Pleinendiscussie: van kansrijk marktplein tot parkeertoren Het woord aan raadslid Nellie de Bont dé Weekkrant De Faam Nieuwjaarsbijeenkomst gemeente in waterschapskantoor Openingstijden stadskantoor rond feestdagen Afvalkalender in de bus Wijziging ophalen huisvuil Gemeente haalt kerstbomen op Woensdag 19 december 2007 - Pagina 8 Met zo'n zestig aanwezigen is woensdagavond 12 december, tijdens de startbijeenkomst van het project Pleinenvisie, gespro ken over de toekomst van vier Middelburgse pleinen. De ondernemers, omwonenden en andere belangstellenden waren uitge nodigd om hun klachten, ideeën en wensen voor Plein 1940, Zusterplein, Koorkerkplein en Walplein kenbaar te maken. Conclusie aan het eind,van de avond was dat de pleinen zich in twee groepen laten indelen: de kans rijke en de kansarme. Tot de eerste categorie behoren Plein 1940 en het Koorkerkplein. Plein 1940 moet in elk geval dynami scher worden. Het idee van een over dekte foodmarket, een dagelijks geo pende markt met Zeeuwse en andere etenswaren, werd geopperd en kreeg veel bijval. Of de auto's mogen blijven daarover verschilden de meningen. Het Koorkerkplein behoefde in de hele discussie weinig aandacht. De opmerking 'goed is goed' werd breed gesteund. Hiermee waren de 'kansrijke' pleinen ter sprake gebracht en kwamen de minder fraaie pleinen aan bod. Voor het Zusterplein is voorgesteld de plei nenfunctie op te offeren en er een fietsparkeerplein van te maken of een openbare fietsenstalling met meerdere verdiepingen. Voor het Walplein gingen de ideeën nog iets verder. Hier zou een parkeertoren mogen verrijzen met op de begane grond fietsparkeerplaatsen en daar boven drie verdiepingen auto's. De functies van de pleinen zijn hiermee duidelijk besproken. Minder opmer kingen hadden de aanwezigen over de gewenste inrichting. Het kwam niet veel verder dan kinderkopjes die weg moeten of de wens voor een paar bomen. De gemeente wil de beeldkwaliteit van de pleinen verbeteren aanslui tend op de herinrichting van het kern winkelgebied. Doel is de pleinen stapsgewijs om te vormen tot aan trekkelijker gebieden al dan niet met een andere functie, te beginnen met Plein 1940. Voor dit plein worden drie inrichtingsvarianten uitgewerkt waarvan er in 2009 ook daadwerke lijk een wordt uitgevoerd. Op zaterdag 12 januari bent u van harte welkom op de nieuw jaarsbijeenkomst van de ge meente Middelburg. Deze bijeenkomst met aansluitend een receptie is in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Kanaalweg 1. De middag staat in het teken van het milieu. Een van de sprekers is de bekende weerman Erwin Kroll. Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek. Verleden jaar in de bibli otheek, het jaar daarvoor in sporthal De Kruitmolen. Iedere keer met een thema verbonden aan de locatie. Dit jaar is het thema 'Milieu en Klimaatverandering'. Een onderwerp dat goed past bij het waterschap. Vanaf 14.00 uur zijn er in het water schapskantoor presentaties en ten toonstellingen en is er een film te zien. Organisaties op het gebied van milieu geven acte de presence. Ook is er speciaal voor de kinderen een programma onder leiding van Theodoor Braaksma. Om 14.30 uur geeft de NOS-weer- man Erwin Kroll een presentatie over klimaatverandering. Raadsleden debatteren in het politiek café over het klimaat. De nieuwjaars receptie is van 16.00 tot 18.00 uur. Tijdens de receptie houdt de burge meester zijn nieuwjaarstoespraak. Het stadskantoor is op maandag 24 december gesloten. Op 27 en 28 december is het stadskantoor normaal open. Dus ook donderdagavond de 27e van 18.00 tot 20.00 uur. Maandag 31 december is het stadskantoor gesloten. Het stadskantoor is woens dag 2 januari vanaf 9.30 uur weer normaal open. Tussen Sinterklaas en Kerst Tijd van de jaaroverzichten en het opmaken van de balans van het afge lopen jaar. Misschien voor velen ook tijd voor een financiële terugblik, zeker na alle extra uitgaven in deze laatste feestmaand. Wellicht neemt u zich voor volgend jaar toch wat ande re keuzes te maken. Maar dan hoort