Roel beste in dictee CSU Wil jij weten hoe het reilt en zeilt in de haven... Gezocht: betrokken alphahulpen in Zeeland vedior dé Weekkrant De Faam Voorpret Powered by O JobTrack.nl Schoonmaker Schoonmaakster (i.b.v. eigen vervoer) Kerstfeest in Bossenburgh Politie pakt uitgaansroute aan Schimmenspel bij Parabel Je haalt niet zomaar Iemand In huis. Woensdag 19 december 2007 - Pagina 71 Voor opgave van uw advertentie of informatie, bel: (0113) 27 40 00 CSU Cleaning Services is met ruim 9000 medewerkers een van de grootste dienstverleners op het gebied van schoonmaak en beveiliging. Voor een object in Vrouwenpolder zijn wij met spoed op zoek naar enthousiast personeel in de functie van: Werktijden zijn van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 09.30 uur. Wat bieden wij u: Salaris conform CAO Schoonmaak- en Glazenwassersbedrijf Secundaire arbeidsvoorwaarden zoals kortirig op uw autoverzekering, reisverzekering, persoonlijke lening en hypotheek Prettige werksfeer Geïnteresseerd? Neem telefonisch contact op met ons kantoor op telefoonnummer 010 - 4322000 of mail uw reactie met CV naar daudette.van.der.elst@csu.nl MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg was op woensdag 12 december voor de derde keer het Groot Archipel Dictee van de Archipel Scholen. Walcherse scholieren uit groep zeven en acht van eenentwintig basis scholen deden mee aan het dic tee. Per school konden er zes leerlingen meedoen. Vooraf was er op elke school een voor ronde. Het dictee was geschre ven door leerkracht Lionel Kole van Archipelschool De Leeu- wenburch. Het werd voorgele zen door Gert de Keizer, direc teur van Archipelschool 't Vier- schip. Hij las het eerst helemaal voor. Daarna zin voor zin en vervolgens weer het hele dictee. Precies zoals het in het Groot Dictee der Nederlandse Taal gaat. Het beste dictee werd ge maakt door leerling Roel Stroo van basisschool de Leeuwen- burch. Hij won een scrabble- spel. Alle deelnemers kregen nog een klein prijsje in de vorm van een medaille. VLISSINGEN - De activiteitencommissie Bossenburgh houdt zater dag 22 december een kerstfeest met bingo en kerstactiviteiten in de gymzaal van De Houtuyn. Er kunnen brooddeeg figuren gemaakt worden, kleurplaten ingevuld, kerstkransjes gehapt en ook is er een langlaufparcours. Het is bedoeld voor alle leeftijden. De zaal is om 19.00 uur open en sluit rond 22.00 uur. De entree is gratis. Ook gaat de kerstman op zoek naar het mooist versierde huis. De eigenaren krijgen een dinerbon van l'Escaut Woonservice. Het wijkfeest is mogelijk gemaakt door L'Escaut Woonservice, de gemeente Vliss- ingen en Stichting Palladium. ZOUTELANDE - De politie gaat de komende weken extra controles uitoefenen op de uitgaansroute tussen Vlissingen en Zoutelande. Jongeren veroorzaken daar veel overlast. De politie deelt direct be keuringen uit voor baldadigheid, vernielingen, belediging, openba re dronkenschap en wildplassen. Er zijn afgelopen weekend twin tig personen aangehouden en er zijn zestig bekeuringen uitge schreven. MIDDELBURG - Poppentheater Parabel geeft woensdag 19 de cember een voorstelling van het kerstschimmenspel 'De vier lich ten' in Het huiskamertheater, Herengracht 66 te Middelburg. Spe ciaal hiervoor heeft de Middelburgse kunstenares Bo de Jong de transparante decors geschilderd. Het stuk gaat over Simon, een herdersjongen, die een lammëtje mist in de bergen van Galilea, zo'n 2000 jaar geleden. Met een lantaarn met vier lichten gaat hij op zoek tijdens een lange gevaarlijke tocht. Aanvang: 14.30 uur. Ge schikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Reserveren tel. 0118-552566 De manier waarop je wilt leven, bepaalt ook hoe je wilt werken. Helemaal zoals jij het wilt. Want daar draait het