uur en 13.00 -17.00 uur Zaterdag 09.00- 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen naar telefoonnummer 65 14 78-of kijk op www.zrd.nl De meeste gemeenten in Neder land kennen een eigen straat- namencommissie. Middelburg is in de jaren zeventig van de vorige eeuw overgegaan tot het instellen van een dergelijke commis sie. Voordien werden straatnamen meestal door ambtenaren of ge meentebestuurders bedacht. Voor de naamgeving van de N57 en het nieu we aquaduct nodigt de commissie Middelburgers uit om mee te denken. De commissie Straatnaamgeving houdt zich bezig met de benoeming van straten, pleinen, paden, wegen, bruggen, wateren, buurten en wijken in de gemeente. Ook worden regel matig de al bestaande straatnamen gecontroleerd op spellingswijze, straatbeloop en dergelijke. Over het algemeen is het zo, dat als er een nieuw plan in ontwikkeling wordt gebracht, aan de commissie gevraagd wordt over nieuwe namen na te denken. Daarbij hanteert de commissie de volgende uitgangspun ten: de naam moet duidelijk zijn (goed lees- en schrijfbaar) en niet lijken op al bestaande straatnamen; de naam moet thematisch passen binnen de buurt. Bijvoorbeeld vogelnamen, bomennamen, namen van historische figuren - je moet eigenlijk al aan de naam kunnen zien in welk deel van de stad je moet wezen; in het geval van persoonsnamen worden in principe alleen overlede nen benoemd; met uitzondering van leden van het Koninklijk Huis; alleen in zeer uitzonderlijke geval len worden al bestaande straatna men veranderd. De straatnamencommissie is een adviescommissie, dat wil zeggen dat de commissie advies uitbrengt aan het college van burgemeester en wethouders. In het overgrote deel van de gevallen worden de adviezen ook door het college overgenomen. De vergaderingen van de commissie zijn openbaar en worden altijd een week vooraf in De Faam aangekon digd. Mensen die een vergadering willen bijwonen kunnen zich melden aan de balie in de hal van het stads kantoor en worden daar opgehaald. Bezoekers kunnen hun zegje doen over bepaalde voorstellen, maar de stem van de vaste commissieleden is beslissend bij de bepaling van het advies dat aan het college van b en w wordt voorgelegd. Samenstelling De huidige gemeentelijke commissie straatnaamgeving bestaat uit: Wim Bezemer (onafhankelijk voorzitter), Leo Ton (secretaris, gemeente, Ingenieursbureau), Jeanette van Nieulande. (gemeente, Vergunning verlening en Handhaving), Rutger Wondergem (gemeente, Ruimtelijk Beleid), Peter Sijnke (Zeeuws Ar chief), Rob Karman (TNT) en Jaap de Nooijer (regiopolitie Zeeland). Als de commissie dit nodig vindt kunnen ook anderen uitgenodigd worden voor een vergadering, zoals ver tegenwoordigers van het waterschap of projectmedewerkers van bijvoor beeld Mortiere of de N57. Nieuwe naam N57 Momenteel houdt de commissie zich onder andere bezig met de naamge ving van de N57 en de omliggende straten. Het is de gewoonte zoge naamde N-wegen eigen namen te geven. Dus ook de N57 zelf en het aquaduct onder het kanaal moeten nog van een naam worden voorzien. De commissie nodigt u uit hierover mee te denken. Als u een geschikte naam weet voor de N57 en/of het aquaduct dan kunt u deze tot 31 januari per post of e- mait sturen naar de Commissie Straatnaamgeving, ter attentie van Leo Ton, postbus 6000, 4330 LA, Middelburg, e-mail; l.ton® middel burg.nl. Als de commissie en het col lege de door u bedachte naam over nemen, wint u daarmee een leuke prijs. Mevrouw Ziene Hamed Mutlak is de eerste Middelburgse die is geslaagd voor het inburgerings- examen. Gemeente Middelburg vindt dit een knappe prestatie. Daarom overhan digde wethouder Albert de Vries (wethouder Inburgering) haar inburge ringsdiploma. Sinds 1 januari is de nieuwe Wet Inburgering in werking getreden. Alle inburgeringsplichtigen moeten een inburgeringstraject volgen. Dit traject wordt afgesloten met een examen. In dit examen wordt geke ken of de inburgeraar goed genoeg Nederlands kan spreken, luisteren, lezen en schrijven. Bovendien wordt gekeken of de inburgeraar genoeg weet van de Nederlandse samenle ving. Een voorwaarde voor het aan vragen van een Nederlands paspoort kan onder andere zijn dat je moet sla gen voor het inburgeringsexamen. Ziene Hamed Mutlak is een enthousi ast leerling. In februari 2007 nam zij contact op met de klantmanagers Inburgering van de gemeente. Zij hebben haar uitgelegd hoe je het diploma kunt halen. Vervolgens heeft de leerling zelf via de Informatie Beheer Groep haar examens gere geld. Mevrouw Ziene Hamed Mutlak tekent haar diploma, foto: Chris Marijs De openingstijden van het stads kantoor veranderen per 1 januari. Het stadskantoor en de balies zijn in het nieuwe jaar open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefonisch bereikbaar. Op donder dag zijn de balies voor burgerzaken producten vanaf 8.30 uur onafgebro ken open tot 20.00 uur. De balie voor vergunningen voor bouwen en wonen is op donderdag na 16.30 uur alleen op afspraak open. Betere dienstverlening De gemeente werkt constant aan de verbetering van haar dienstverlening. Vooral tussen 10.00 en 15.30 uur zijn er veel klanten in het stadskan toor. De gemeente wil rekening hou den met de dagindeling van haar inwoners. Daarom gaat de gemeente in 2008 een uurtje langer open. Dat is een uitkomst voor onder andere ouders met schoolgaande kinderen. En door op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur open te gaan, kunnen ook klanten die overdag werken het stadskantoor bezoeken. Van.27 december tot en met 4 janu ari is parkeren op straat en in de par keergarages in Middelburg gratis. De gemeente sluit de gleuven van de parkeerautomaten af om vuurwerk- schade te voorkomen. Garages eerder dicht Op 24 en 31 december sluiten de parkeergarages om 18.00 uur. De nieuwe editie van Nieuws- stroom is uit. In deze nieuwsbrief over de herstructurering van de Stromenwijk leest u onder ande re over de bouw aan de Keeten straat, de verbouw van de Springtij en Klimopschool en de naam voor de multifunctionele accommodatie. De nieuwsbrief is de afgelopen week in de Stromenwijk bezorgd. Heeft u hem niet gekregen of woont u niet in de Stromenwijk, maar wilt u Nieuws- stroom wel ontvangen? Stuur dan een mail naar info@middelburg.nl of bel 67 54 49. U kunt ook een exemplaar ophalen in de hal van het stadskantoor of bij het wijkondersteuningspunt aan de De Ruyterstraat 42.

de Faam | 2007 | | pagina 9