u in ieder geval bij die mensen die het zich kan permitteren om ook eens een verkeerde keuze te maken. Maar je zal maar behoren tot die mensen die constant in armoede moet leven. Ook in Zeeland leeft 10% van de mensen onder de armoede grens. Deze mensen hebben vaak nauwelijks brood op de plank. En dan te bedenken dat er bij de gemeenten veel geld op de plank blijft liggen. Geld wat bestemd is voor mensen die moeten leven van een minimum inkomen of net daarboven. Onbe kendheid met de regelingen is een van de oorzaken. Daarvoor heeft de gemeente, op initiatief van de PvdA fractie in het begin van dit jaar huis aan huis folders laten verspreiden zodat er meer bekendheid aan die regelingen gegeven werd. Dit heeft effect gehad, want het aantal men sen dat een beroep doet op de rege lingen neemt toe. Maar er blijven toch nog veel mensen over die er bewust geen gebruik van willen maken. En dat is toch jammer want we praten hier wel over een recht en niet over een aalmoes. Het is echt geen gunst maar een recht om volwaardig deel te kunnen nemen aan de maatschappij. Laten we hopen dat die mensen het volgend jaar de keus maken hun recht op te eisen. Ondanks dit alles neemt ook de groep mensen met schulden toe. De overheid heeft gelukkig in september bekend gemaakt dat er in de komen de jaren extra geld komt voor armoe debestrijding en schuldhulpverlening. Dan is het als gemeenteraadslid wel even opletten want dit geld hoeft niet voor dit doel te worden ingezet, de gemeente mag het ook ergens anders aan uitgeven. De Middelburgse gemeenteraad heeft in november besloten dat voor het jaar 2008 dit geld wel voor de minima wordt besteed. En als het aan onze fractie ligt geldt dat ook voor de jaren daarna. Want iemand met een minimuminko men die eenmaal in de schulden is geraakt komt daar maar moeilijk uit. Via schuldsanering en budgetbegelei ding kunnen zij dan een nieuwe start maken. Ook zien we in deze tijd van het jaar dat er weer allerlei acties op touw worden gezet, zo kun je in de super markt extra boodschappen doen om er kerstpakketten voor de voedsel- bank van te laten maken. Onze'fractie heeft met Sinterklaas chocoladeletters aan de voedselbank gegeven en een deel van de gemeen teraad stelt zijn kerstpakket ter beschikking voor de minima. Alle beetjes helpen ten slotte. De fractie van de PvdA wenst u fijne kerstdagen en een heel goed en gezond 2008. Nellie de Bont raadslid PvdA bontjn@zeelandnet.nl De afval- en papierkalender voor 2008 is vorige week in heel Mid delburg bezorgd. Op de kalender kunt u precies zien in welke week uw groene of grijze bak wordt opgehaald. Ook kunt u op de kalender lezen waar u met uw asbest,, oude kleding of kapotte koelkast terecht kunt. Tevens staat op de kalender vermeld wan- Vanwege de feestdagen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Het huisvuil van dinsdag 25 decem ber wordt op maandag 24 decem ber opgehaald; Het huisvuil van woensdag 26 december wordt op donderdag 27 december opgehaald; Het huisvuil van dinsdag 1 januari Van maandag 7 tot en met vrij dag 11 januari haalt de gemeen te tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u.de kerstboom samen met uw afvalcon tainer of vuilniszak voor zeven uur neer de chemokar voor klein che misch afval bij u langskomt. Lag de kalender niet bij u op de mat? Neem dan contact op met de gemeente, telefoonnummer 67 54 49. Wij sturen u graag een exem plaar toe. Ook is de kalender te raadplegen via www.middelburg.nl milieu en afval ophaaldata huisvuil. r 2008 wordt op woensdag 2 janua ri opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papier kalender of op de website van de gemeente Middelburg, www.middel- burg.nl milieu en afval ophaalda ta huisvuil 's ochtends buitenzetten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aan bieden; de pot en de versiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt, kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg. Komt er een overdekte foodmarket op Plein 1940? foto: Jacqueline Pruijsers

de Faam | 2007 | | pagina 8