om: om jou. En daar maken we graag samen werk van. Kom dan naar de rondleiding op 10 januari 2008, aanvang 12.00 uur in Vlissingen-Oost. Deze rondleiding is bedoeld voor mensen (m/v) die geïnteresseerd zijn in een carrière binnen het havenbedrijf. Je voldoet aan de volgende voorwaarden: je wil in ploegendienst werken, bent flexibel inzetbaar, bereid intern de opleidingen te volgen en je hebt minimaal 1 jaar je rijbewijs B. Heb je interesse? Neem dan voor 9 januari contact op met Ingeborg Lipman op onderstaand telefoonnummer om je op te geven. Kolvenierstraat 2 Vlissingen tel. 0118 41 26 20 vestiging.00530vedior.nl www.vedior.nl de lichtjes... Veere in de lichtjes' maakt het stadje met kerst nog gezelliger, foto: izaak verkeste door marcel van der voort VEERE - Als de schemer valt en de lampjes van de kerst bomen branden ademt het oude stadje de sfeer van An ton Pieck uit. En dat is ook de bedoeling van 'Veere in de lichtjes'. Even met de auto of op de fiets naai* Veere is een aanrader nu de manden met kerstbomen zijn geplaatst. En dan een wan deling langs de feestelijk ver lichtte panden. Een kleine tien jaar geleden is het idee geboren en voor het eerst uitgevoerd door de middenstandsvereni ging. De inwoners van het stad je krijgen jaarlijks een brief en mogen zich inschrijven. Anno 2007 zijn er meer dan 185 kerst bomen besteld. "Dan plaatsen wij de boom met lichtjes en zet ten die vast", zegt A. van der Hoofd. "In augustus bel ik on der andere met mevrouw E.J. Meijers (78), die ik 'Bettekoo' noem. Dan nemen wij het be sluit of wij de kerstbomen gaan plaatsen. Het heeft toch wel wat", vindt Van der Hoofd. Ze wijst erop dat het zonder de hulpvaardige Veerenaren nooit zou lukken. "Het brengt veel werk met zich mee. Daarom vragen wijof mensen uit de straten waar we de manden met kerstbomen plaatsen ons willen helpen. "De bomen hangen vol met lichtjes en als ik 's avonds door Veere loop is het een leuk gezicht. Het is niet uitbundig. Slechts bij één boom heb ik ge zien dat die door de mensen verder is versierd. Het is wel uit gebreider en door heel Veere", zegt ze. Ze noemt naast de Markt ook de Kade, Wagenaarstraat, Veerse- weg en de Baljuwstraat. De in woners ondersteunen het ini tiatief en ieder jaar zijn er nieu we gezichten die een kerstboom bestellen. VEERE - In tegenstelling tot wat het Zeeuws meisje altijd heeft doen geloven, zijn de Zeeuwen niet zuinig als het gaat om kerstverlichting in de tuin en voor de ramen. Doet Veere het met kerstbo men in een mand vrij uni form, in de andere gemeen ten is het rond kerst een lichtzee. Het lijkt alsof de één het nog uitbundiger doet dan de ander. Er zijn buur ten in Middelburg en Vliss ingen waar de meest opzich- telijke kerstcreaties de tuin in gaan. Kerstmannen die de hele dag "ho-ho-ho" roepen en zelfs de arreslee met Ru- dolf voorop ontbreekt niet. De kerst voorpret is aan de gang- Feestelijk Op een zaterdag in december brengen vrijwilligers de bomen naar het oude centrum en han gen er vervolgens de lichtjes in. Vervolgens is er een controle of de lampjes het allemaal doen. Veere blijft zeker tot na de jaar wisseling feestelijk verlicht. Dan halen de medewerkers de bo men weg. Er zijn ook kerstkran sen. Ieder jaar verzorgen S. van Dam en D. Merrett de inkoop van materialen. "Die mogen de mensen zelf maken Ze nemen dan het groen en een snoei- schaar mee", besluit Van der Hoofd. Als christelijke thuiszorgorganisatie is Curadomi stevig in Zeeland verankerd. Omdat wij verder groeien zijn we op zoek naar alphahulpen die graag bij mensen thuis werken. Het werk is uitstekend te doen onder schooltijden. Curadomi Nieuwsgierig? Bel 0113 - 33 30 30 of kijk op www.curadomi.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 71